Свински пържоли - как?

  • 13 537
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Снощи пробвахме малко от маринованото месо на грил тиган - ами станало е супер интересно  Mr. Green
Много съм доволна от резултата. Чак се чудя за тази вечер, дали да не ги метнем на скарата  newsm78
И все пак ако са в тавичка с гъбки да махам ли маринатата или да я оставя за сос при печенето ?

# 16
  • Мнения: 2 211
Остави я.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 762
Ако ги печеш в тавичка, преди това задължително запържи гъбките с масло. Не ги слагай сурови. Стават много по- вкусни  Peace месцето също  Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

....ако са в тавичка с гъбки да махам ли маринатата или да я оставя за сос при печенето ?

Не, марината не се ползва.

# 19
  • Мнения: 156
От скоро свинските пържоли го пека във фолио и стават много крехки и вкусни, а и не ми е толкова трудно миенето на съда.
Подправям  пържолата по избор.
Аз слагам черен пипер.
Върху фолиото наръсвам със олио и соев сос, слагам пържолата и нея я наръсвам с олио и соев сос

Аз правя по подобен начин свинските пържоли от врат без кост. Не ги начуквам а си правя един сос от соев сос, черен пипер и червен пипер/равни части/, и зелени подправки пак равни части /магданоз, копър и мащерка/ и с тази смес намазвам обилно пържолите. Престояват около 12 часа, след което ги завивам всяка поотделно в парче фолио. Слагам ги в тава и ги пека докато изври всичката течност, която са отпуснали. Може да проверяваш в някое крайче, дали са добре запечени и ги вадя. Стават изключително крехки и не са прекалено мазни. Много добре се комбинират с картофено пюре. Sunglasses

# 20
  • Мнения: 1 771
От скоро свинските пържоли го пека във фолио и стават много крехки и вкусни, а и не ми
Аз правя по подобен начин свинските пържоли от врат без кост. Не ги начуквам а си правя един сос от соев сос . . .

Мммм, да!
И това ще го пробвам.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Малко се изложих Embarassed
Имаше възможност да станат много хубави пържолки, но ги изпуснах при печенето и станаха сухички.

Смятам пак да пробвам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 156
Стават сухи, ако са с филе. Пробвала съм и този вариант, затова ви препоръчвам само врат да приготвяте по този начин, иначе стават наистина много сухи. Wink

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Хич не ги разбирам мръвките  Blush
А и в магазина не беше написано от коя част са. Забелязах единствено, че не е контрафиле, а рязано по дължината на влакната.
Май някой трябва да ме ограмоти малко, че...

Общи условия

Активация на акаунт