Термин Ноември 2024

  • 12 679
  • 408
  •   2
Отговори
  • Мнения: 39



Какво се случва през първия триместър?

Оплодената яйцеклетка се е развила в ембрион, който се превръща в плод 8 седмици след зачеването. През първите 8 седмици от бременността се образуват рудиментарен мозък и гръбначен стълб, заедно с мускулите на очите, носа и устата.
До края на първи триместър се образуват всички основни системи в човешкото тяло – храносмилателна, сърдечносъдова, дихателна, отделителна и нервна, въпреки че органите не са напълно развити. Започват да се образуват мускули и кости.
Въпреки, че плодът започва да се движи още през този етап на бременността, той обикновено е твърде малък за да усетите движенията му.[/i]





Onirique - 01.11
-Noli- - 01.11 💙
Skady - 04.11
ParaSiempre - 06.11 💙
Didi Y - 11.11
Milcheva26 - 11.11
slanchogledka^ - 19.11
Tessaria – 23.11
Mamamishka – 28.11



Майчинството счетоводно
Подготовка за нормално раждане
За секциото с любов
Подготовка за малкия човек
Бебешката количка - цяла наука за второ висше

Калкулатор за изчисляване на термин
Калкулатор за изчисляване на термин при инвитро
Календар на бременността по седмици
Програма "Майчино здравеопазване"
Майчинство – право на ползване, продължителност, изчисляване, изплащане
Изчисляване на прогнозен размер на парично обезщетение за бременност и раждане
Отпускане на еднократна помощ при раждане на живо дете
Изследвания по време на бременност
Кога и защо се прави фетална морфология при бременност
Бременност и медикаменти
Бракстън-Хикс контракции
Раждане
Естествено раждане
Цезарово сечение vs. естествено раждане
Раждане с Цезарово сечение
Кърмене за начинаещи – първи стъпки и съвети
Млечният път – блогът на Ася Демирева
Кърменето като начин на живот – блогът на Хедра
14 неща, които е добре да знаете преди да се роди бебето
Първи грижи за новородено
Първи ден и първа нощ с бебето вкъщи
Масаж на бебе



За добавяне към списъка с термини и корекции, моля пратете ми лично съобщение.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 10:01 от Onirique

# 1
  • Мнения: 7
Здравей Onirique! 😊 Чудесно, че си създала темата, дали съвпадение дали не аз съм родена на 1ви Ноември така, че дано съм ти на късмет. Моят първи преглед е на 05.03 и на мен ми е първа бременност 😊

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
Записвам се и аз при вас, момичета 🙂 Според изчисленията терминът ми е на 06.11, аз също съм на първи преглед на 11.03. 🙂

Също е първа бременност за мен 🌸

# 3
  • Мнения: 195
Здравейте момичета! Записвам се и аз в тази група. Преди два дни разбрах че съм бременна с кръвен тест. Първа бременност ми е. Снощи имах червено/кафяво зацапване и тотално се стреснах, но днес кръвния тест показа че всичко е наред и зацапването вече го няма. Явно защото вчера ми беше датата на цикъла. Моят първи преглед също ще бъде на 11.03 🙏🏼 Много се вълнувам и се моля всичко да е наред.

# 4
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен Hug

С голяма радост се записвам в темичката. Живот и здраве, чакаме малчо на 04.11. по мои изчисления. Първа бременност ми е Blush

# 5
  • Мнения: 47
Здравейте,
Записвам се и аз, с положителен тест от преди 2 дена. Изчислен термин 06.11. Втора бременност.
 
Като видях двете черти веднага се сетих за това
На 14-ти Февруари:
- Днес ако не ползвате презервативи ще е скорпион, да знаете!

# 6
  • Мнения: 39
Като видях двете черти веднага се сетих за това
На 14-ти Февруари:
- Днес ако не ползвате презервативи ще е скорпион, да знаете!

😀 Аз също съм скорпи, както и родителите ми и други роднини. Явно традицията в семейството е много да се обичаме около Св. Валентин. Тежко му на мъжа ми, с толкова скорпиони около себе си. 😀

# 7
  • Мнения: 195
Аз честно казано никога не съм имала допир със скорпиони в живота ми, освен дядото на мъжа ми , който е много добър човечец. 😁 Та нищо не мога да кажа, дано е за добро хаха 😁

# 8
  • Мнения: 6
Записвам се и аз при вас  🙂 Според изчисленията терминът ми е на 09.11 на мен ми е втора бременност , имам момченце на 11г , но ми е за първи път да пиша по групите, и ми е доста интересно.😊

# 9
  • Мнения: 54
Здравейте момичета! Включвам се и аз с първи преглед на 11 март.

# 10
  • Мнения: 195
Явно повечето от нас ще се хвалят на 11ти март 🥰 Нямам търпение вече да дойде датата, дните ми минават много бавно и поспаливо 😁

# 11
  • Мнения: 39
И аз точно това си мислех, че нямам търпение вече да идва следващия понеделник.

Вие някакви изявени симптоми имате ли?
Мен засега ме подминава повръщането, но ми се гади и ранния следобед умората вече ме натиска жестоко, рядко лягам вече след 22:00ч.
Сякаш съм и по-разсеяна, не ми се размина ден без някаква грешка в работата миналата седмица. 😶

# 12
  • Мнения: 7
При мен е същото с разсеяността и ранното заспиване, също и гърдите ме болят от време на време и когато огладнея ако не хапна нещо започва да ми се гади. Expressionless

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
На мен не ми е лошо още, но придремвам един-два пъти през деня всеки ден 😀

# 14
  • Мнения: 6
При мен симптомите бяха само болезнени гърди и усещах все едно корема ми беше свит на топка,и особено ако съм гладна,беше едно зверско къркорене 😂
така и успях да разбера че съм бременна преди изобщо да имаше закъснение ( около 3 дни по рано от датата ми на мц )

Общи условия

Активация на акаунт