Варицела при пораснали хора

  • 21 313
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
fidelia повечето пъпки са такива, с бели връхчета. Варицела съм карала като бебе, не помня. Но Дияна миналата година каза, че не я сърбят, а обрива я боли. Даже плачеше от болки.

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не се притеснявай,докато дойде време за сватбата ти,ще е отшумяло всичко.

Миналата година,точно по това време,се заразих със варицела от децата.Бях на 26 год.
Нямах празно място,където да нямах пъпка.
Мазах се със ментолов спирт и след това поръсвах със(Тобоцин-не съм сигурна дали така се пише)прилича на пудра.

За две седмици долу горе,всичко изчезна. Peace

# 17
За пореден път много ви благодаря за подкрепата!   bouquet Чувствам се по-добре и по-спокойна!  А това е нещо, което по някаква причина лекарите не ми дават - било поради безразличие или друго.

# 18
  • Мнения: 2 211
До сватбата има много време, дотогава ще си ОК. На синът ми първата пъпка изби на 21 март, а днес по лицето има само няколкс леко зачервени петна и това при положение, че той чоплеше пъпките.

# 19
tety, браво на малкия герой! Simple Smile

А при децата излизат ли афти в устата при варицела и как ги третирате? Чувала съм за мазане с Гранофорин (това зеленото). Прочетох, че при възрастните често се получават.

# 20
  • Мнения: 2 211
tety, браво на малкия герой! Simple Smile

А при децата излизат ли афти в устата при варицела и как ги третирате? Чувала съм за мазане с Гранофорин (това зеленото). Прочетох, че при възрастните често се получават.

Афти нямаше, но му излезе в окото и по главичката на пишката.

# 21
Моят син нямаше афти, пъпки и той имаше на главичката на пишката (цели 3!), на топките (5!) и на клепача (2).
И аз сега карам варицела, и направо ме е страх да се погледна в огледалото, а съм на цели 35! При детенце мина за около 10 дена, следи и белези няма, но аз го мазах освен с ментолов спирт, и с крем от чаено дърво, и обривите не бяха нито тежки, нито големи, а аз сега определено нямам празно място по кожата и устата ми е пълна с афти, чах до гърлото. Едва преглъщам от болки. Като чета сега за колко време ще мине, чак не ми се вярва. Боли, сърби ... абе знаете какво е.

fidelia, как мина сватбата?

Общи условия

Активация на акаунт