НОЕМВРИ бавно наближава, но малкото расте в мама!

  • 10 618
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 577
момичета, кажете нещо за безсъние  Tired

хайде после новини от срещата, моля  Sunglasses

# 226
  • На топло...
  • Мнения: 584
Здравейте!   Simple Smile

Весела среща на срещащите се!    smile3521

Галисис, слава богу се е разминало, чукам на дърво да не се случва на никоя от нас повече!   bouquet

Нора, аз не ям месо и риба, т.е. строго погледнато съм лакто-ово-вегетарианка, но не се чувствам такава, защото винаги са ми били вкусни тези работи преди да ги спра поради така да се каже идеалистични причини преди година и половина- което не ми се вижда много време.

С моя съпруг изчетохме сума литература по въпроса за бременност и безмесност и там пише, че в много отношения това дори е по-доброто хранене, освен естествено ако не си веганка- съвсем без животински продукти- тогава трябва да взимаш допълнително В12- витамин, иначе проблеми няма никакви, стига да се храниш наистина пълноценно-плодове, зеленчуци, пълнозърнести продукти (незаменимите аминокиселини се съдържат именно там- в зърнените храни).Бебето няма също така нужда от месни протеини непременно, ако ядеш достатъчно бобови храни. Изобщо природата се е погрижила и за оцеляването на хората в екстремни условия!  Joy


Аз се чувствам също много добре, обмислям обаче дали да не започна да ям морска риба- заради йода и мастните омега-киселинки. Мисля, че ще го направя, още повече, че някак си ми се прияжда и месо и риба, въпреки че уж никакви такива мераци нямах.   smile3538

Дано малко съм ти помогнала, не се стряскай и не се оставяй някой да ти дава заповеди какво да правиш, най-вайното е да се чувстваш добре- тогава и бебчето е добре, яж каквото ти се яде! Бременните жени инстинктивно знаят какво е полезно за тях, четох например за извратени желания за ядене на глина или  пръст- при липса на определени минерали- също не е вредно!  Wink

Така че споко!!! В западните страни лекарите подкрепят вегетарианските мами!  newsm10

Верги, безсънието се лекува със... СЪН!  smile3524
Сега сериозно- пробвай топло мляко с мед! Стискам палци да подейства, при мен става!  Heart Eyes

# 227
  • Мнения: 1 218
Момичета, имам малка питанка, към тези които са имали кървене . Става дума за едно мамче от Испания, в 7 г.с. е , от седмица и нещо имала леко кървене, а тамошните лекари не са взели никакви мерки. Запитан някакъв БГ гинеколколог казал, че трябва да пие нош па и само това.
А аз доколкото съм чела тук в нашата темичка, мамите пият нещо друго против кървенето , а не нош па  newsm78
И се зачудих доста, а искам да помогна.
И още нещо  - това нош па там го нямало, не се предлага въобще и роднините искат да й изпратят от тук.
Ще има ли някакъв проблем (ако наистина това е хапчето дето ще трябва де  newsm78) да се изпрати до там ???
Благодаря ви момичета предварително, за отделеното внимание  Hug

# 228
  • Плевен
  • Мнения: 239
За кървене на мен изписаха дуфастон+но шпа+бусколизин.
На други изписват утрогестан- влагалищни глобули ли са,таблетки ли не знам.
Определено след всичко,което и аз съм изчела в чужбина не смятат,че това е голям проблем и оставят всичко на природата. Ако стане-хубаво,ако не-другият път.
Това не е най-правилната практика според мен. newsm78
Айде мамчета от срещата,къде сте?
Вергилия,та какво стана с новите ти дънки? Mr. GreenКога ще да ги видим? Wink

# 229
  • Мнения: 1 218
plamsi БЛАГОДАРЯ ТИ, за бързия отговор    bouquet
И аз искам да видя дънките Вергилия  Embarassed  Hug
А вчера не помня по коя тв , гледах филмчето "9 месеца" старичко филмче с Хю Грант ...  newsm78 ... Бе голям смях падна  Joy
Та бременната мацка беше облечена в някакви много сладурски гащеризончета, роклички и изглеждаше много сладка, въпреки големия тумбак .
Хубав ден ви желая на всички  Hug

# 230
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Djindjari, аз от първия ден на бременността пия но шпа, но въпреки това прокървих. Но шпа го изписват срещу контракции. Когато прокървих, към него ми прибавиха 3х2 Утрогестан вагинално и Магнерот 2х2 първите дни и после 2х1. Утрогестана е прогестронов препарат за подсилване на лигавицата на матката, а Магнерот-а е Магнезий. Течението ми изчезна още на втория ден, но продължавам с лекарствата. И лежа. Успех на приятелката ти и дано всичко е наред.

# 231
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, момичета!
Четох предишните постове, но май няма ходили на срещичката днес в ЦУМ или още не са се включили.
Да споделя моите впечатления- аз ходих, но присъствах за кратко.
Със сигурност срещата е била полезна за доста бъдещи майчета, аз лично си тръгнах малко след началото ....... ако трябва да съм честна - очаквах повече. Иначе замисъла на срещата е чудесен, но аз лично очаквах да има беседа с посочените специалисти, те да говорят и да разясняват основните проблеми, често срещани въпроси от своята практика ..... а  де факто беше съвсем различно от очакванията ми Crossing Arms  В началото само прочетоха кои са гостите- специалисти и ако някой имаше въпроси- можеше да отиде при въпросния специалист и да му ги зададе директно. Бяхме доста хора.....не нзма как са се развили нещата впоследствие.... Аз очаквах, че към тези гост-лектори да речем ще бъдат отправяни публични въпроси и ще се отговаря пред всички, смятам, че така информацията щеше да достигне до всички...но пак казвам- това бяха моите очаквания и това си е моето мнение. Замисълът на срещата беше добър, но като за първа подобна инициатива...смятам, че ще стават все по-добри. Peace
Иначе получих хубав календар-дневник на бременността по седмици, в който има хубава и полезна информация. Това, което ме изненада е, че пишеше, че Фолиевата киселина се приемала три пъти на ден, по 2-3 таблетки #Crazy (стр.4). Аз лично я приемам веднъж дневно, по една таблетка, на Неофолик. Вие как я пиете?

# 232
  • Мнения: 3
Какво стана със срещата бе момичета. Thinking Hot_Lady  благодаря за идеята ама моито слънчице не е чак толкова малко че да не се чатне защо мама е там пък тя иска бебе ама аз искам да съм сигурна че всичко е наред и тогава да и кажа.

# 233
  • Мнения: 34
Здравейте момичета  Hug
За съжаление съм далече от София и няма как да получа такъв календар  Sad а докато ми го изпратят може и да не ми е нужен  Laughing
Потърсих в Интернет и успях да си го сваля  Simple Smile ето линк ако някой проявява интерес:

 http://www.eurofootball.bg/pechelish_i_pomagash.php?menu_elem_id=115

Сега остава да го разпечатя  Crazy само 100 страници  newsm78

За фолиевата киселина и аз нямам идея по колко да пия т.к. лекаря дори не ми каза да пия  Thinking Аз пия от няколко месеца по 2 хапчета дневно, а като отида на преглед ще го попитам.
Лека вечер  preggo

# 234
  • София
  • Мнения: 3 789
За фолиевата киселина и аз нямам идея по колко да пия т.к. лекаря дори не ми каза да пия  Thinking Аз пия от няколко месеца по 2 хапчета дневно, а като отида на преглед ще го попитам.
Аз знам, че необходимото количество е 400 мг дневно, което се доставя с една таблетка на ден. Ако се приеме повече е излишна, организма не я усвоява и я отделя

# 235
  • Мнения: 827
Мале като казахте фолиева аз съвсем забравих да я пия покрай вируса ooooh!Да ви се похваля почва да ми поминава и се надявам до ден два да няма никакви остатъци от него.

# 236
  • Мнения: 77
Привет на всички мамчета :)Yuliya2008-добре дошла във форума.
Djindjari -за кървенето знам, че се лежи по възможност няколко дни.Аз пия дуфастон и но-шпа за задържане на плода защото плодния сак от едната страна беше много тънък.Относно изпращането не мисля, че ще е проблем-аз съм пращала до Англия по пощата и са пристигали.
Относно фолиевата киселина в повечето литература пише, че са необходими по 400мг дневно, но в повечето витамини от Европа и САЩ съдържанието е 800мг.Някой да е пил пренатал.Знам от филми и приятели, че в САЩ ги препоръчват от началото на бременността до спиране на кърменето, вземат се по една.Аз имам една опаковка, но засега си стои, от фолиевата чат-пат по двенки взимам.
Това, което знам че се полага от ЗК е 2 УЗИ, задължителните първоначални изследвания за ЗК, микробиологичен секрет и цитонамазка в първи и последен месец, но май рядко се прави от повечето лекари, трябва да ги подсещаме.
Tonessa, би ли препоръчала добър лекар, работещ със ЗК в Пловдив.Аз съм разочарована от тукашните-пазарджишки гинеколози.Тази, при която бях два пъти започна да говори как касата плаща за бременна на преглед по 1лв, как се полагали 2 УЗИ, как тя подарявала, като искали да си платят 20лв, нарече една бременна в 8ми месец нещастница и ми стана криво.Свекърва ми ще разпита колежки, раждали в някаква частна болница, но по ЗК, които били много доволни от нормалното отношение.Много болно ми става.
Хубава неделна вечер!  bouquet

# 237
  • Мнения: 77
Тук е обяснено подробно какво се полага по ЗК:
http://www.nhif.bg/downloads/Prilojenie_07-2005-26-01-2005.doc

# 238
  • Мнения: 347
zdrawejte
радвам се, че сте добре
галисис  Heart Eyes много се радвам че висчко е ок
днес гледам никой не се е включил да каже какво са казали на срещата
аз не бях в сф и не успях да ида на срещата за съжаление

# 239
  • Мнения: 30
nanunana, благодаря ти, радвам се, че има още някой, който мисли като мен...  Simple Smile
Всъщност е невъзможно да започна да се храня с месо, какво и да твърди лекаря ми, никога не съм го харесвала, а омега киселините си ги набавям от маслинките и различните зрънца... диетолога ми се грижи  Simple Smile

Така е, важно е ние да се чувстваме добре.
Успех и лека бременност за теб и за всички тук  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт