Рецепти за чистота със Scotch-Brite® (конкурс)

  • 12 393
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
Рецептата ан ВАЛЕНТИНА БРАТОВА:

НЕ МОГА БЕЗ ДЪЛГОТРАЙНАТА НЕРЪЖДАЕМА ТЕЛ И УНИВЕРСАЛНА МИКРОФИБЪРНА КЪРПА.ЧИСТЯ С УДОВОЛСТВИЕ И ИЗХВЪРЛЯМ ВСИЧКО НЕНУЖНО В ТОРБИЧКИ ЗА СМЕТ.ОПИТАЙТЕ И ВИЕ!
 Hug

# 76
  • Мнения: 2 759
                      Супер замърсените фуги на пода стават като нови, ако се намажат с кислол (със стара четка за зъби например) и след 10 минутки се изплакне с вода. Кофти е само, че препарата е доста силен и има задушлива миризма. Хубаво е да се проветрява през това време, и малко след изплакването.

# 77
Универсалната рецепта на Валентина Станчева:

Simple Smile Най-сигурният начин за бързо почистване е да се отделят по 10 мин. всеки ден за това. Ежедневно оправям кухнята, хола, спалните - колкото по-малко замърсено е, толкова по-лесно се чисти. Не оставям чиниите да се трупат. След всяко готвене се старая да приведа печката и фурната в добър вид. А вместо да чакам почивните дни за основно почистване, отделям по малко време през седмицата за санитарните помещения - наример някоя сутрин, преди да взема душ, почиствам котления камък от хромираните части и каналите в банята. Така в събота или неделя ми е нужен около половин час за прахосмукачка и измиване на пода. Разбира се, много е важно да имам под ръка и добри препарати. За щастие в днешно време домакините сме облагодетелствани в това отношение Simple Smile Simple Smile Simple Smile

 newsm10

# 78
Рецептата на Нели Канцева:

В моя дом аз почиствам така: фитнес за мен и красота за дома, всеки ден това е полезно и красиво.
 newsm39

# 79
Рецептата на Соня Александрова:

Аз като съвремена жена използвам всичко на "Scotch-Brite"
и в нас е винаги пролет.

  Nature Sun With Face

# 80
Пролвтна рецепта за чистота от Иванка Славова:

Пролет е. Смятате да освежите у дома?
Е, добре. Ще ви издам моята рецепта - чистя бързо, лесно, прецизно.
Наденете вашите ръкавици с универсално приложение Scotch-Brite и вече можете да започнете:
-с комплект конци или ресни - пода ви ще заблести;
-с гъба, с кърпа или пък с тел - банята ви ще е кат модел;
-събират косми, власинки и прах - лепящите ленти - не забравяйте за тях;
Докато мигнете с очи - всичко ще е в слънчеви лъчи.

  Nature Sunny

# 81
От Веселина Георгиева:

Здравейте,
в почистването на целият ми дом използвам само вашите продукти. Незнам каква рецепта да напиша, но те са много хубави и когато почиствам с тях прозорци и стъкла не се налага да използвам препарат. Само чиста вода и две от вашите кърпи - суха и мокра. Използвам ги за всичко в моя дом, и за прах, и за косми, защото имам домашни любимци и в кухнята - навсякъде. Дори при почистването на колата.
Имам огромно желание да Ви напиша рецепта, но за да почиствам с Вашите продукти не ми трябва рецепта, а само чиста вода. Единствено при измиване на домакинските съдове използвам и веро:))))))))
Поздрави!
Веселина Георгиева

 55

# 82
Рецептата на [size=12t]Сузана Йосифова[/size]:

Всички знаем колко трудно се почистват цветни плодови петна от текстил, а и такива от червено вино, затова ще споделя с вас моя опит: текстила се намокря с вода и се посипва с лимонена киселина, а за по-голямо удобство тя може да бъде разтворена с малко вода, престояла известно време и първо се изплаква с чиста вода, докато петното избелее и после се пере по обичайния начин. Ефекта е на сто процента дори за бели тъкани с петна от тъмно червено вино! А от моята баба збам, за да са изкрящо чисти стъклата на прозоците е достатъчно да се капне малко оцет във водата за почистване!

 knit

# 83
Рецептата на Мариана Гълабова:

За мен най-важно е ежедневното почистване, а не месечното!

 newsm75

# 84
Рецептата на Радослава Данаилова:

Съвет за почистване на котлони– поръсва се със сода за хляб, а след това се залива с малко топла вода, за да се получи каша. Оставя се да престои няколко минути, след което мазните петна и мръсотията се почистват много лесно.
Със сода почистам мивките и тоалетната, а прозорците с разтворени оцет и течен сапун, като подсушавам с вестници за блясък.

 cook

# 85
Рецептата на Силвия Вологарова:

Почистване на прозорци; винаги моийте прозорците с хладка вода а във водата сипете чист спирт така прозорците ще блестят от чистота. Почистване на килими - в лигенче с хладка вода сипете омекотител за дрехи - една чаша, с мека четка четкайте килима но никога в кръг, така вашият килим ще е почистен и ще охае приятно. Пране на пердета - винаги перете пердетата съ студена вода, във водата сипете 1 лъжица сол за белота оставете да покиснат и по-късно ги изперете с прах за ръчно пране, не слагайте пердетата в пералня има пердета, които и на 30 градоса се степкват и няма гладене. Е мили домакини, надявам се, че съм ви била полезна с моите съвети и ви желая приятно пролетно почистване!
Ваша Силвия

# 86
Хитра рецепта от Дарина Димитрова:

Здравейте, моята тайна за 4истотата в моя дом е мъжа ми,страшно мн.ми помага ,мъж ме4та,а след това пази 4исто, защото по4ти вси4ко той е направил. Целувки на вси4ки и мн.пролетно настроение и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

 smile3525

# 87
Рецепта за чистота от Даниела Тодорова:

С продуктите на Scotch-Brite ЗА МЕН Е УДОВОЛСТВИЕ НЕ САМО ПРОЛЕТНОТО ПОЧИСТВАНЕ,НО И ЕЖЕДНЕВНОТО.БЛАГОДАРЯ ЗА СТРАХОТНИТЕ ПРОДУКТИ!ТЕ СА НОМЕР ЕДНО!!!

 newsm74

# 88
Рецептата на Даниела Русанова:

100% хубав пролетен ден,
100% желание,
100%енергия,
Scotch-Brite домакински гъби, кърпи, препарати, ръкавици
/ след почистването и ръцете трябва да изглеждат добре/

 sohappy

# 89
Рецептата на Дунка Бракаданова:

Аз почиствам с продукти за под на Scotch-Brite и резултатът е невероятен - блестяща чистота. Всички продукти са супер и съм много доволна. Благодаря ви че ги има!

Общи условия

Активация на акаунт