Черен списък на храни и хранителни продукти - 2

  • 97 129
  • 722
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 141
става все по-лесно да си веган ако си гнуслив...  Laughing

# 571
  • София
  • Мнения: 4 285
Ето ги фирмите, които влагат растителни мазнини - http://dnes.dir.bg/2009/02/03/news3947533.html
От големите правят впечатление - Родопея, Май дей,  Жоси, Дарко, Дядо Либен, Дея..
Отврат...

# 572
  • София
  • Мнения: 16 159
Тия поне си признават и го пишат в етикета. А колко други се кълнат, че ни хранят с био храни.

# 573
  • София
  • Мнения: 360
Момичета здравейте!
Не знам дали трябва тук да споделя, но мисля, че има връзка: напоследък купувам кис. мляко на бор-чвор, защото пише, че е с оригинална бълг. закваска, спечелил е медали и т.н. Да, НО е невъзмождо да бъде изцедено! Стои цяло денонощие и само незначително количество течност се отделя, а млякото си стои каквото съм го оставила. Това според мен не е нормално. Вече не знам какво да купувам...

# 574
  • Мнения: 2 484
Аз мисля че и за 20 лв сирене да купиш,пак няма гаранция, че някой няма да се е поблазнил да печели много наведнъж, като сложи боклуци в него,дано излезне някой на пазара с качество и хубава цена(защото все пак изкопуват евтино прясното мляко),също и с възможност потребителя да влиза в производствените цехове на посещения когато си иска,така да види,няма да са малко хората които ще ходят да видят как се прави Rolling Eyes

Иначе домашното си е най- сигурно,който има баби на село да се възползва  Peace

Хайде да протестираме  Mr. GreenЗа бога братя не купувайте!
  Къде ли съм го чувала newsm78 ,но ако никой не им го купува ще се сетят!Едва ли народа ще удържи да не купува боклуците им,всяко чудо за 3 дни ,ще мине и това,ще забравим,и някой ден гладни пак ще си купим кренвирши #Crazy

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 10:29 от Eli83

# 575
  • Мнения: 592
За Бога братя, не купувайте! Това го каза бившия премиер Димитър Попов.
Единственото хубаво нещо което чух тези дни по темата е чу искат да върнат БДС за млечните и месните продукти. Друг въпрос е каква ще е реализацията на тази идея.  Много отдавна казах да не се занимавате с БГ кисело мляко - няма такова! То е в Япония! Истинското кисело мляко на 2-3 ден му се надува капачката. От 1993-4 г. насам такова беше за 2 месеца /в началото си/ единствено "Верея". В момента трайността му надхвърля 2 месеца.

# 576
  • Мнения: 93
Момичета, гледахте ли репортажа по НоваТВ от 03-12-09г. по обяд - http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2 . Новината е "Има ли мляко в сиренето". Спомням си, че преди известно време виждах по разни пазарчета и улички възрастни хора, които продават прясно мляко в бутилки. Някоя от вас има ли информация дали още се намират такива баби и дали е доволна от качеството? Няма да е лошо да пуснем тук една отделна темичка с информация откъде можем да купим истинско мляко или пък други продукти, и хора, които произвеждат, да организират снабдяването. Така мисля, че ще сме си по-полезни.  newsm78

# 577
  • София
  • Мнения: 3 817
Мляко от улицата, не бих си купила никога.  Naughty Домашно мляко само, ако имам много близки познати или роднини, които познавам и знам, че държат на хигиената и кравичката е здрава. Peace

# 578
  • Мнения: 572
Друг е въпроса и че не знаеш дали, не лекуват точно в тоя момент животното с лекарства, защото ако е така има карантинен срок, в който млякото на животното не може да се ползва ... може да се хване и алергия при човека и т.н, все куп неприятности ...

Но да си призная и аз се замислям дали да не опитам да намеря прясно мляко от някое бабе.. то само боклуци ядем бе ...

# 579
  • Мнения: 93
Точно затова съм написала, че търся мнение на някоя мама, която купува млякото от проверена бабка. Когато купуваш мляко например 1 месец всеки ден и си доволна, то е ясно, че женицата си продава качествено мляко. Бих имала повече доверие на изстрадалата жена, която продава мляко на улицата или на пазара, отколкото на онеза ненормалници с големите фабрики, които си ни тровят повече от видно и не им пука за нас.  #2gunfire

# 580
  • Мнения: 1 232
Друг е въпроса и че не знаеш дали, не лекуват точно в тоя момент животното с лекарства, защото ако е така има карантинен срок, в който млякото на животното не може да се ползва ... може да се хване и алергия при човека и т.н, все куп неприятности ...

Като си купувате мляко от магазина, да не мислите, че не се е случило някоя баба , която си лекува кравата в момента, да не е занесла млякото в изкупвателния пункт? Гаранция за хигиена, качество и т.н. е ако се въведе БДС и в него е писано, че който има мандра е длъжен сам да си произвежда млякото, т.е. да има краварник, съобразен с капацитета на мандрата. За мен това ще е единствената гаранция. Ама тогава млекарската мафия ще изгасне та нали разбирате, че няма да стане!!!

# 581
  • Мнения: 930
Мляко от улицата, не бих си купила никога.  Naughty Домашно мляко само, ако имам много близки познати или роднини, които познавам и знам, че държат на хигиената и кравичката е здрава. Peace

подкрепям мнението ти Peace

# 582
  • Мнения: 930
в черния списък слагам замразени зеленчуци на марката "Капитан Хук" или нещо подобно, аз ги купих от Кауфланд
отвратилелни Sick
граха е твърд, колкото и да се опитвам да го сваря #Crazy
броколито стои на каша, а не на розички и т.н..........

от същата марка има зеленчуци за супа , направени са като за прасета #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
морковите и картофите не са изчистени имат черно по тях
има големи люспи от граха и пипера


няма да повторя повече от тази марка Twisted Evil
преди време от същата продаваха полуфабрикати на замръзени зеленчукови кюфтета в Метро, и като си спомням , че съм си купувала и даже ми бяха вкусни Sick
само като се сетя и ми става лошо

# 583
  • Мнения: X
в черния списък слагам замразени зеленчуци на марката "Капитан Хук" или нещо подобно, аз ги купих от Кауфланд
отвратителни ...........от същата марка има зеленчуци за супа , направени са като за прасета:
морковите и картофите не са изчистени имат черно по тях
има големи люспи от граха и пипера
О,с тези  и аз се прекарах.....за супата.......едно,че наистина трябваше много щателно да прегледам и донарежа зеленчуците,но и неестествено зеления грах ме вкара в размисъл........е понеже нямах други,ги сложих все пак в супата,но на следващия ден бях изумена,като видях зелени "ореол-чета"около грахчетата........естествено и супата и зеленчуците заминаха в коша,ама два дни ме беше страх някой от семейството да не се изрине/но явно вече сме достатъчно мутирали и трудно могат да ни отровят Mr. Green/

# 584
  • Мнения: 1 197
И аз се присъединявам към  продуктите на "Капитан Хук",по-точно за броколите.Не само,че са отвратителни на цвят,но и мириса им е един  Sick.

Общи условия

Активация на акаунт