Отговори
# 60
  • Мнения: 1 242
Сърфи, от моя опит - където и на каквато и градина да я дадеш - навсякъде е почти еднакво. Само мога да кажа - държавна - НЕВЪР !!  Twisted Evil Малка разлика и очарование намирам в системата на евангелистките градини и училища.

Деситка, нали знаеш, че обобщенията са нещо относително. Ще трябва да се потретя. Wink
Пример. Алекс е в държавната детска градина - 50м въздушна линия от нас. Не само, че не мога да се нахваля с всичко, което там предлагат, ами и изпитвам ужас да не трябва да го местим. В случай, че ние се преместим по-далеч. Wink
Нямаме Хасанчета и джагалчета. Тук таме някое Лин Чун-че или Колин Овузче.
Имат сериозна програма, в групата са 12 деца на две възпитателки. Знам, че си зависи от детето, но да чукна на дърво не знам какво е болно чаве. С две думи грижат се, докладват ми, а най-важното е, че детето ходи с желание от първия ден.
Моят съвет е, сърфи, повтарящ се. Огледай се, поразпитай, помириши, па се реши.

Весе, къде, бе душа, всички при вас смесени? Та запиши я в нашата. Кой знае колко далеч не ти е. Има си бебешка, до две, до три и так далее групи. Включително и предучилищна.  (Так далее е "и т.н." на руски)

Бързо възстановяване на болните.

# 61
  • Мнения: 1 768
Под "всички" имах в предвид всички на 3 мин. пеша  от нас.  Laughing(евангелистката,муЗикалната и клакс кита)



Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 17:22 от Mon Cheri

# 62
  • Мнения: 1 178
Отивам да вzема детето от ДГ и се връщам да чета.

# 63
  • Мнения: 2 658
Ей дами,като ви чета бая неща раzбирам и много сте ми полеzни..Щото много работи тука още не са ми ясни,а има още доооста да свиквам.Честно да ви кажа всичко ми се струва толкова сложно,че Sad...Ама ще се оправим,няма къде да ходим Wink
Лека ви нощ

# 64
  • Мнения: 3 521
Мда, от утре ще го играя детектив - видяло се е. Ще душа, ще слухтя, ще оглеждам. Мамуната ме обнадежди, аз съм майка на дете късметлийче - ще му избера хубава градина...ако пък не, ще си поседа още една година в нас и после ще я преместя Embarassed

# 65
  • Мнения: 122
Според вас на 1 годинка като навърши детето нормално ли е да се даде на ясла?Защото на мен ми се обадиха от едната градина в която подадох молба и казаха че 90 % ще получим место.Имало някаква промяна в закона и се отпускали от градините повече места за най-малките деца.Обаче предложените от градината места сега трябва да се удобрят от някое министерство .Та Май месец ще стане ясно дали имаме местото .Замислих се сега дали от септември ще ми даде сърце наистина да го дам на градина.Той е толкова привързан към мен ...но пък много обича други деца.Общителен е и си играе с тях дори...макар да не може да пълзи още ,успява да им взима играчките  ,пее им ,говри им нещо на неговия си език:35:

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 00:12 от eli_dm

# 66
  • Мнения: 4 138
ууууууууу, много пишете беееееееееее. неам нерви да чета. аз се повредих. измъкнала съм си ръката на рамото от ставата, или нещо от сорта. боли, не мога да си вдигам ръката. гадно е. няма да ида на лекар, хич не ме съветвайте. ама вместо да не правя нищо днес, садих цветя и всякакви зелени неща по балкона. пекох кухен, прах, хляб пекох.
га ми немаше нищо, лежах. ся съм се разработила кат улава. утре ще я бинтовам към тялото, инак има да се влача поне седмица.
в безумно гнусно насторние съм. съчувствайте ми, инак ще се засегна.

# 67
  • Мнения: 1 636
Мате,има ли оЩе кухен,че вече се съмна?  newsm78 Joy

# 68
  • Мнения: 2 907
Аз имам толкова работа, че незнам откъде да почна.
Трябва да изялза, а навън вали, гъст дебел и много мокър дъжд. Настроението е на нула.
Мата, съчувствам ти. Радваш ли се?  Simple Smile

Сърфо, какво стана с теб? Покри се, разсърди се май за нещо, за което не подозирам.

Аз чакам да стане 9ч, че да тръгвам по гишета, оправии, подавания на досиета, фотокопия. Ще ми се пръсне главата днес.

Детето ми взе да става в 6 сутринта. Прескача си оградата на леглото и идва при мен, като не иска да спи с мен, ами започва да прави лудории, тъй че 5 мин. след това съм станала.
Мисли за мен, иска да си организирам документите и досиетата за подаване през тези 3 часа. Което и правих. Гръмнах.

Някоя от спортните- Ася, Сърфи...да ми каже защо като се хванах на активен спорт качих най-нагло 2 кила за два дни, а се изхранвам с ябълки и зеле??? Какви са тези аномалии? Това съвсем ме смачква. Да бъхтиш и да няма резултат. Отвратителен ден е днес!

# 69
  • Мнения: 9 052
Някоя от спортните- Ася, Сърфи...да ми каже защо като се хванах на активен спорт качих най-нагло 2 кила за два дни, а се изхранвам с ябълки и зеле??? Какви са тези аномалии? Това съвсем ме смачква. Да бъхтиш и да няма резултат. Отвратителен ден е днес!



Защотот муслулната маса тежи повече , но пък иzглежда доста по добре  Wink
eli_dm моето ходи и съм доволна. Дай го на половин ден и беz това следобеда не правят много . Ако го вzимаш следобяд да спи в къщи или след обедния сън да идете да поиграете навън ... Така няма да имаш проблеми при интеграцията в градината после.

# 70
  • Мнения: 7 605
И моето дете като Симона Сърфова търси компанията на други деца, но при нас е абсурд да я давам на ДГ преди навърШени 3 год. zаЩото местата са кът и тъй като не ба4кам, нямаме грам Шанс. За това стискаме zъби и си се гледаме  Wink Но като тръгне на ДГ хи4 няма да я мисля, сигурна съм, 4е не само Ще й харесва, ами и Ще е zа нейното добро  Peace

Мисти, като ти каzа Жабата, това е добър реzултат, маzнините се превръЩат в мускулна маса  Grinning

О4аквах да видя някаква по4ерпка тук, неЩо кухен, питиета, ама юбиларката неЩо се крие  Crossing Arms
Майра, да си жива и zдрава   bouquet  Винаги оби4ана и Щастлива  Hug

# 71
  • Мнения: 3 521
mysti ,що реши, че съм сърдита Thinking  #Crazy. Няма нищо такова. Само дето трбва да си сложа една червена лампа, щото съм се разлетяла като линейка - чукнах си днес повторни срещи с каките от двете градини.
Подготила съм им едни въпросници като от лексикон на 8мо класничка на база споделените по-горе почти 4 страници страсти  неволи - да видим като ги заловя неподготвени коя ще се представи по-добре. Трябва да отида да се разбера с едни смотли от фитнеса, където ходех/я, които не искат да ми прекратят договора и май ще продължа още 1 година да си плащам като поп по 16 гроша седмично. И през ателието трябва да се мерна за малко, че май от следващата седмица са ми събрали нова група да видя кво що става, Плюс битовизмите - пране, простиране, прибиране, гладене и да не забравя да си прибера детето в 12 Crazy.

За спорта, Дил ти е написала, но аз лично подозирам, че за 2 дни/2 кг+ не са от мускулна маса, а от грешка в кантара+няколко субективни фактора(кога си се теглила, какво си яла предния ден, какво си пила, ходила ли си в кльо преди това и т.н.)

И тук времето е смачкано, а завчера мих прозорци. Пфуй!

Мата, дерзай, кой работи повреден прави по-добро впечатление на комшийките - нали не желаеш да ти излезе лошо име преди сватбата?!

Като казах сватба вчера доста се смях с една девойчица - омъжи се наскоро, сватба тип "Бауер зухт Фрау" и в момента кара изпити за шофьорска книжка за трактор...което, внимавайте, е нейният сватбен подарък за съпруга и. Някои подаряват м&№ети, други екскурзии, трети съпруга-тракторист. Свят - широк, хора - цветни.

добро утро!

Майра, честито! Жива, здрава, обичана и винаги с радост в очите! Наздраве, дори и с кафе.  bouquet

# 72
  • Мнения: 2 907
И аз съм разсеяна, не видях, че Майра има РД.

Много здраве и бъди щастлива, Майра!

                 


Аз се обличам и излизам под дъжда. Поне трактор да имах.

# 73
  • Мнения: 911
една особа, която по цял ден ръфа райзваффелн или каквото е там, фураж някакъв

ох, беz лоши чувства, но това ми проzвуча много смешно от фронта на берящите коприва hahaha Peace

# 74
  • Мнения: 1 584
Мерси момичета за пожеланията Hug Не се крия, ама в офиса ме нападнаха рано-рано  Whistling

Ето и почерпката Wink

Общи условия

Активация на акаунт