Викате ли в къщи?

  • 8 050
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
 Уверих се, че Марти не отбира нито от викане, нито от пердах. Хили се нагло и продължава с пакостите.

Точно така. Затова изобщо не се хабя да викам.

# 16
  • Мнения: 2 090
Не се притеснявай, аз понякога викам дори и сутрин, а и на обед ми се е случвало.
И аз съм така,въпреки че се старая да си удрям спирачките когато мога и да карам по-спокойно newsm53.Рядко ми се получава де,малкия е голям бяс smile3514,не че помага викането,по-скоро обратното,ама като не издържам... smile3506
И после се чудим защо са нервни децата... doh

# 17
  • Мнения: 1 312
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...
ееее и аз така  Mr. Green

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
викам, все по рядко, но имаше един период ,беше ужас, просто като ,4е говоря на китайски и нищо не се възприема като обяснение!гледам да пазя гласа си, но тя има страх като й се караме!!

# 19
  • Мнения: 4 877
не, опитвам се да обеснявам, да обеснявам... Не обичам да ми викат или да викам.

# 20
  • Мнения: 673
 Уууха! Викам и още как. А какво правиш ,когато си преброила до 30 и още ти се вика? smile3511 newsm62

# 21
Zd.Az sa6to se ulavqm,4e vikam na 2-god. si sin,za koeto mnodo sajalqvam. Sad kogato se qdosam napravo gubq kontrol nad sebe si.Na momenti imam 4uvstvoto,4e sam nai-lo6ata maika na sveta.

# 22
  • Мнения: 9 814
Да, понякога викам, по-скоро повишавам тон. Но, все си мисля, че е нормално да си изпуснеш нервите от време на време, важното е да не става практика за разрешаването на конфликти. Peace

# 23
  • Мнения: 4 629
Викам по всяко време на деня, когато се налага. И не само в нас викам - и на вън се случва

Евала на тези, които не викат

# 24
  • Мнения: 376
Викам и още как , моите са със същата разлика но са две момчета и на моменти е направо кошмар. Понякога ме е срам от съседите щото сме в нов блок ама като ми падне пердето забравям и срам и всичко.

# 25
  • Мнения: 177
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...
ееее и аз така  Mr. Green
Peace

# 26
  • Мнения: 800
Като преброя до 30 и ситуацията още не е овладяна - се опитвам (много ми е трудно) да обясня спокойно какво искам от нея или него (на него определено не му пука, защото уж всичко разбира, но си е още бебе), а за каката най-ме е яд, че й повишавам тон по няколко пъти на ден, защото детето също е уморено, в градината не може свободно да играе и да изразява емоциите си, в къщи аз не й давам -ами къде тогава? Освен това я чувам все по-често и тя да вика и да се кара и то на брат си, заради което предприех броенето ... ама не винаги с успех. Успокоихте ме, че не съм само аз от викащите - понякога просто се чудя дали не съм най-лошата майка на света, та децата ми не ме слушат ...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Викам в краен случай. По принцип съм търпелива, но отприщя ли се - докато не се навикам, не ми минава.

# 28
  • Мнения: 187
Аз също не си сдържах нервите с голямата ми дъщеря.Сега тя е на 17 г. и си давам сметка, че по-младите родители много грешат с това си невъздържание.Имам син на 5 г. На него ПОЧТИ НИКОГА, повярвайте ми, не съм крещяла. Не че не е имало защо, просто съм много по-умерена и как да кажа по- улегнала. От жената ,кото се грижи за него научих много за това как да се отнасяме към децата. В тези случаи когато прави нещо нередно, тя просто отива до детето прегръща го и казва "Нали знаеш, че това не е хубаво. Аз толкова много те обичам, а това което правиш ме натъжава." Е, тези думи имат магическо действие.После го целува и това е. И още нещо - не бива децата  насила да се карат да се извиняват , да казват, че съжаляват и т.н. Ако те усетят, че искат да се извинят-добре, ако ли не -пак добре. Те трябва да усещат ,че ние не им се сърдим. Изпадането от наша страна във двете крайности - истерия и после целувки /така правех с дъщеря ми/ ги прави абсолютно несугурни във нас, ние губим тяхното доверие, няме авторитет, в резултат на което не ни слушат.
Не приемам , че крещенето е нормално. Жалко, че толкова много майки от форума го правят и говорят за това като че ли е най-нормалното поведение към децата им. Нали знаете  за действието на бумеранга?

# 29
  • Мнения: 800
"Не приемам , че крещенето е нормално." Точно това имах предвид като пуснах темата. Не ми се иска да викам и не го смятам нито за редно, нито за допустимо, колкото и да съм изморена или изнервена. Затова потърсих съмет вие как се справяте. Може би подходът на гледачката е правилен, ще пробвам ...

Общи условия

Активация на акаунт