Рецепти за чистота със Scotch-Brite® (конкурс)

  • 12 372
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
Всъщност Scotch-Brite няма микрофибърна кърна за стъкла, а кърпа от специално разработена материя (гюдерия), която е много ефикасна с и без препарат. Ако повърхността е силно замърсена, ползването на препарат улеснява почистването.  Peace

# 16
Страхотна рецепта от Нина Атанасова:

Чистя всеки божи ден целия апартамент!Става много бързо, понеже не се замърсява кой знае колко за 1 ден!
Но пък у нас е винаги чисто и уютно и не се притеснявам когато ме изненадат гости!
Всяка вечер когато си взимам душ ,измивам и подсушавам банята!Не отнема време.Подходяща е микрофибърната кърпа за баня на Scotch-Brite!Банята блести след употребата й!
Спасението за тоалетната е хигиеничния WC комплект Scotch-Brite.Изключително удобен,пести време,нерви и оставя приятен блясък!
Това лято правихме ремонт ,и малката много неприятно ме изненада с една рисунка на стената.В магазина ми препоръчаха гъбата за стена Scotch-Brite-премахна всичко и сега не се притеснявам от нови рисунки!
За паркета използам микрофибърни конци за под Scotch-Brite,като веднъж седмично слагам препарат,през останалото време само с вода!Абсорбира чудесно водата и не вреди на паркета!
Кухнята -любимо място!Винаги в идеален вид -благодарение на микроф.кърпа Scotch-Brite!
Scotch-Brite-честит рожден ден!Благодаря ви, че ви има толкова години!С вас чистенето ми е песен!
Хора, 20мин на ден не са много,отделете ги заради уюта във вашия дом!
Нека живеем в един по чист свят!   bouquet

# 17
Рецепта от Антоанета Пейчева Попова:

За белота на фаянсовите мивка често използвам сода бикарбонат. Наистина резултатът е блестящ.

# 18
Ето и рецептата за чистота на Дидка Василева:

Чистя всеки  ден всичко с микрофибърната кърпа. Бързо и лесно!
Пода минавам със Моп.
Банята минавам с микрофибърната кърпа веднага след душ !
Не използвам ръкавици - неползвам силни препарати. Няма нужда при всекидневно почистване.
Найлоновите пликчета използвам повторно за изхвърляне на боклука.  Simple Smile

# 19
Това е рецептата на Милан Димитров:

Моята рецепта е проста-:
1. Гледам по-малко да цапам
2. По-редовно да чистя
3. Почиствам само с quality products защото те чистят, докато техните копия /от БГ, Гърция и т.н. производители/ единствено замазват.
 
Иначе мисията ви е благородна, но в тази страна ще срещнете голям отпор - всяко нещо опира до традиции, но след 500 години ще е по-добре!!!  Peace

# 20
Рецепта на Мона Монева Димиева:

1 Торбичките в които съм купила, винаги използвам за слагане на боклук
2 всеки ден минавам с прахосмукачка
3 щом видя някакво леко зацапване веднага използвам мокри кърпички, от тези които са подходящи за случаят,така не се наслоява мръсотия и винаги е чисто
Вашите продукти са супер,и винаги гледам да си закупя от тях Simple Smile

# 21
Здравейте!
Пролетното почистване започна! Първо искам да кажа за боклука - използвам торби за събиране на боклук.
Всички повърхности чистя със специален препарат и кърпа - обирам праха на всички мебели, повърхности.
Стъклата чистя с препарат за стъкла и микрофибърна гъба. Банята търкам с препарат за баня и гъба на Scotch-Britе гъбата е невероятна, банята блесва!   Wink

# 22
  • Мнения: 11 607
Искам само да се запиша, а по-късно ще споделям....

Общо взето рецептата ми чистота в дома е - всеки си знае задълженията и ги изпълнява стриктно - от деца - до мъж!

Научих децата да си поддържат стаите, поне на прилично ниво, научих ги как се използват разните уреди за чистота из къщи, знаят със сигурност къде е кофата за отпадъци, защото те отговарят за нея, за мен остава само да почистя основно един път в месеца, а после цял месец - поддръжка и следене за елементарна хигиена и чистота. Гледам да има баланс, да не прекалявам, да си ценя времето и да не съм роб на дома си,а да съм роб на семейството си(в най-добрия смисъл на думата!). Та моят отговор - рецептата ми е - цялото семейство отговаря за чистотата!

# 23
  • Мнения: 734
Съвсем от скоро започнах да използвам гъбите за почистване на стена - вършат чудесна работа!
Откакто прочетох, че мокрите кърпички замърсяват много околната среда ограничих използването им в замяна на обикновена кърпа и топла вода.
У нас поне веднъж седмично се минава с прахосмукачка навсякъде (под всички мебели и във всички ъгълчета) и моп. Тъй като прахосмукачката е с воден филтър, използвам един от накрайниците, за да събера прахта от секцията, телевизора, компютъра и всичко останало, което се сетите. Така пестя време, а прах не се разнася из въздуха.  Wink Съпругът се включва активно да помага. Всеки от нас се старае да свърши нещо вкъщи, докато другият го няма, за да може като се съберем у дома да имаме повече време един за друг, а не тепърва да запретваме ръкави.
В няколко реда - това е моята рецепта за чистота. На нас ни е приятно да се приберем в чистичък апартамент,а гостите са добре дошли!  Simple Smile

# 24
Здравейте,

Като повечето жени и аз обичам чистотата, и то почти перфектната. За мен тайната на чистотата се състои в постоянството - т.е. в редовното почистване на всичко - мивки, бяла домакинска техника, полиране на чаши, почистване на тоалетни чинии и каквото още се сетите. Постоянството води до олични резултати. Защото ако нещо се чисти веднъж на две седмици или месец то се захабява и животът му значително намалява. Затова аз намирам време няколко пъти да почистя пода, да поддържам хигиена в дома си, да почиствам редовно уредите след употребата им - така удоволствието е за мен и семейството ми - от чистотата в дома - и за всяко нещо в дома ни - то ще се използва по-дълго време. Използвам препарати за всичко - за ламинирания паркет, за фурната, за бялата техника, за праха, за мивките, за полирането и т.н. Успех на всички!

# 25
Рецепта за почистване на Даниела Иванова:

Здравейте и Честит рожден ден.
Моя палавник е на 2 г. и редовно цапа на всякъде.
Миналото лято правихме ремонт. Още на другия ден малкия Ники ядеше шоколад и стана като малко "прасенце". Докато взема мокри кърпички и ...... "о боже..." с мръсните ръце така хубаво беше изцапал боядисаната стена.А сега на къде? Нямаше вече от същия латекс. Добре, че дойде комшийката и ми каза за Вашите гъби за стена. Е наистина имаше ефект. От тогава се "родих " и нямам проблеми с изцапаните стени.
На целия Ви екип пожелавам успех и се грижете все така за нас.

# 26
Рецептата за чистота на Ценка Дюлгярова:

Чистотата е нещо относително, всеки я възприема различно, по различен начин. И от там начините за почистване са различни, индивидуални, но в основата си традиционни. Но в същото време се свежда до почиствнане с вода, кърпа и препарат (та било то сапун, прах, специален препарат - марков или не), или просто казано в основата е водата и сапуна, и естествено търкането - по-малко или повече.
Е, приятно чистене на всички!

# 27
Рецептата на Иванка Алексиева:

Здравейте, моята рецепта за чистотта е много простичка, почистващи препарати, ръкавици и желание за чистота!  Heart Eyes

# 28
Рецепта за чистота на Димитрина Иванова:

Е да се рециклират отпадъците. Както се прави във всички държави. И от тях да се произвежда нещо. Като например в Италия от пластмасата се правят часовници. От храната се отглеждат животните и т.н.

# 29
Рецептата на Миглена Цветанова:

Здравейте,
Пролет е. Всичко ,което се е натрупало през зимата на сланчевата светлина се набива направо в очите ти. Слагаме предпазните ръкавици, приготвяме гъби, кърпи и започваме с голямото търкане: дигаме килимите, продължаваме с прозорците, после с праха и замърсяванията по мебели, ел.уреди..., отиваме в кухнята - разчистваме пътеките, намазваме фаянса по стените с препарат, под, печки...банята и тя ни чака за същото и така от ранно утро до късна вечер. Един ден едва ли ще ни стигне особенно с малки помощници, каквито имам у дома, затова мили мамчета да ви е яка гърбината. Има спанак затова се заредете с една доза и да лъснем до блясък.   chef

Общи условия

Активация на акаунт