Витамин С - откъде

  • 1 115
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
Ампули още няма май....нали затвориха завода, няма ни вит. С ни адреналин...чакаме да пуснат новите....щяло да е скоро...но.....явно не....вече повече от месец е така...

# 16
  • Мнения: 8 999
Ампули още няма май....нали затвориха завода, няма ни вит. С ни адреналин...чакаме да пуснат новите....щяло да е скоро...но.....явно не....вече повече от месец е така...

Не знаех. Моите деца са големи и си смучат таблетките с кеф. Може да разтвориш таблетка във вода или в сокче и така да я дадеш. Не са много кисели и едва ли ще я усети детето. Мисля, че е достатъчно голямо за да приеме "възрастно" витамин С.

# 17
  • Мнения: 422
аз взимам големи и давам 2 мл. на малката а другото го изпивам аз , но сцилококцинума също  е вариант ,, то мисля че от тубучките се даваше по едно на седмица за бебета нали е хомеопатично

# 18
  • София
  • Мнения: 958
Нашата педиатърка ни препоръча да си вземем сиропче Шипко, с естествен вит. С е, много съм доволна от него!  Peace

# 19
  • Мнения: 779
Тъй като ампули няма никъде,ако наистина усещаш ,че ще се разболявате може да вземеш Осцилококцинум Peace




много е ефикасен и гранулките се разтварят в водичка -идеално з а бебо!

# 20
  • София
  • Мнения: 315
Аптекарка ми каза,че може да давам и обикновенните таблетки вит.С стрити на прах и прибавени във сок или вода.Ама се чудя дали не мога да и го слагам и в обедното ядене newsm78Някой ако знае да пише Hug

# 21
  • Мнения: 350
Ампулния завод вече работи, но засега произвеждали само ампули адреналин. Чакат всеки момент да почнат производството на вит. С, но кога ще влезе в търговската мрежа  newsm78

# 22
  • Мнения: 336
Тъй като ампули няма никъде,ако наистина усещаш ,че ще се разболявате може да вземеш Осцилококцинум Peace

много е ефикасен и гранулките се разтварят в водичка -идеално з а бебо!

 Peace

# 23
  • Мнения: 451
На мен пък ми казаха, че не се произвежда защото заводът трябвало да изпълни някакви нормативи и преоборудване по препоръка на евросъюза. До тогава ако произвеждат ще трябва да плащат глоби. Аз лично си намерих "на черно" с хиляди уговорки 10 ампули.От комбинирани сиропи тип Саностол дъщеря ми се продрисква.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
На тази възраст вече им давах обикновено вит. С - ампула.

Точно ампулите ги няма...

# 25
  • Мнения: 1 029
да, няма никакъв вариант на витамин Ц в аптечната мрежа.Имам приятелка, която работи в Стинг, та от нея знам.И моята дъщеря се разболя точно сега и съм й купила Мулти витамол.Понякога й стривам от обикновените дражета за възрастни и смесвам с малко вода- пак е вариант Peace
А за Осцилококцинума-  това не е заместител на витамин Ц, така че не е много уместно да се препоръчва като такъв.Не е помогнал нито на мен, нито на дъщеря ми досега.

# 26
  • Мнения: 169
В аптеката ми казаха , че завода е бил в ремонт и за това няма ампули веднага щом го пуснат отново, ще започне първо да се произвеждат по спешни те лекарства като адреналин и т.н след това вече ще дойде времето и за витамините все пак те не са животоспасяващи остава да чакаме.

# 27
  • Мнения: 1 668
Мултисаностол например Simple Smile

Точно това давам и аэ Peace

# 28
  • Мнения: 610
Аз също го търсих,казаха ми че са го спрели от производство временно.  Peace

# 29
Аз ползвам ветеринарен вит.С .Абсолютно същия е, концентрацията му е същата, само дето цената е пъти по-ниска. Направо си вземете цяло шишенце.

Общи условия

Активация на акаунт