За кремовете за лице

  • 2 444
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 29
Въпроса ми е каква козметика ползвате ? Аз лично мисля,че подходящата козметика,съобразена с възрастта,води до добри дивиденти в бъдеще и е почти невъзможно да отгатнеш възрастта на някои жени...Инвестирате ли в кремове или като му дойде времето ще прибягвате към по-драстични мерки?

# 1
  • Мнения: 3 376
Ами ползвам един на Ревлон в момента,доволна съм,но не смятам,че имам нужда засега да инвестирам в по-скъпа и разнообразна козметика,не вярвам чак толкова в превантивните мерки.По-скоро мисля,че ще постигна обратен ефект ако започна да го правя.

# 2
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На каква възраст си?

# 3
  • Мнения: 29
На 29.Ползвам дневен крем и такъв за околоочния контур.Отдругата година мисля да ползвам и нощен

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Бубеса,аз съм на 37 и все още ползвам хидратиращи  кремове.....За около очи си купих преди месеци на Юсерин Q10.....Зависи от ценовия диапазон ,който можеш да си позволиш,но поне да бъде медицинска козметика......Ти каква козметика използваш?

# 5
  • Мнения: 29
За лице-Диор,за очи-Клиник в момента,но съм ползвала и други марки.Кремовете ми не са силни,предимно хидратиращи и такива с/у вредните влияния на града

# 6
  • Мнения: 288
Аз съм на 20 и използвам за лице на Живанши и  околоочен,който също е на Живанши

# 7
  • Мнения: 5 362
Аз лично мисля,че подходящата козметика,съобразена с възрастта,води до добри дивиденти в бъдеще и е почти невъзможно да отгатнеш възрастта на някои жени...Инвестирате ли в кремове или като му дойде времето ще прибягвате към по-драстични мерки?
Да,винаги си купувам козметика,която съответства на кожата ми и на годините ми.Това последното се отнася точно за кремовете за лице Wink До скоро се взимах за малко по-млада,отколкото съм и карах с тийнейджърска козметика Whistling ,но усещам,че кожата на лицето ми започва лееекинчко да изсъхва и предприех други мерки.
Но на въпроса ти-да,инвестирам в кремове и въобще в козметика Peace

# 8
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 208
Смятам, че всичко е въпрос на финансова възможност, но и на навик.
Аз съм на 30 г. и използвам дневен и околоочен, нощен - не много редовно (все се оправдавам с липса на време).
Сега използвам на Лореал. Но гледам да си избирам кремове за 30 +, които да са за борба с първите бръчки, а ако си намеря и да е за смесена кожа - още по-добре.

# 9
  • Мнения: 630
На 28 съм. Използвам хидратиращи кремове и крем за околоочният контур с/у първи признаци на стареене(в момента на Д-р Рено, а съм си взела и Месажер на Галеник). Не мисля скоро да си купувам противобръчков крем, защото нямам нужда.
Майка ми е на 50+ и рядко използва противобръчков крем, залага на хидратиращи и лицето й изглежда много добре

# 10
  • Мнения: 282
На 27 съм...ползвам хидратиращи кремовете на Лореал, много съм доволна. За противобръчкови ми е малко рано, чувствам кожата си добре с тези които в момента ползвам. Peace

# 11
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз съм на 30г. и все още ползвам хидратиращи кремове. В момента съм си взела Гарниер. Повечето момичета тук не го одобряват като марка, но на мен ми действа добре.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Използвам хидратиращи кремове  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 816
На 33 съм, зимата използвам подхранващ+около очен крем, лятото хидратиращ+около очен крем. Маски от време на време, купени или домашни, действат благотворно на кожата. Peace

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
За да не отварям нова тема , а може и да дублирам някоя стара ще помоля за съвети относно специален крем за сенки под очите ,с които не мога да се преборя трети месец и нещо ефикасно за бръчки отново в тази област /на 42г. съм /
Благодаря ви предварително   bouquet

# 15
  • Мнения: 1 243
Аз съм на 25, досега ползвах хидратиращи или матиращи, и аз като vesi@ си харесвах един на Гарние с грозде, сега за първи път си взех крем с кислород и нам си още какво, за предпазване от вредни влияния на околната среда..пък да видим. Wink Започнах и ексфолиране на кожата 2 пъти в седмицата + подхранваща маска и дано запазим кожичката в добър вид  Flutter

# 16
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На коя марка е крема с кислород?

# 17
  • Мнения: 1 243
На Ейвън някакво кремче, Liiv Botanicals. Не съм им фен, ама ми го похвалиха, че бил хем лекичък, хем за 25 + .Ако някои има предложения за нещо подходящо, ще съм благодарна да сподели, според мен е рано да започвам с някакви превантивни кремове,ама знам ли  Rolling Eyes

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не съм пробвала този на Ейвън,ако ти действа добре ползвай си го кремчето.Хубаво е да пробваш хидратиращите на Виши аз съм доволна от Термал фикс 1 и 2(около 28 лева),както и от новата им серия AQUALIA THERMAL(около 34 лева).Има и други добри кремчета на Юсерин - Хидробаланс фреш( около 26 лева)на Лед -Диоскин(16лева).

# 19
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Вече няколко години ползвам един и същ - Loreal Decontract Rides, дневен и нощен. Дневния е с  UV фактор и става и за около очите. Доволна съм, кожата ми го харесва.

# 20
  • Мнения: 120
Но тъжната истина е ,че кремът е само малка част от грижите за лицето . Много жени погрешно смятат ,че ако купуват скъп крем и мажат обилно си купуват билет за вечна младост. Третирането с крем е само малка част от грижите за лицето.
При добри грижи :
Редовно почистване,предпазване от слънцето (шапка и тъмни очила) , носенето на грим по 18 часа всеки  ден бавно съсипва кожата.

Купоните и продължителния смях след 25 също водят до мимически бръчки които никой крем не премахва.

И така добрия крем е една добра инвестиция но ако не си пазиш лицето и най-добрия "клъцни-срежи" няма да ти помогне.


Иначе пробвах новия крем на L`Oreal   с  Pro-Xylanе-срещу стареене на кожата  много е добър!

# 21
  • Мнения: 2 631
Аз съм на 26 и ползвам само хидратиращи кремчета.
Първото ми беше медицинска комзетика на LED, сегашното, което ми е към края си е на Виши.
Следващия смятам да е пак хидратиращ, може би с UV фактор... И може би не чак толкова скъп  Wink

# 22
  • Мнения: 1 875
shushi7777, виж това.




Купоните и продължителния смях след 25 също водят до мимически бръчки които никой крем не премахва.
Да, също и начумерените гримаси и вечно присвитите устни на някои жени. Мимиките при пушене също.

# 23
  • Мнения: 282
Сменям ги често, в момента съм на вълна Лореал. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 243
k.a.l.i. , мерси за предложенията, от тук нататък мисля малко по-сериозно да погледна на тези неща и да започна да си взимам главно медицинска козметика, така че имах нужда от съвет Wink
А да попитам за Идеалист-а на Ести, знам , че имаше такава тема,ама някъде се изгуби. Бях писала там, че го пробвах, хареса ми, само леко ми мазнееше, има ли доволни от него в дългосрочен план, че то от един тестер какво мога да разбера!  Rolling Eyes

# 25
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Идеалиста е за минимизиране на порите и се използва задължително с хидратиращ крем.

# 26
  • Мнения: 494
Определено от известно време съм се спряла на марката Estee Lauder.Ползвам почти цялата им серия .

# 27
  • Мнения: 264
За дневен крем използвам на Estee Lauder Day wear plus SPF 15, за нощен на Clarins HydraQuench Cooling Cream-Gel. Понякога слагам хидратиращо серуме на Biotherm - Aquasource superserum. За околоочния контур - на Лумене със SPF6 i Clinique - All about eyes. За почистване използвам 3те стъпки на Клиник и продукуктите на Ланком за комбинирана кожа. На 21 години съм.

# 28
  • Мнения: 3 695
кремчетата ми за лице са на Clarins  и Avene / хидратиращ с UV фактор /  Peace

# 29
  • Мнения: 4 784
На 31г съм и след бременността си започнах да ползвам кремове против пигментация на кожата, защото ми се появиха кафеви петна по лицето. Ползвах анти браун спот на Ла Рош, но след това преминах на Унитон, пак анти браун спот + 20 фактор. Според мен кремът за лице е важен. Не давам луди пари за кремове, но знам за жени, вманиачени във възрастта си, които дават по 1000 лв за кремчета на месец и в интерес на истината изглеждат доста добре.

# 30
  • Мнения: 2 388

Купоните и продължителния смях след 25 също водят до мимически бръчки които никой крем не премахва.


Като сериозно практикуваща и двете дисциплини съм решила да си сложа малко ботокс, щом кремовете не помагат. Simple Smile

# 31
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Купоните и продължителния смях след 25 също водят до мимически бръчки които никой крем не премахва.


Значи викаш след 25 години никакъв смях, а?  smile3532

По-безумно изказване отдавна не бях чела  Laughing

По темата: на 27 години съм, ползвам само овлажняващо кремче, кожата ми е хубава за сега. Дори се смея продължително  Laughing

# 32
  • Мнения: 3 016
Аз също ги сменям  .Доста време използвах на Лореал . На 28 год съм  .Това е вярно ,че само кремът за лице не е достатъчен . Всяка  сутрин и вечер използвам  измиващ гел за лице  след това нанясам  крема  и околоочнен задължително  ,защото там е мн деликатна зона  .Веднъж седмично скраб за лице . Обикновенно при баня . Нощен крем също ползвам.

# 33
  • Мнения: 264
И какво? Ще чакате да станете на 50, за да разберете дали имате хубав ген ли? Баба ми има страхотна кожа, майка също. Не смятам обаче, че това е гаранция за моето състояние на кожата.
И още нещо - много ми е странно, когато някой каже "Сега кожата ми е хубава" и тн. Грижите, които полагаме за лицето си и за себе си изцяло не са само, за да изглеждаме добре сега. Това е основата, на която се гради бъдещият ни вид!

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Да, инвестирам в хубави кремове, според моите представи и доходи  Laughing И не само, а и в качествена козметика като цяло и в процедури също. На 25г съм, ползвам хидратиращи кремчета или такива за блясък. Не излизам без фдт и UV фактор на лицето. Винаги си почиствам грима вечер, измивам си лицето и слагам подходящ за възрастта ми нощен продукт. Ползвам тъмни очила почти целогодишно, а лятото и капела. Серуми не ползвам още, но се замислям по въпроса. Околоочен ползвам от около 3 години. Маски и ексфолиране си правя всяка седмица, понякога и ампули с витамини.
Грижата за кожата ми е инвестиция, която надявам се да ми се върне с годините  Flutter

# 35
  • Мнения: 5 173
На 22 съм и в момента използвам 1 тестер на Авен за интолерансна кожа, днес ми дадоха 1 тестер на Биодерма, хидратиращ, но имам още от Авена и чакам да свърши.
В търсене съм на МОЯ крем

# 36
  • Мнения: 1 671
На 25 съм, досега ползвах 24 часов хидратиращ крем Garnier Total Fresh. Нещо не съм доволна. Сега си взех крем за около очите на "Лавена" за 2 лв. и е доста по-добър. Взела съм си и дневен крем за лице, ще го пробвам и дано остана доволна.

# 37
  • Мнения: 14 499
важно е да се поддържа кожата, но май наистина гена е от мноооого голямо значение.
майка ми е над 50 но има страхотна кожа - винаги е ползвала скъпи кремове, но само дневни, нощен не ползва и сега, за около очите също. пуши много, не се е хранила здравословно, почти не пие вода.

изглежда много по-добре от жени, които са с 10 години по-млади от нея и полагат къде къде по-сериозни като време и финанси грижи за лицето си

# 38
  • Мнения: 2 388
важно е да се поддържа кожата, но май наистина гена е от мноооого голямо значение.
майка ми е над 50 но има страхотна кожа - винаги е ползвала скъпи кремове, но само дневни, нощен не ползва и сега, за около очите също. пуши много, не се е хранила здравословно, почти не пие вода.

изглежда много по-добре от жени, които са с 10 години по-млади от нея и полагат къде къде по-сериозни като време и финанси грижи за лицето си
Ти да не си ми случайно сестричка? Simple Smile Все едно за моята майка си го писала. Все се надявам моята кожа да прилича на нейната.

# 39
  • Мнения: 14 499
 Wink
освен самия вид на кожата има друго - конструкцията на лицето. тя също е определяща за вида и дълбочината на бръчките.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 774
И моята мама е така, крем дори не слага всеки ден, а през ден.

Не мисля, че на 20 години е нормално да се слагат дневен, нощен, околоочен, силни серуми. Определено с времето ефекта започва да изчезва от продуктите и на 26-30 ще трябва да се чудиш какво да си слагаш на лицето и да позлваш кремове за по-възрастни.

Аз съм с хидратиращо кремче и почистващи маски, защото ми е рано за други неща. Около очите след баня само нанасям околоочен гел.

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

Много интересен сайт  Hug
Но сигурно ги има само в Италия  Confused
От къде знаеш че говоря италиански  Thinking  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 875
shushi7777 Grinning Не знам, в интерес на истината.
Освен това четох английската версия на сайта, а Плантерс има и в Бг, аз ползвам дневен крем - Crema Viso Lifting 24 Orе и съм изключително доволна. Всъщност това се оказва моят крем, след дълги години търсене.
В аптеки се предлага серията Алое вера, а мен ме интересува и  серията Bio-Eco, която не съм срещала.

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
shushi7777 Grinning Не знам, в интерес на истината.
Освен това четох английската версия на сайта, а Плантерс има и в Бг, аз ползвам дневен крем - Crema Viso Lifting 24 Orе и съм изключително доволна. Всъщност това се оказва моят крем, след дълги години търсене.
В аптеки се предлага серията Алое вера, а мен ме интересува и  серията Bio-Eco, която не съм срещала.

Благодаря за ценната информация   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт