За попарата

  • 6 402
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 477
С какъв чай се прави попарата?
С какво сирене(обезсолено или не,краве...)
Колко масло се слага?

С вода.Сирене-слагам краве(обезсолено)колкото кибритена кутийка.Масло-много малко.

# 16
  • Мнения: 773
А може ли вместо обезсолено сирене да се сложи прясно тъй като то няма абсолютно никакава сол?

# 17
  • София
  • Мнения: 15 222
А може ли вместо обезсолено сирене да се сложи прясно тъй като то няма абсолютно никакава сол?

Свежото сирене не е подходящо за бебета, защото не е добре узряло.
"Зреене и микробиологична безопасност
Неузрялото сирене може да съдържа и вредни микроорганизми, Например, ако кравите, от които се взима млякото за производство на сирене са болни, микроорганизмите могат да преминат в човека, особено ако суровото мляко не е с необходимото качество. чрез консумация на неузряло сирене. Поради това бялото саламурено сирене зрее около 45 дни в солен разтвор (саламура). Ако сиренето е прекалено солено, това означава, че производителя се застрахова срещу патогенни микроорганизми и спестява етапа на зреене или част от него.".
(От тук: http://www.bnap.org/?p=93 : )

# 18
  • Мнения: 207
И аз да питам още не сме яли, но вие пасирате ли попарата? Може да е глупаво ма да питам  Blush

# 19
  • Мнения: 1 984
na 6 m сте въвели глутен? и сирене? уау...

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388


 Прави се с чай от шипка, или липа.Лайка-НЕ!

 Сиренето може да е и краве, но напълно обезсолено за толкова малко бебе.

 Сухари ползвах на Пападопулус.Слагат се 1 или 2, в зависимост от апетита на бебето!

 Количеството е следното:сирене колкото кибритена кутийка, масло колкото нокътя на малкия ти пръст.Захар по възможност недей да слагаш.Синът ми ядеше попара винаги без захар.
bowuu

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
И аз да питам още не сме яли, но вие пасирате ли попарата? Може да е глупаво ма да питам  Blush

В началото-да. После започнах да пасирам до не толкова гладко, после натрошавах сухарите почти на прах, сиренето-на мноооого малки парченца, докато свикна да я яде с по-груба консистенция.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Дайте ми идеи за разнообразно меню.С какво да замествам попарата?Чудя се става ли с йогурт с плодове? newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 627
Някоя мама дали ползва свежо сирене за попарата? Добре ли е да се ползва такова сирене вместо обезсолено сирене?

# 24
  • Мнения: 1 155
Правя я с вода, така бебка повече я харесва. Слагам изкиснало краве сиренце и малко масълце

# 25
  • София
  • Мнения: 15 222
Някоя мама дали ползва свежо сирене за попарата? Добре ли е да се ползва такова сирене вместо обезсолено сирене?

Писах в една от текущите теми за попарата-не, не е добра идея.
Дадох и линк към сайта със сравнителния тест на сирената.
Свежото сирене е достатъчно узряло и ако не е сигурен източникът на млякото, може да има проблеми с микробиологичната и бактериалната чистота.

# 26
  • Мнения: 2 897
Дайте ми идеи за разнообразно меню.С какво да замествам попарата?Чудя се става ли с йогурт с плодове? newsm78

Понеже моето дете така и не прояде попара (не му хареса) му правех закуски от овесени ядки, елда или просо. Редувах ги, добавях масло и сиренце и той си ги хапваше с апетит.

# 27
  • Мнения: 1 367
Аз винаги съм правила попарата с вода,а не с чай или мляко.Вече слагам 4 сухара,но започнах с два.Сиренето е добре обезсолено,но ако забравя да сложа от предната вечер във вода,просто слагам необезсолено.Все пак гледам да не е прекалено често.Слагам краве масло,което понякога замествам с маргарин.Без захар.

# 28
  • Мнения: 17
Мами кога започнахте с попарата.Дано не ви се стори странен въпроса , но наистина не знам

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     На моите момчета започнах да я давам като навършиха 1 год.
     Иначе я правих с чай, сухар, сирене обезсолено, малко масло и съвсем мъничко кафява захар. Пробвах в началото без захар, но въобще не я искаха.

Общи условия

Активация на акаунт