Как да простя със сърцето си?

  • 3 294
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
В семейството на мъжа ми е така- толкова ми е познато! Майка му има астма и десетина години го е обвинявала, че се е разболяла заради него/за да го манипулира/. На мен ми отне сигурно още толкова да го убедя, че той не е виновен. И до сега не е чул нито похвала, нито някоя дума на одобрение, макар че всичко сам е постигнал в живота си. Много добре вижда и разбира моята благодарност, но все ми казва- друго е родителите да го оценят.Ама тях изобщо не ги интересува и той много се измъчва от това.

# 16
  • Мнения: 750
Не е важно да простиш.
Важно е да можеш да продължиш да живееш въпреки болката.
Прошката няма да ти помогне да забравиш.
Кому е нужна прошката?На теб?
Защо ти е?
Ако неможеш да простиш със сърцето си,не го прави насила!
Остави сърцето си да преживее болата.Скатай я някъде дълбоко в душата си и продължавай.
Не рови повече там и ще ти е по лесно!
 Казвам ти го от личен опит!
Децата ми не познават дядо си.Защото той не иска да ги знае.
Има три  деца и 4 внуци.....а е някъде сам,някъде там....неискам и да знам.
Погребала съм го жив.В речника ми думата 'татко' не съществува!
Немога и няма да му простя.Не се и насилвам да го правя.
Просто съм го изтрила от живота си.Няма място за него.

# 17
  • София
  • Мнения: 276
Щом не можеш да простиш, значи просто още не е дошло време за това, тъка че не се насилвай!
Просто спри да мислиш в тази посока и черните мисли ще изчезнат постепенно.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 302
Ако става въпрос за родители- просто ги приемаш и това е. Уверявам те, идва време когато осъзнават грешките си.
 Ако става въпрос за партньор-сменя се с друг, който отговаря на очакванията и потребностите ти.

Е, не съм съгласна. Излиза, че каквото и да правят, винаги те са правите. А това не може да е така, просто не е вярно. Сигурно има много момичета и жени, вече взели живота си в ръце, напълно самостоятелни и със свои семейства. Обаче са третирани от родителите си като деца. Ами не е правилно!  Naughty И аз не мога да го приема.

# 19
  • Мнения: 4 733
Обаче са третирани от родителите си като деца. Ами не е правилно!  Naughty И аз не мога да го приема.
Има такива родители, да. И като не го приемеш какво става? Променяш ли ги? Не. Те продължават да са си същите, ти също държиш на своето . И ето ти го безкрайното въртене в кръг.
Няма смисъл за мен подобно нещо.

# 20
  • Мнения: 7 947
Видно е, че не можеш да простиш на родителите си за онова, което не са ти дали и от което са те лишили и не е нужно да се насилваш, то на сила не става! По-важното е да намериш вътрешно спокойствие - установи с тях такива отношения, които да удовлетворяват и двете страни! Не е нужно да си налагаш неща, които не ти идват отвътре, просто намери подход към тях и установете по-скоро "служебни отношения", не се карайте, но няма да бъдете и най-близките на света! Веднъж хвърлен камък трудно се заличава, веднъж като се е появила тази пропаст между вас - надали ще изчезне, но поне направете нещата по-безболезнени и приемливи.
Вярно е, че би трябвало родителите да са най-близките хора и благодаря на моите, че найстина са ми най-близко до сърцето, но много от приятелите ми пък нямат общ език с родителите си и това не е болка за умиране. Всеки си върви по своя път... 

# 21
  • Мнения: 3 929
Не знам, дали става въпрос за родителите ти или за други хора, но ако успееш да проумееш, че по света има всякакви хора, като че ли ще приемеш по-лесно факта, че са те обидили и наранили. Ако е имало хубави моменти с тези хора, ако си видяла добро от тях, припомняй си именно тях. Аз се намирам в момента в такова положение, но не става въпрос за родителите ми, а за свекърите, но понеже ги чувствам много близки, ми тежи и ме боли. И колкото повече се вкопчвам в обидите от тяхна страна, толкова по-зле се чувствам и не намирам сили да търся помирение с тях.

# 22
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не знам как се прави това. Аз се мъчих години наред, още от пубертета, но още не съм успяла напълно. Много неща простих, но майка ми /защото тя е проблема при нас/ не се усеща и продължава да трови атмосферата вкъщи. Напоследък съвсем издивя и вече казва само неща, с които знае, че ще ме нарани. На въпроса ми защо няма отговор, мълчи, свива устата и се мръщи. И така, каза неща, които никога няма да простя - злобни и отмъстителни думи, казани само да раняват, мина всякакви граници и аз вече съвсем се отказах да прощавам. Не ми тежи това, че не мога да простя - не мога и това е, така ще живеем, във вражда, но вече не ми пука. Освен това прошка се дава, когато е поискана - щом не ми я искат, айде у лево. 

# 23
  • Мнения: 597
не  е необходимо да прощаваш. Важното е да живееш в хармония със себе си и да разбереш и приемеш че те са те обичали но не са проявявали обичта си така както ти си имала нужда. дъжали са се с теб според техните норми. Те не са разбрали това
а относно грижите - прави това което трябва да се прави за да ти е чиста съвестта и защото си човек а не зарди  това дали са заслужили или не.
аз съм в подобна ситуация. също съм била страшно пренебрегвана и  трябваше да се потискам. месеха се когато трябваше да вземам важни решения и ми обаркаха много живота но не мисля да ги зарежа. сега живея както аз искам, не споделям. държа разстояние. ако имат нужда от нещо съм насреща и помагам

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Освен това прошка се дава, когато е поискана - щом не ми я искат, айде у лево. 

 Peace

# 25
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Освен това прошка се дава, когато е поискана - щом не ми я искат, айде у лево. 

 Peace
Да,прошка се дава само когато е поискана.....,в противен случай прощаваш на някой ,който не е осъзнал ,че е виновен пред теб и всичко се обезсмисля....

# 26
  • Мнения: 2 908
Ами някои дават прошка само при поискване-други-дават винаги и без да им е поискана.Аз плаках много заради майка ми,баща ми,баба ми.....те дори не разбираха,че са ме обиждали,че нещо са направили,че въобще не съм се чувствала добре заради нещо.Няма да обяснявам странните ни роднински връзки с тях тук...ще се намери някой да ме подиграе както винаги тук,че продуцирам сапунен сериал.Ами поплакваш си,затваряш си сърцето,капе ти нещо горчиво от него,казваш си,че не искаш повече да ги виждаш и след малко време осъзнаваш,че не можеш да живееш съвсем сам на този свят и каквито да са трябва пак да си отвориш сърцето....и с големи усилия,като се самонакарвах постоянно им прощавах за обидите,за сълзите и пак установявах някакви било то странни отношения с тях.

# 27
  • Мнения: 7 947
Прошка не се дава само когато е поискана - напротив! Когато прощаваш - то идва от твоето сърце, а дали 4овека насреща ще поиска и приеме прошката е друг въпрос! Когато прощавам - аз отварям своето сърце и го избавям от нещо тежко, неприятно, болезнено.Не е толкова важно дали на момента прошката ми е приета - важното е 4е аз съм я поискала, по4увствала и направила! И на мен ми носи спокоиствие и удовлетворение! Защото понякога наистина е трудно да се каже извинявай!

# 28
  • Мнения: 9 991
Прошката е най -егоистичното нещо.  Като простя и не ми тежи повече , не го мисля кой ме е наранил и така  забравям , ако не мисля постоянно.

# 29
  • Мнения: 1 242
Моля се за тях.
Да, за хората, които са ме обидили се моля. Господ да им прости, да ги вразуми. Той съди и той прощава.
Гледам да не се обграждам с негативни емоции. Та така, чисто егоистично, прехвърлям задачата на Него. ОК? Wink

Общи условия

Активация на акаунт