Как научихте децата си да не вземат храна от чужди хора?

  • 3 057
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Пуснах темата, защото два пъти вече се случва в парка, възрастни мъже да предлагат дъвка на детето. Много ме е страх от педофили и разни такива маниаци. Разговаряли сме за тия неща, но вчера като му предложиха отново протегна ръчичка. Снощи обсъждахме случката и обеща, че винаги ще ме пита, дали може да вземе ако го почерпят. Да видим какво ще се случи следващият път.

# 16
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
В началото докато беше по малка постоянно налиташе на чуждата храна по парковете.Сега вече разговарям с нея много пъти на тази тема и като ,че ли има напредък.Сега или отказва  или идва да ме пита дали може да си вземе.

# 17
  • Мнения: 2 479
Още не съм, иска си от хората, дори без да са го поканили Crazy
И ние сме така - прекалено е контактно това дете, чак ме хваща страх. Още не съм му обяснявала, защото винаги сме заедно навън и виждам от кого какво взима, но май си е време да го направя. Thinking

# 18
  • Мнения: 131
Някъде бях чела ,че първо трябва да приучим себе си и близките ни, да не дават директно на детето бонбони например.
Когато носят бонбони на детето ,да ги дадат първо на родителя ,а той да ги даде с думите примерно - виж какви бонбони ти е донесъл ...... Аз се опитвам да го правя с другите деца,обратното срещам недоумение когато чуят ,дайте аз ще му го дам.Дано да сте ме разбрали Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 211
Аз се опасявам да не съм прекалила. Не искам детето да расте в страх и в същото време как да му обясня, че има толкова опасни хора?

# 20
  • Мнения: 131
Аз се опасявам да не съм прекалила. Не искам детето да расте в страх и в същото време как да му обясня, че има толкова опасни хора?
Не си прекалила.Не можем да им обясним,но можем да ги научим сами да се пазят.
Каквото и да си говорим ,чувството за самосъхранение е добре развито дори и при тях.
От нас се иска само, да го насочим в правилна посока.
Опасните хора имат много лица - миловидна баба,усмихната какичка,чичко с кученце ,как очакваш да ги разпознае?То на нас ни е трудно.     
На колко годинки сте?

# 21
  • Мнения: 2 211
...как очакваш да ги разпознае?То на нас ни е трудно.     
На колко годинки сте?

Не очаквам и косите ми настръхват, като си помисля какво може да му се случи. Аз не го оставям без надзор, но знае ли човек...

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 17:40 от tety

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Научих ги с много повтаряне от най-ранна възраст да устояват на настойчивостта на възрастните.  Казала съм им, че ако искат нещо, ге им го купя или сготвя като се приберем.

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Много болна тема, като беше мъничък го бях научила, всеки път някой, дори и познат да му подадеше нещо, ме поглеждаше за потвърждение дали да вземе. Сега вече попорасна и уви не става. А хората все му дават, дори и непознати, за мой ужас. Той верно е сладък, те хората с добро чувство го правят, ама не се ли замислят, че не бива.
Преди половин година, бяхме за нещо в общината и той беснееше по коридора, аз докато попълвах някакви документи, пиша, спирам и подтичвам след него, в един момент някаква жена влиза, загледа ни, дойде при него, закачи го и си извади от чантата някаква вафла и му я даде и той си я взе човекът (вафли не обича!). Беше мила, не мога да и кажа, "не му давайте", такава беше ситуацията, не върви да обяснявам... При това не е изолиран случай... Друг път в ГТ, на седалката пред нас друга жена, пак нещо го закачи, и тя измъкна от чантата си бонбони (взела ги за нейното момиченце) и му ги даде, моят пак си ги взе, умрях от срам... И говоря и обяснявам... Все нещо му подават, аз отклонявам до колкото мога, ама в повечето случаи са все някакви мили хора и си личи, че с добро го правят. Как да им се сопна, че не бива така да дават на непознато дете... Един съсед пък като ни засече, че сме навън, търчи до близкия магазин и му купува нещо, а не ни е толкова близък. Определено синът ми не изглежда гладен или незадоволен откъм купуване  ooooh!
Толкова ми е неприятно. И остава говоренето, за сега съм винаги с него, но няма вечно да е така, дано се научи отново...

# 24
  • Мнения: 9 814
Всъщност не съм я учила. Просто винаги, когато някой предложи храна на дъщеря ми, тя първо ме поглежда и, ако аз й разреша, тогава взема.

# 25
  • Мнения: 112
"Страх лозе пази!"
Стара изпитана поговорка, даде страхотен резултат. Да не се взима от непознати, да не се тръгва след непознати. По-добре да растат със този страх, отколкото да са прекалено наивни и доверчиви.
Така се скарахме с един дядо - комшия, който на всяка среща измъкваше по един бонбон от джоба. Децата всеки път му казваха: "Благодаря, но сега не искам". А той им казваше:"Майка ви е много лоша, не ви дава да взимате от мен, нали сме приятели?!?" #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Сега вече и да искаме не можем да ядем такива неща, така че съм много доволна, че успях да ги отуча навреме да вземат храна от чужди хора!!!

# 26
  • Мнения: 606
  Хич и не съм се замислял. До този момент. Ще трябва да поработим по въпроса.

# 27
  • София
  • Мнения: 790
Рали не посяга да взима от чужд човек, дори да и дават. Случва се някоя позната продавачка, от магазините които редовно посещаваме, да и предлага да си вземе бонбон или нещо друго. Но Рали не иска и така приключваме.Аз съм доволна  Simple Smile

# 28
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Чета, Чета и не намирам отговор на въпроса от темата"Как д я науча " да не взима/ да не проси/ храна от непознати. Моето момиченце няма никакви задръжки, ако някои яде нещо в парка или градинката отива и стои там гледайки като сомалийче.Проси си винаги щом някои хапва нещо, опитвам се да имам в чантата запаси от храна и когато я видя навреме успявам да спа просенето, но понякога закъснявам с реакцията и тя се връща ядейки нещо.Отделно в кварталните магазини ни познават и от единия винаги си излиза с маслинка/лелката от щанда винаги и дава/, от другия с вафла или близалка, просто няма начин да вляза да пазарувам без да си излезем с нещо допълнително.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Случвало ми се да почерпи напълно непознат детето. Не съм позволявала да яде от непознати. Скоро беше като накарах детето да изхвърли една дъвка, която и я даде една жена в магазина. Обяснявам като на голям човек, че от непознати не се взима нищо. Но децата мислят за жалост по различен начин. Когато е с мен няма да вземе или ще изхвърли, но какво ли ще направи ако аз не видя не мога да съм сигурна, затова много говорим дано да има резултат.

Общи условия

Активация на акаунт