Да си купим ли машина за хляб?

  • 4 246
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 276
Момичета,

зарибихте ме и мен....И ние от доста време се колебаем за такава машинка. Колебанията ни са най- вече че много обичаме вкусната храна и просто  като нищо ще качим килцата. Но предимствата и ползите са повече от негативите Simple Smile 

Затова, моля, споделете от кои марки сте доволни, какво освен 'отложен старт" е важно да се гледа?

  bouquet  bouquetтенкс, предварително!

# 61
  • София
  • Мнения: 6 096
И аз по принцип съм "за", имаме Мулинекс от големите от няколко месеца. За това какво да се гледа - аз четох, четох и запомних само, че е добре да е с 2 бъркалки (уж се омесвало тестото по-добре, макар че и хората с 1 бъркалка не се оплакват Wink ) И по-добре вземи по-голям размер, защото там може и малки хлебчета да пускаш, а обратното не става Laughing Друго не знам какво да те посъветвам, аз съм ползвала 3-4 програми на моята (вярно, че като ми мина меракът и по-рядко я пускам...) - така че не е задължително да има 13-14, за да е хубава. Добре е да има програма само за месене и втасване, както и само за печене, така можеш да си доизкусуряваш произведенията... Wink
Аз да питам тези, които имат машинки - има ли такива, които са успели да си одерат тефлона на казанчето? Че при нас така се е получило и сега много ме е яд... А и малко ме е страх да не попадне от тефлона в тестото, не съм убедена, че е безвредно...

# 62
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз забравих да кажа, че моята прави невероятен козунак. Иначе, наистина не е необходимо да има десетки програми, за да е добра - аз използвам не повече от 5. Мисля, че наличието на две бъркалки е предимство.

Някой по-горе беше попитал за суха мая и сухо мляко - аз си ползвам най-различни рецепти, между които и с прясна мая, и с прясно мляко. Често ги подобрявам или съчинявам други. Машината дава възможност да си развихриш фантазията, стига да разполагаш с време, естествено.

# 63
# 64
  • Мнения: 369
ЗДРАВЕЙТЕ
Навих се да си купя такава машина.Коя марка е по добра? Praynig
от ТСМ ли да търся или от друг магазин?

# 65
  • Мнения: 369
Хей момичета къде сте? Cry

# 66
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Един глас за ФИФ на ТСМ, повече от година ежедневна употреба Peace

# 67
  • Мнения: 369
Един глас за ФИФ на ТСМ, повече от година ежедневна употреба Peace
БЛАГОДАРЯ СЪРДЕЧНО  bouquet

# 68
  • Варна
  • Мнения: 912
да се похваля - от вчера и ние сме с машина за хляб  Wink Alaska, от Метро (мъжа ми отиде да я купува и каза, че се разграбвали като топъл хляб  Laughing )
снощи до посред нощите сме стоели да чакаме  Crazy но дочакахме и си хапнахме  Simple Smile пробвах една от рецептите в книжката, като и малко импровизирах
довечера или утре мисля да пробвам и козунак

# 69
  • София
  • Мнения: 6 096
m_a_y_a, честито! Grinning Стана ли сполучливо първото хлебче? Козунаците не са много лесни, в смисъл, в машината не се оформят като козунак, ако искаш, може да вадиш и плетеш отвън...

# 70
  • Мнения: 5 178
да се похваля - от вчера и ние сме с машина за хляб  Wink Alaska, от Метро (мъжа ми отиде да я купува и каза, че се разграбвали като топъл хляб  Laughing )
снощи до посред нощите сме стоели да чакаме  Crazy но дочакахме и си хапнахме  Simple Smile пробвах една от рецептите в книжката, като и малко импровизирах
довечера или утре мисля да пробвам и козунак

Каква и е цената в Метро Предпочитам да си взема за начало нещо по-евтино и ако я ползвам тогава истинско

# 71
  • Варна
  • Мнения: 912
84 лв., но те уверявам, че е достатъчно истинска  Laughing
много е умна, а и дизайна е хубав
само дето хляба не става продълговат, а квадратен, по-скоро даже като куб, т.нар. "селски хляб"
бих пуснала снимка, но снощи като най-накрая беше готов в 24.30h  Crazy така му се нахвърлихме, че забравих да го снимам  Blush

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 251
не

# 73
  • Мнения: 5 178
Maми зарибихте ме .. реших какво искам, ама къде да го намеря
искам Северин до 1 кг .. Айде сега къжете къде има във Варната

# 74
  • Мнения: 25 633
По въпроса за пълнозърнестите брашна - има не само в диетичните магазини, но и в много от обикновените.  Освен Техра, типови и пълнозърнести брашна има и на фирма Panino (аз тях ползвам, много са хубави!), виждала съм и на други фирми. Просто се оглеждайте в магазините, все ще намерите нещо по щандовете за брашна.   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт