парички за бебо

  • 4 183
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
mamamari,отговарям ти персонално/и въпреки ,че знам правилата,ще го направя тук ,а не на ЛС/,но аз също бях провокирана от изречението ти със сините букви,защото повечето деца в тая страна се гледат с 220/че и по-малко/ лева,просто защото родителите им с толкова разполагат.....И защото от собствения си/надяваме се немалък/ опит мога да ти кажа,че основното от което има нужда едно дете е любов и храна......другото са необходимости наложени ни от маркетинга на стоките........защото ,ако се замислиш поколения наред са расли без доста от нещата които ние ползваме..и пак са станали хора....
А,относно Ла Редут-а,ако си запозната на промоция стоките там излизат на страшно ниски цени/затова го споменах,ако случайно някой е пропуснал..но определено си струва/,а относно разходите които има моето по-малко дете-като се замисля са доста под цитираната сума,най-вече защото ползвам нещата от батко му...а от него определено ми останаха доста-повечето дори и неупотребявани,защото явно съм купувала не само най-необходимото.А,на децата наистина не им дреме кое колко струва......
А сега към авторката/въпреки,че вече отговорих ,че деца се гледат основно с желание и любов/-когато се оженихме и аз съм се замисляла,как,какво и колко би ми струвало...но без да правя конкретни сметки,по-скоро като преценка,дали бихме се справили,какво би следвало да се промени,дали сме готови/нормални въпроси които няма бъдеща майка която да не си задава/....но нещата така се завъртяха,че нищо и никога не ставаше както го бях планирала.....е ,сега вече не правя дългосрочни планове и определено съм доста по-спокойна и уверена и определено си мисля,че благодарение на това съм по-щастлива/надявам се и хората покрай мен/

# 61
  • Мнения: 583
Някоя бъдеща/средностатистическа/ мама,ако чете внимателно мненията тук ще изпадне не в след родилна депресия ,а в пред родилна.Ще си помисли ,че с идването на бебето с живота и е свършено, и край с купуването на дрехи,козметика и кафето с приятелки..защото на бебето му трябват мнооого пари,че тя и таткото ще ядат хляб и сол ,а може и без хляб,че ще им спират редовно тока,защото малкият човек трябва да пишка в памперси на Памперс и да пие в шишета на Авент ,БИ фрии и други подобни.Да,парички трябват и с бебе ,и без бебе,но не ли по-важно както вече някои писаха да е здраво бебчето и да е гледано с любов.Позволих си пак да пиша тук,защото разходите на едни ,нямат нищо общо с разходите на други...не бих лишила детето си от нужните неща,но бих го лишила от глупост като чешалка за зъби от 30 лв.при положение ,че има такива от 5 лв.Още повече/не визирам никой конкретно/ ,но пък го мисля съвсем отговорно,като не се познаваме тук и някои си позволяват да се изхвърлят...мога да дам пример не от тази тема и от писалите в нея,но просто няма да бъде етично.

# 62
  • Мнения: 953
Хайде сега стига сте си кривили душата - евтините бебешки дрехи/аксесоари не са качествени, даже са опасни за здравето на детето. В  повечето си това са евтини китайски стоки, които не подлежат на никакъв контрол.
Хигиеничните продукти и мазила за децата за по няколко лева няма нужда да коментирам - неясен коктейл от химични елементи / изключая някои български/.
Имам светъл пример от последната икономия и едно колело което меко казано е нестабилно и опасно..
Или пък олиото от което детето ми се обрина, или памперсите от които спестих няколко лева и детето беше мокро...
Евтиното излиза по-скъпо накрая.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 244
Хайде сега стига сте си кривили душата - евтините бебешки дрехи/аксесоари не са качествени, даже са опасни за здравето на детето. В  повечето си това са евтини китайски стоки, които не подлежат на никакъв контрол.
Хигиеничните продукти и мазила за децата за по няколко лева няма нужда да коментирам - неясен коктейл от химични елементи / изключая някои български/.
Имам светъл пример от последната икономия и едно колело което меко казано е нестабилно и опасно..
Или пък олиото от което детето ми се обрина, или памперсите от които спестих няколко лева и детето беше мокро...
Евтиното излиза по-скъпо накрая.

Зависи от евтиното Wink
Има БГ и турски дрешки на прилични цени и качество, не е нужно да се купува гап, джамборе, бенетон и не знам какво , наистина скъпите са по-модерни, по-интересни и т.н....но пък това не му пречи на бебето и в другите да се чувства добре....освен това бебешките дрехите се износват за няколко месеца и нямат време да се деформират, избледнеят скъсат и т.н.
Памперси - да аз само памперс ползвам, но 1 месец бяхме на молфикс - еми - освен, че не се стесняват между крачетата др разлика не открих.....но пак си минах на памперс щото съм си свикнала и по-ме кефат картинките. това и без др са 60-80 лв на месец...
Кремовете - бюбхен и бочко например хич не са лоши, а са на прилични цени, освен това бебешката козметика обикновенно стига за 2-3 месеца. Ест изключение вече бебета като моето и още др , които имат дерматити , там вече е по-друго положението, но пак козметиката е по-скъпа , но отново стига за доста време.
Да праха , с който пера е 10 лв пакет (сано сензитив), но отново стига за месеци наред.....
Шишетата камера, дато са на смешни цени...аз лично не ги харесах, но я каква огромна тема има и 90% от мненията вътре са положителни.....
Изобщо не си крива душата...има мн неща, които и евтини са си ок...
И количката няма защо да ти е 2000лв и да смениш 10 за едно бебе.....
И все му едно на детето дали ще легне в легло за 300 или 1000лв, дали стола му за хранене ще е от 150 или от 550 лв....и т.н...Дали ще има активна гимнастика и дали тя ще е Джордани за 80 лв или чиполино за 30 или от продавалника за 15 лв....и т.н.
Повечето скъпи неща покрай бебето са глезотии за мама, не за него.
Има няколко неща от които обаче не бива да се пести - стол за кола - защото от него може да зависи живота на детето, кенгуруто - защото то също донякъде е свързано със здравето на детето, обувките - който ще оформят походката и стапалото, помпата за кърма - просто евтините нищо не правят, но пък може и изобщо да не ви се наложи.....и т.н... че не ми се избриоява.....

Всичко е въпрос на възможности, нагаждането не е трудно и това изобщо не значи, че на детео ще му е зле.....

# 64
  • София
  • Мнения: 6 011
Първоначалните покупки са най - голяма сума - легло, количка, ваничка, малко дрешки и т.н.
Първите 4 месеца разходите около бебето бяха - 60 лв. за памперси и 100 лв. за АМ. Козметика почти не сме ползвали.
Дрешките, играчките и обувките никога не са били разход за нас, защото му подаряват ужасно много, иначе грубо ги слагам по 40-50 лв. средномесечно.
Храненето с твърда храна при нас основно беше сготвена от мен. Това също е минимален разход, защото продуктите така или иначе ги купуваме и за нас. Каши ядеше Слънчо.
След това го записах на частна кухня, която е 40-50 лв на месец.
Плодовете не мога да изчисля колко са на месец, защото не купуваме отделно за него, но не са повече от 30-40 лв.
Най - големият разход според мен са лекарствата.
Дотук излиза, че и аз в момента си отглеждам детето с 200-250 лв. на месец и не е лишен от абсолютно нищо.

# 65
  • Мнения: 19 337
Какви са тези лекарства? Не ги плаща касата като са за малки деца?

По темата и според мен са около 200лв и колкото по-голямо става бебчето се увеличават. Ако кърмиш, основният разход е за памперси, помпа еднократно, малко дрешки за началото. Това са пълни глупости, че евтините български дрехи били некачествени. Важното е да са 100% памук. Трябва ти хубав крем за подсичане, за мазане за предпочитане е да ползваш зехтин.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 244
Не!
Касата лекарства не плаща....в Германия така ли е?
Тук плаща касата само за направления и изследвания и т.н...но лекарства тц....

Ама то пък - лекарства като кажете, все едно все са болни децата....лекарствата са им, колкото лекарствата и за вас и за всеки друг човек....пу-пу....
Ест, ако слагате купени ваксини а не по ЗК - да.....

# 67
  • Мнения: 19 337
Да, почти всички лекарства за деца са безплатни, не се плаща и такса за направление .

# 68
  • София
  • Мнения: 44 244
Да де направления и таски, прегледи и т.н. касата ги поема тук, не и лекарства, освен може би някакви спициални, както и млеката за децата с АБКМ.....но при болест си купуваш сам....

# 69
  • Мнения: 953
Виви защо говориш за издръжка на дете в БГ че даже и го изчисляваш като си нямаш понятие от родната действителност.

# 70
  • Мнения: 6 443
Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.
Аз твърдя,че си гледам детето с горе-долу толкожа пари- плюс минус 50 лв  Peace
Ами как става ли-пазаруване из Продавалника,наприме.Така хем детето си има каяестжени дрешки,хем остават парички и за дрешки за мама  Laughing Laughing Laughing

# 71
  • Варна
  • Мнения: 192
И аз живо се интересувам от това какво трябва да приготвя и дали бюджета ще ми стига. Вярвам, че ще се справя, защото сестра ми роди в много бедни години и бяхме в много затруднено положение, но успяхме.
Мисля, че не се спомена в темата увеличения разход за електричество (за отопление). Ние досега сме си 2-ма дето ни няма по цял ден, че сме на работа и си топлим вечер само една стая. А сега с бебето като дойде зимата ще трябва целодневно да отопляваме цялата къща и си мисля, че това ще е едно голямо перо в месечния харч. Очаквам поне 100 лв да дойдат само от там.

# 72
  • София
  • Мнения: 44 244
Е, да това за тока....но пък ние сме само на ток без парно и топла вода...пък най-голамята сметка зимата ни беше 150 лв...считай това е отопление, осветление, готвене, бойлери, и т.н. Wink пък хора без деца с парно от сметки по им е скъпо;)

# 73
  • Мнения: 19 337


Ама то пък - лекарства като кажете, все едно все са болни децата....лекарствата са им, колкото лекарствата и за вас и за всеки друг човек....пу-пу....
Ест, ако слагате купени ваксини а не по ЗК - да.....
Ние имаме АД и давахме солидни суми за кремове в БГ.

Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.
Момичето пита за издръжката на бебе на месец и повечето майки са отговорили за новородено.
Дрехите например са много евтини. Купувала съм ританки по 1,40лв български. Блузки с къс ръкав пак по толкова., пижамки по 5лв, бодита по 2-3лв.Фирмата е с едно мече на етикета.
Виж, за ток и вода не съм смятала. Ако бебо е на кърма първите месеци, разходите наистина не са големи, но след това значително се увеличават.
При нас най-големият разход в България бяха лекарствата и ходенето по лекари.

# 74
  • Мнения: 1 029
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт