Техники на приспиване!

  • 6 863
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 607
  Майчета, не се обиждайте, но искам да изкажа едно по-различно мнение. Не съм чела цялата тема, а само една част, затова се извинявам ако повторя някоя мама. Но ми прави впечатление ,че повечето от вас приспиват децата си по най-невероятни начини. Разберете, че заспиването е създаване на навик. Най-добрата техника за заспиване  (примерно за дете ,което спи един път на ден) е- Всеки ден по едно и също време на деня  винаги в точно определен час в едно и също легло. Слагате го в легълцето и излизате от стаята.
  Не е този моментът да го гушкате и да му се радвате. Така организмът си създава динамичен стериотип и то свиква само да си заспива. Колкото повече го гушкате, понеже естествено на детето това му харесва, толкова повече ще ви манипулира и ще иска още гушкане.

# 76
  • Мнения: 2 818
Заспива много лесно, сучейки, на спалнята легнали заедно. Там си спи по принцип.

Танюшка,  създаване на навик е да. Но хората променят навиците си. Ако като бебе е заспивало гушнато в мама. На 15 няма да заспива така, гарантирам ти, вероятно дори на 5 вече няма да иска  Simple Smile

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В началото заспиваше сам в кошарата.Когато беше на 3 месеца бях в болница 10 дни и едната баба ми направи "услуга" - научи го да заспива на ръце.Когато натежа започнахме да се приспиваме по така нареченият турски метод та така до 2,5 години  Tired
сега си заспива сам

# 78
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Като го галиш по главичката Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 2 614
Преди, изключително и само на гърда.
Сега вече с някой (различен от мен) на спалнята. А на обяд, ако сме в къщи - сама на голямото легло, защото по принцип спи все още с нас!  Peace
Ако аз съм наблизо, все още сучейки. Понякога се насуква и ми обръща гръб и заспива!

# 80
  • Мнения: 4 406
    Не е този моментът да го гушкате и да му се радвате. Така организмът си създава динамичен стериотип и то свиква само да си заспива. Колкото повече го гушкате, понеже естествено на детето това му харесва, толкова повече ще ви манипулира и ще иска още гушкане.
аз не намирам причина да товаря детето си психически и да го изоставям само да заспива, при положение , че и двете искаме едно- да сме заедно в този тих момент.
всъщност, една част от нас- писалите тук- не се оплаква. на мен, а вярвам и на други майки, им доставя удоволствие да са толкова близо до бебетата си. за пример давам вече порастналия си син, който не дава да го гушкам пред хора, защото вече бил голям. ами да съм си го гушкала докато не е протестирал значи...щото докато заспиваше, си поплакваше за гушкане.

# 81
  • София
  • Мнения: 308
Вечер заспива докато суче. Къпем я, храним се и още на гърдата заспива.
През деня обаче ми е голям проблем. Очите й се затварят, спи й се, обаче само като я сложа в креватчето реве, та се къса. Нито носене на ръце помага, ни люшкане. Засега само сешоара спасява положението. Явно шумът я успокоява.
Добре, че навън в количката спи. Е, може да пореве малко, но докато стигнем до парка и вече е заспала.

# 82
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Задремва в хола и я нося в леглото, и в двата случая е сама Peace.

# 83
  • Мнения: 4 447
От 3-4 месечен заспива сам Simple Smile

# 84
  • Мнения: 266
от началото до към 6м си спеше сам,но сега заспива само с мама или тате на леглото.парво ще ни гуши,гали и после с хиляди уговорки заспива.А  нощем се буди да се гушка в мен,иначе почва да си играе и няма спане.Мили мами даите да си гушим и галим слънцата,че ще ги търсим тези нежни моменти.

# 85
  • Мнения: 402
Сама заспива, батко й също заспиваше сам. Не знае за съществуването на друг вариант на заспиване и затова никога не е плакала да я носим и приспиваме.

# 86
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Както казват и други мами, аз го правя защото ми доставя удоволствие да го приспивам кърмейки и пеейки! Като пораснат ще ги гоним за едно гуш, а те нещааааат вече!
Танюшка, някоя мама беше написала, че в болницата никой не го гушкал и тя така си продължила, но тук бебетата са при нас в стаите и никой от тогава още не го е оставял сам, а после да го уча чрез много рев да свикне да заспива само не ми си вижда най-приятната работа за мен! Права си, че заспиването е навик, но може и да носи наслада за двама, а не мъка за двама!   bouquet

# 87
  • Мнения: 607
  drize  и Бумеранг , сигурно сте прави,  уважавам избора, който сте направили  и сигурно е най-добрия начин за вашите деца. Аз просто изразявам друго мнение. Аз така си приспивах децата.  Може би аз съм малко по-студена майка, но мисля че това е за доброто на децата ми. Израстнаха здрави ,щастливи и  доста дисциплинирани.  В къщи винаги е имало дисциплина като в казарма- под час се ляга, под час се става. Всеки в неговото си легло ,без никакви ритуали.   Не трябва да бъркаме навиците, които се създават чрез дисциплината с обичта към децата.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 1 747
Заспива на ръце докато го люлеем без значение кой от двамата родители.

# 89
  • Мнения: 338
Заспива сам и винаги е било така-от тримесечен си смуче палеца, а от половин година си "гушва" ъгъла на юрганчето

Общи условия

Активация на акаунт