Гоблени-22

  • 74 573
  • 551
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 316
E Ketri,страшно оформление.Поздравления newsm51.
Goody,голяма фурия си значи. Hug  bouquet
Здравчееееееее,имаш едни конци от Goody у мен за розите.Тя ти ги закупи с голям ентусиазъм Laughing
Marulka_s,мн. е хубав гобленът с бебето и майката.Преди да си призная не ме е впечатлявал толкова.А тия зеленчуци ме приканватда ги почвам и аз .И без това се чудя какво да захвана.
donsita, хайде Евата е станала страхотна.Давай я завършена.Ти сама ли я окомплектова?
djuri,и твоят гоблен става хубав.Винаги съм го харесвала.
чучулига,уау че Снежна Кралица.
Хипатия,и аз ще се възползвам от нагледните ти обяснения за PM,че така и не се научих да работя с тази програма Wink
Ivanichka,какво става с вас с тия болести?Бързо да оздравявате. Hug

# 16
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Еее,шефа каза браво..дали да го приема и като потупване по рамото.. Mr. Green
Сега сериозно..
Гери ,днес ходих на лов за мишки,и се оказа че бабата оставила някакви други,
та до към петък-събота да мина пак ,щяла да ги намери..  Tired

# 17
  • Мнения: 2 924
ketri,
на всяка твоя тема съм казвала браво
Черно на бяло е написано. Mr. Green

Ако не е тайна вие какви мишки гоните и не можете да уловите?Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 316
Ей Кетри,измъчих те с тия мишки. Blush
Хипатия,нямам картинка ,за да я покажа,но разбрах че е от нета.Гобленчето представлява миниатюрка едно мъжко мишле ,подарява цвете на едно женско.Сигурно е св.Валентинско или детско.Търсих и в гоблените .ком ,но го няма.

# 19
  • Мнения: 458
Хипатия  Heart Eyes Heart Eyes  bouquet много ти благодаря за нагледните разаяснения Peace

# 20
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
браво, бе,кетри:)
темата започва все по-полезна да става Mr. Green

Единственото ,което съм искала е да има много информация тук и тя да може да се ползва от всеки.


 Thinking количествените натрупвания не винаги водят до качествени изменения  Rolling Eyes
 

Един въпрос от предишната тема остана без отговор.
Goody,
не разбрах все пак какво е crewel и как се шият дизайните Dimensions , които са от този вид?
Не се заяждам ,а искам да знам дали случайно аз не се лъжа

е това вече не е истина  Shocked три пъти повтарях едно и също нещо  ooooh! и пак не стана ясно
ще направя още един опит, този път с картинки, за по-лесно възприемане
опаковка (вижда се надпис crewel) - схема (виждат се бодовете) - готовия гоблен


линк към същия гоблен на сайта - над снимката се вижда Our Products: Needlecrafts > Crewel Embroidery - Small
http://www.dimensions-crafts.com/productcart/pc/viewPrd.asp?idca … duct=2412#details

 Peace някои сме виждали такива на живо и можем да потвърдим, че има всички посочени бодове  Peace

 Confused  започнах с обясненията само защото не исках някой да се заблуди и да започне да си комплектова по пусната в нета схема на Дайменшънс от серията Crewel (това важи и за embelished на Кандамар, но кой знае защо репликата ми по този повод не предизвика такива мазни борби преди време  ooooh! )

не ми харесват такива дребни ежби и борби кой да е "по-по-най" и твърдо повече няма да пиша по този въпрос, нито ще чета/отговарям на постовете в тази връзка

не знам как е за другите, но за мен форума е място за отмора и "среща" с хора споделящи хобито ми, а не арена на която някой ще се изявява като велик пълководец

# 21
  • Мнения: 2 924
Goody,
благодаря за снимките.
на тях съвсем ясно се вижда ,че основният бод е satin stitch.
А именно това е бода, който се ползва за начина на шиене при crewel и който няма абсолютно нищо
 общо с гоблените, които се шият с кръстчета и с техните варианти или тези с гобленов бод.
Няма да споря с теб , защото вече видях от снимките ,които ти показа ,че съм права.
Както казах мен ме интересува най-вече да знам ,че нещо новонаучено е правилно , независимо кой ми го казва.
Ти твърдеше,че  при crewel се ползват кръстчета.. Аз твърдях ,че не се ползват.
За това е спора, не е личен.
Е, явно не се ползват кръстчета , нито гобленов бод.
Само не ми казвай ,че тези гоблени на които ми показваш схемите си ги шила с тях:)
Е,няма лошо в импровизацията, но тук става въпрос за това как е в оригиналния дизайн.

Спора беше за мен. За да науча аз нещо.
За да не се заблудя тъй като , когато ти спомена за този вид гоблени тъкмо щях да си купувам такъв.
Само поради това се хванах за думите ти и започнах разследването.Simple Smile
За да нямам един комплект, който няма да шия тъй като никога не съм шила по този начин.
Този начин на шиене няма нищо общо с обикновенния, освен може би ползването на бекстич и френски възел.
На плата са очертани контурите на рисунката. Не е показано къде трябва да се бодне. Всичко си е жива импровизация.


За мен форума е да за да науча нещо , да споделя наученото.
 Почивам си така. Не споря само заради спора. Споря , за да науча, за да научим .
Е, радвам се ,че чрез спора ни се раждат и истини:))
Приятна почивка ти пожелавам.
и малка редакция.
Помислих се ,че е добре да сложа някоя и друга снимка на гоблени правени по този начин
тъй като не знам как се нарича на български този вид бродерия








geniko,
 аз имам доста мишки ,но не всички се намират в папка мишки и
 щеше да ми е по-лесно ,ако знаех дизайнера или поне имаше снимка:)
Имам една дето горе -долу отговаря на описанието


А ако не държиш да са мишки , а кокошка и петел мога да ти дам тази:)



Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 22:52 от Хипатия

# 22
  • Мнения: 2 116
Охххх цял ден чакам.........  ooooh!  и дочаках втора страница!  Party Нямам с какво да се "фукам" ама да се надявам че ще е скоро!  Mr. Green

Гери каза ми тя!  Simple Smile Ще и изям ушите!  Crazy Ама нали се сещаш че не ми е спешно........!  Whistling Ако съм на зор, ще ти звънна!  Laughing

Иваничка да се оправяте бързичко, че скоро е време за нова среща мисля аз!  Peace

Донсиии браво бе душата!  Peace Почти сме заедно!  Hug

Марулич много са сладки!  Peace Кълна се в теб!  Heart Eyes

Гуди  Hug Hug Hug

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И аз идвам при вас Simple Smile

# 24
  • sf
  • Мнения: 10 156
Иваничка да се оправяте бързичко, че скоро е време за нова среща мисля аз!  Peace


ама навън, навън, плиииииииииииииииииииииииииииис  Praynig

# 25
  • Мнения: 2 116
ама навън, навън, плиииииииииииииииииииииииииииис  Praynig

Ми освен в Борисовата..............  Thinking

# 26
  • sf
  • Мнения: 10 156
Става, ще доприпкам пеш

# 27
  • Мнения: 2 924
Направих тема за схеми за гоблени с бебешка
 тематика-ръстомери, надписи за новородени и подобни.
Ще съм благодарна на всеки ,който сподели това ,което има.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=282851.new#new

Кетри,
сложи, ако обичаш линк към нея на първа страница.
Естествено, ако прочетеш това преди да изтече времето за редакция:)

# 28
  • Мнения: 338
уф, много пишете, ама въобще не ме помните сигурно вече  Embarassed никакво време не ми остава да се включа и аз. сега довърших ей тоя гоблен

 сега го дадохме на рамка и после ще го покажа. имам и една нова пеперудка, ама все забравям да я снимам. между другото и аз искам да дойда на среща, ама все по работно време ли ги правите тия срещи? предлагам още едно място за среща - градинката срещу хотел Рила - ние ходим понякога там, има всичко - люлки, пързалки, катерушки, пясъчник, лятото имаше и колички, не знам дали са ги сложили вече, преди две седмици още ги нямаше. (има и кафене Simple Smile)
и между другото да ви се похваля - имаме си нов член на фамилията - вуйна ми роди трето дете в събота в 4 ч. нощес, ето и снимки: http://panayotovijr.multiply.com/photos/album/49/Mihail

# 29
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
тарзанка    bouquet да ви е честито новото попълнение  Heart Eyes

 hahaha яяяяяяяя, още един Михаил  Joy Joy
и аз искам да покажа вече завършените маргаритки и двете ми идеи за рамката
 

до утре ще трябва да реша кой вариант ми харесва повече


Общи условия

Активация на акаунт