Отново за газифицирането...

  • 2 298
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Значи пак основното е квадратурата, с малки разлики от височината на стаите. Действително и това има значение, у нас е също 3 метра. И все пак всичко е относително, защото сега се замислям, че някои ще държат 25 градуса, други 22, едни топлят и коридарите и баните - както е у нас подово, други само стаите...но явно е, че с газ е една идея по-евтино май Wink В нашия квартал прокараха тръби за газ по булеварда и всеки който иска - трябва да си плати прокарването до вкъщи и инсталацията съответно. Съседите ми го направиха и платиха за декември 340 лв - на фона на нашите 590!

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Даа, в нашата къща една основна част е вътрешно стълбище, като всъщност реално това е едно помещение с височина около шест метра, включващо себе си прилежащите му площадки и коридорчета пред стаите на двата етажа. Сигурно тук се гълта много  newsm78 Да не говорим, че едната стена на стълбището е северозападна, от където духат основно студените ветрове... При всички положения, изолацият ще смъкне доста разходите, ама кога ще я бъде, незнам. Отдлно се греят три стаи на горния етаж, и голям хол плюс кухня на долния.
Поддържаме около 20-21 градуса. 

# 17
  • Варна
  • Мнения: 478
Ние за апартамент 85кв.м.(чиста площ)платихме този месец 80лв, а за най студения 150лв.Топлим три стаи,баня,топла вода и готвене на газ.Поддържаме 24гр.,но апартамента е с много хубава изолация- външна,вътрешна на пода и вата на таваните и ПВЦ дограма.

# 18
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
  Живея в къща, около 80 кв. най-много платихме за януари - 190лв. В това влизат топла вода и готвене.  Поддържахме 21-22 градуса през сезона, а и сега. За миналият месец сметката беше 69лв.
 

# 19
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
да се запиша, ще се газифицираме скоро.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 21
И аз да се запиша. И ние скоро мислим да си пуснем инсталация. Някой ще каже ли мнение за Варна или те цените са едни и същи. Не съм много наясно. Embarassed

# 21
  • Мнения: 238
   Очевидно при всички е различно. Ние топлим апартамент от 65 кв чиста площ, в който само спалнята и банята са отделни помещения. През студените месеци сме плащали по 150 -160 лв, за отопление (подържаме около 20 градуса) и топла вода. Кооперацията е нова и е уж с изолация, не сме правили допълнително. За водата ползваме котлето, нямаме отделно бойлер. И да ви кажа много сериозно се замисляме да минем на ток. По мое мнение високия разход се получава от това, че когато пусна топлата вода, чакам по 3-4 минути докато загрее котлето и водата дойде до банята. Освен това през това време пък спира парното. Също така не винаги водата се загравя до първоначално зададените градуси за едно и също време, да не говорим, че ако решиш да намалиш струята или да спреш за малко доката миеш чиниите например и после пуснеш пак кранчето нормално, голямото чакане започва от начало. Излиза наистина, че за по-малко жилище не е удачно.
  Около нас има кооперации с централна газ. Казват, че е все едно с ТЕЦ, но с по-нисък разход. Също според мен е от значение как минават тръбите. У нас вървят покрай външната стена, а в една приятелка минават през цялото жилище все едно са с подово.
  А и още нещо, не са само парите, които се искат за пускане на газ, а ви очаква една голяма и дълга процедура и вадене на куп документи (около месец) и после идват три фирми, всяка от които отговаря за нещо различно и чак тогава имате газ.  Peace

# 22
  • Мнения: 14 490
точно поради причините, които е описала vesssela.v се отказах от топлата вода.
сигурно ви се е качила и консумацията на вода, нали?

и какъв един месец за вадене на документи - ако стане за 3-4 е чудо ooooh!

# 23
  • Мнения: 238
 Да, всъщност и водата се е увеличила, аз не се сетих за нея въобще.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 482
Не се заблуждавайте да си мислете, че кооперациите с централна газ са за предпочитане. Това ми намирисва на топлофикация. От един котел зависи цялата кооперация, а какво става ако се появи проблем? Най-удачно според е мен е всеки апартамент да е с отделен котел.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 677
Най-високата сметка тази зима беше 220 лв. /60 кв.м/ - без да сме правили никакви икономии на топлина или топла вода.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Diana_gr, кооперациите които са газифицирани, НЕ ползват общ котел. Поне аз не съм чувала подобно нещо, освен ако самите собственици не са предпочели така. До нас има блок, в който при строежа прекараха газова инсталация, но всеки апартамент си има отделен котел.

Най-голямата ни сметка беше за Януари - 200лв, Ноември, Декември, Февруари около 150лв, лятото е 20лв - това включва отопление на 100кв.м. и топла вода, готвя на ток.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 482
Diana_gr, кооперациите които са газифицирани, НЕ ползват общ котел. Поне аз не съм чувала подобно нещо, освен ако самите собственици не са предпочели така. До нас има блок, в който при строежа прекараха газова инсталация, но всеки апартамент си има отделен котел.

Най-голямата ни сметка беше за Януари - 200лв, Ноември, Декември, Февруари около 150лв, лятото е 20лв - това включва отопление на 100кв.м. и топла вода, готвя на ток.
Точно за това говоря и аз.  Peace  Аз съм в такава кооперация като всеки апартамент има отделен котел. Но до нас има друга кооперация, която е с общ котел и този вариант ми се струва по-неудачен. Нашите сметки са за януари 240 лв, февруари 160лв  март 80лв. Отопляваме 110 кв.м. площ, топла вода и котлони на газ. Мисля, че за тази сума не мога да отопля апартамента ако се отопляваме на ток.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Хм, странно, не бих се навила на варианта с общ котел Thinking
Чувала съм за вход от блок, които са си направили парно на въглища с общо котелно в мазата, но явно добре се познават и разбират по между си. Назначили са си огняр, който да се грижи и така са избегнали мръсотията в къщи. Но когато котела е на газ няма мръсотия, няма мъкнене на въглища и дърва, само връткаш копчето.
Отклоних се от темата, за което се извинявам...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 482
Доколкото знам във Варна и комплекса Оркид Хилс до Кауфланд ще има парно на газ с общ котел за всеки вход или за кооперацията като цяло. Аз също не бих се навила на подобен вариант. Но може би инвестицията е по-изгодна да строителя, отколкото да изгражда отделна инсталация на всеки апартамент.

Общи условия

Активация на акаунт