Освещаване на апартамент

  • 17 101
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
Не направихме освещаването,когато се нанесохме.Когато решихме на по-късен етап,тогава се обадихме на попчето и си уговорихме ден и час.Отчето си дойде със здравеца,от мен поиска съд с вода.Бях направила пита,и пълнена рибка с орехи.Рода не съм канила и пиршество също не съм правила.Направихме освещаването за нас,за нашия нов дом и за здраве.Просто спазихме ритуал на нашата православна църква.Но монети и други такива  Naughty................суеверия ...... Naughty Гости имаме през вечер преди и след освещаването,купона си върви.Да ви е честит новия дом и пълен с хармония,здраве и щастие.Кой,както усеща нещата така ги прави,на нас не ни допадат големите изпълнения.  Hug  Да ни е жива и здрава една комшийка е те там да видите ,какъв цирк беше  Crazy Цяло денонощие прииждаха млади и стари,бабки със забрадки и една носи гладачна маса,друга фурна...........петли клаха в банята  ooooh!   ooooh!   ooooh! ,ооооооо не ми се говори,и понеже са над нас ,да видиш тия монети ,как се хвърляха..........хорааааа,ръченици.......... ooooh!   Tired  Нашата сватба-ряпа да яде пред едно такова освещаване.   Joy    bouquet

# 16
  • Мнения: 786
Да ви е честит новия дом и пълен с хармония,здраве и щастие.

 Peace

# 17
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
запис Peace

# 18
  • Мнения: 306
Какво трябва да се приготви на трапезата? И ние се каним да правим в къщи, въпреки че живеем отдавна в това жилище, но все не успявахме да се организираме. Защото съм била на освещаване със агнета и прочие и на едно друго дето домакинята беше направила шведска маса и имаше закуски и мезета.

# 19
  • Мнения: 1 840
Задължителните неща за освещаване са: бутилка вино, китка цветя (за да ръси с нея), малко олио (половин кафеена чашка), съд с вода (която отеца да освети), питка, свещи и една малка хавлиена кърпа (новичка). Оттук нататъка е волната програма.  Grinning

# 20
  • Мнения: 690
След 3-дневно издирване на свещеника в черквата (работи в празнични дни от 8.30-10.30, но и в това време ходи и извън черквата) най-накрая го открих, но... не се уговорихме за кога да бъде освещаването, защото не си е взел календара. Каза ми обаче, че не се прави в съботен ден (аз исках сега за 24-ти май), защото тогава било за умрелите. Правело се на празник (примерно св.Константин и Елена). Нали обаче 24-ти е празник или не е обявен за църковен празник. Някой знае ли нещо по въпроса?

(аз държа на съботния ден, защото родителите ми могат да дойдат от Стара Загора)

# 21
  • Мнения: 21
Здравейте,
да попитам - чували ли сте че освещаване на апартамент трябва да се направи преди да се роди детето?

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
 rotfImao

# 23
  • Мнения: 135
водещото в случая е да ли вие вярвате истински в бог.
ако вярваш само проформа какво значение има да ли ще е поп, имам или DJ ....

а защо не джедай-мастер с високо ниво на мидихлориани в кръвта  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 690
Уговорих е с попа - ще дойде на 25-ти. Каза ми какво трябва да се приготви - съд със зехтин, свещи, китка, съд с вода, неосветена икона, погача и половин агне. Къде да намеря половин агне, пък и дори да намеря - кой ще го яде?!! Някой неща ми се струват прекалени  newsm78

# 25
  • Мнения: 577
Уговорих е с попа - ще дойде на 25-ти. Каза ми какво трябва да се приготви - съд със зехтин, свещи, китка, съд с вода, неосветена икона, погача и половин агне. Къде да намеря половин агне, пък и дори да намеря - кой ще го яде?!! Някой неща ми се струват прекалени  newsm78
               Думи нямам за вашето  отче----половин агне???И как го изчисли?Що не го пита къде го пише това?Ха айде бе.........ами той си е сметнал  1/2  да вземе за попадийката,агънце ще да и се прялооооо.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 802
Уговорих е с попа - ще дойде на 25-ти. Каза ми какво трябва да се приготви - съд със зехтин, свещи, китка, съд с вода, неосветена икона, погача и половин агне. Къде да намеря половин агне, пък и дори да намеря - кой ще го яде?!! Някой неща ми се струват прекалени  newsm78
А ти само с един поп ли говори, защото друг можеше да ти иска друго  newsm78

# 27
# 28
  • Мнения: 690
Уговорих е с попа - ще дойде на 25-ти. Каза ми какво трябва да се приготви - съд със зехтин, свещи, китка, съд с вода, неосветена икона, погача и половин агне. Къде да намеря половин агне, пък и дори да намеря - кой ще го яде?!! Някой неща ми се струват прекалени  newsm78
А ти само с един поп ли говори, защото друг можеше да ти иска друго  newsm78

Само с един. Той е и единствения наличен в квартала. В крайна сметка какво значение би искал друг поп. Важното е да се направи освещаването  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 135
Уговорих е с попа - ще дойде на 25-ти. Каза ми какво трябва да се приготви - съд със зехтин, свещи, китка, съд с вода, неосветена икона, погача и половин агне. Къде да намеря половин агне, пък и дори да намеря - кой ще го яде?!! Някой неща ми се струват прекалени  newsm78
А ти само с един поп ли говори, защото друг можеше да ти иска друго  newsm78

Само с един. Той е и единствения наличен в квартала. В крайна сметка какво значение би искал друг поп. Важното е да се направи освещаването  Simple Smile

според мен по-добре сами да си направите освещаване (трябва да се научите само как се прави)
(може да не е точно с половин агне:)

Общи условия

Активация на акаунт