Хранене на деца по градинките - как го приемате?!

  • 7 642
  • 221
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 663
...Пак повтарям, градинката е за игра...
мхм
и за пушене на цигари от майките Tired и тъпчене на фасове по ъгълчетата (и не само) на площадките  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 290
По паркове, улици и площади непрекъснато някой нещо яде. Други пък пушат, трети пият бира /и на мен ми се допива, ама търпя/. Не може да забраним на целия свят да живее, за да може някой да си отглежда здравословно детето. Не можем и да заставим всички деца да ядат по едно и също време - ако твоето ще трябва да обядва след половин час, то моите вече са обядвали и могат да си хапват каквото им сърце пожелае.
Подкрепям Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Цялата тази тема само показва на какво ниво е културата на майките, а оттам и на децата. Същото важи и за бащите, бабите и изобщо цялото обкръжение.
И като се сложат и другите простотии, вече започвам да се замислям дали да не емигрираме, че поне да си спестя част от глупостта и липсата на всякакво добро възпитание. Толкова грозно поведение виждам по улицата, че вече се чудя какво хубаво е останало.

# 48
  • Мнения: 1 220
Винаги нося със себе си кутия с кексче, бисквитки... Не ми е приятно непознати да предлагат храна на децата ми и аз не предлагам на другите.   
Не виждам проблем.  А пък кафетата, които заобикалят услужливо детските площадки са с такава надценка, че ако реша да задоволя прищевките на двамата, трябва дневно да оставвям поне 5 лева на така наречената детска площадка.

# 49
  • Мнения: 1 220
Цялата тази тема само показва на какво ниво е културата на майките, а оттам и на децата. Същото важи и за бащите, бабите и изобщо цялото обкръжение.
И като се сложат и другите простотии, вече започвам да се замислям дали да не емигрираме, че поне да си спестя част от глупостта и липсата на всякакво добро възпитание. Толкова грозно поведение виждам по улицата, че вече се чудя какво хубаво е останало.

Радостина, би ли пояснила, моля те!?

# 50
  • Мнения: 8 999
Цялата тази тема само показва на какво ниво е културата на майките, а оттам и на децата. Същото важи и за бащите, бабите и изобщо цялото обкръжение.
И като се сложат и другите простотии, вече започвам да се замислям дали да не емигрираме, че поне да си спестя част от глупостта и липсата на всякакво добро възпитание. Толкова грозно поведение виждам по улицата, че вече се чудя какво хубаво е останало.

Имаш предвид, че в другите държави никой не яде на обществени места като паркове, градинки, улици и т.н.?
Аз имам други впечатления.

# 51
  • София
  • Мнения: 18 679
Радостина, изненадваш ме искрено Simple Smile
Наскоро в темата за униформите в училище се опитваше да ме убедиш, че какво правят другите не би трябвало да има значение за децата, важно е домашното възпитание и да не се опитвам да заместя родителския авторитет с униформа, нали така?/ако те бъркам с друг потребител - извинявай Embarassed/.
Сега нещо май си противоречиш Laughing
Какво значение има кой какво тъпче по улиците и парковете? Ти си научи твоите деца, че така не бива и готово Simple Smile Къде е проблемът в такъв случай?

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 179

И като се сложат и другите простотии, вече започвам да се замислям дали да не емигрираме...

Ама какво се замисляш ти се чудя, направо "фащай багажъ"... Ние тук няма как да си построим спокойно идиокрацията с такива като теб..

# 53
  • Мнения: 9 990
Аз предлагам по градинките да се забрани и дишането, за да не притесните някой  случайно  Laughing
Та-храненето по градинките го приемам най-спокойно, не изпадам в истерия и не скубя от яд коси и не се вайкам за бъдещето на детето ми, ако е мушнало един снакс. Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 4 099
Цялата тази тема само показва на какво ниво е културата на майките, а оттам и на децата. Същото важи и за бащите, бабите и изобщо цялото обкръжение.
И като се сложат и другите простотии, вече започвам да се замислям дали да не емигрираме, че поне да си спестя част от глупостта и липсата на всякакво добро възпитание. Толкова грозно поведение виждам по улицата, че вече се чудя какво хубаво е останало.

И аз не разбрах.  newsm78 Мислиш, че е грозно поведение едно дете да яде на площадката или това,че някой мрънка защо деца ядат по площадките?

# 55
  • Мнения: 338
Намирам го за напълно нормално-аз давам снакс и солети на детето си навън. Имало е случаи, в които друго дете е искало-майката не разрешава да му дам/винаги питам може ли, яде ли подобни неща/, тя му обяснява защо не може и толкова.... То децата винаги има от какво да се дразнят-ако не е от храна, ще е от играчките на другите и така.... по тази логика и без играчки ли да ги изкарваме в парка?

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам предвид това, че независимо за какво се отнася българското население масово не спазва никакви човешки правила. Като се започне от разписаните такива - правилника за движение по пътищата, до неписаните правила за добро държание на улицата. На работа всеки се прави на по-разбирач от началника, на улицата си пресича най-безгрижно с детето под ръка на червено, а ако е шофьор псува на поразия. На детските площадки много майки се държат като обсолютни мърли - изхвърлят си фасовете в пясъчника, чашките от кафе под пейката, а празните опаковки от хратата направо се подмятат наоколо. Кучетата масово пикаят и серат на улицата и е като минно поле от лайната. Ако някой те бутне на улицата или те настъпи не само не се извинява, а започва да те псува, че му пречиш и си се осмелил да припариш изобщо до него. А яденето, пушенето и пиенето по улиците нямат нищо общо с доброто възпитание.
Още да изброявам ли? И повечето неща откъде ги научават децата? Те да не живеят на друга планета?

Сигурно и в другите държави ядат по паркове и градинки. Но едва ли си хвърлят боклуците където им падне и едва ли кварталите, входовете на блока и градинките им изглеждат като бунище.  И не е само до службите за почистване или глобите, а до спазване на някакви неписани правила.

Не, не ме бъркате с друг потребител, аз писах това за униформите. Не си противореча по никакъв начин. Ако моите деца я карат по общия модел щяха да се държат също толкова просташки като болшинството от хората - да ядат където им падне, да хвърлят боклуците най-безгрижно където им падне (но не и в кошчето), щяха да псуват съучениците си и да си разменят мръсни картинки или сайтове (защото много родители всъщност не знаят какво става в училище), да пресичат на червено (не защото не знаят, а защото така правят другите) и прочее такива Убавинки.

Децата ядат по площадките, защото майките и бабите им постоянно носят храна за залъгалка. Децата не искат сами да ядат, а това е начин да се държи детето малко под контрол и за потушаване на конфликти между децата. Ако не се носи храна-занимавка, то детето и ще се научи да яде в подходящото време вкъщи.

# 57
  • Мнения: 1 092
Абе вие не сте  нормални бре жени!
Ауу ,и давате на децата си да ходят в паркове,пързалки,пясъчници, където и другите деца,който са НЕвъзпитани, също са играли или играят Thinking.....Това според мен е много опасно Naughty
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


А за RadostinaHZ, искам да кажа,хващай багажа, и бързо ама много бързо бягай!
Към някой безлюден остров!Тука как сте живели досега представа си нямам Thinking

# 58
  • Мнения: 9 990
"..Децата ядат по площадките, защото майките и бабите им постоянно носят храна за залъгалка. Децата не искат сами да ядат, а това е начин да се държи детето малко под контрол и за потушаване на конфликти между децата. Ако не се носи храна-занимавка, то детето и ще се научи да яде в подходящото време вкъщи..."

 С всичко, за което нещастно си констатирала съм съгласна, само с последното не.Тук бъркаш малко, или преувеличаваш, или и аз незнам,но аз не съм забелязала за 5 години някой целенасочена да храни деца по градинки, за да го държи под контрол-ако беше така-нямаше да има хвърлен пясък, ударено с лопатка, замахнало с пручка и т.н. действия, а всички щяха да дъвчат снакс дружно. Mr. Green

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 179
Имам предвид това, че независимо за какво се отнася българското население масово не спазва никакви човешки правила.

Какво разбираш ти под човешки правила и въобще що за животно е това... БГ населението не спазва НИКАКВИ правила, защото НЯМА САНКЦИИ... Била съм на много места по света, повярвай ми, на пръсти се броят хората независимо от нацията, който ако могат да се изтарикатят, не го правят... Така че, недей разваля мнението за себе си, говорейки глупости облечени в правилно структурирани изречения.

Общи условия

Активация на акаунт