Сред цъфнали цветя играят ПЛОВДИВСКИТЕ ни деца (Пловдив - 17)

  • 15 180
  • 290
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
знаете ли дали в Някой магазин в Пловдив продават такава къщичка:
http://images25.snimka.bg/005683005.jpg

# 106
да ние имаме такава от  хиполенда.скоро бях там и видях че имат.

# 107
  • Мнения: 117
знаете ли дали в Някой магазин в Пловдив продават такава къщичка:
http://images25.snimka.bg/005683005.jpg
В хиполенд и в Кауфланд ги имаше до скоро сега незнам,в Метро също

# 108
  • Мнения: 7
знаете ли дали в Някой магазин в Пловдив продават такава къщичка:
http://images25.snimka.bg/005683005.jpg


Преди два дни в Мега Марина имаше такава и стриваше 25лв.

# 109
  • Мнения: 7
Здравей Zvetellina,   bouquet
аз също живея близо до Евмолпия. /по-скоро до Авеню/ и съвсем скоро ще ставам мама. Ще ми е приятно ако се съберем повече мами наоколо и си намерим кътче, където да водим децата.
Позволете ми да споделя.....
Скоро бях свидетел на потресаваща сцена. Зад кухнята на "Богомил" на площадката си играеха няколко запартъка. В един момент откъм у-ще "П.Хилендарски" заприиждаха тумба ученици, нахвърляха си раниците една върху друга и се започна луда гоненица, викове, катерене по пързалката и т.н.. В същото време от другата страна /от у-ще Душо Хаджидеков/ заприиждаха още деца - доколкото разбрах са някаква подготвителна група. Но по-страшното е, че това е всеки ден. Няма да споменавам кучетата и техните стопани, които въпреки достатъчното пространство около блоковете там,  изпитват невероятен копнеж да си свършат работата в пясъчника на децата.....
...та ... къде, да му се не види, да си водя детето като се роди???!!!  #Cussing out
Съжалявам за дългия пост. Ама като гледам май пловдивчанки сме най-неактивни  Naughty

Аз започвам с боядисването на яйцата...
ако не се впиша пак ви пожелавам на всички мир и любов в семействата, здраве и слънчеви дни

http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=0&pv=3122626

# 110
  • Мнения: 3 216

...та ... къде, да му се не види, да си водя детето като се роди???!!!  #Cussing out
Съжалявам за дългия пост. Ама като гледам май пловдивчанки сме най-неактивни  Naughty



Аз не разбрах какьв е проблема?Че там играят и по-големи деца и? Или кучетата? Кое точно му е потресаващото?

# 111
  • Мнения: 135
и аз мисля че е проблем това че кучетата се разхождат из парка където играят децата ни и трябва да има повече контрол но собствениците на кучета пренебрегват табелите естествено и според мен е хубаво да има полицаи из парковете които да пишат глоби да видим тогава дали ще си позволяват да се разхождат без найлонови торбички.не е кой знае колко трудно да се наведеш и вземеш акито в торбичка нали newsm78

# 112
  • Мнения: 7
/quote]

Аз не разбрах какьв е проблема?Че там играят и по-големи деца и? Или кучетата? Кое точно му е потресаващото?
[/quote]

kremena, за мен проблем не са децата, естествено! Що за приумица! Просто е очевадна липсата на площадки в квартала, било то за бебета, хлапета или ученици. За мен е потресаващо ако на стотина квадратни метра площадка трябва да играят децата от блоковете и от 2 - те училища наоколо! За мен е потресаващо ако детето ми се рови в пясъка и в кофичката си събира кучешки изпражнения, незнам на Вас как Ви се струва ?! И не ме разбирайте погрешно - цял живот съм имала куче, обожавам ги, но не животинките са виновни ! Naughty Та, надявам се този път съм се изразила по-ясно. Просто ме е яд на ситуацията. Явно има и хора като Вас, за които са нещата са нормални, може би затова нищо не се случва в тази насока. Извинявам се, ако съм била малко рязка в отговора си, но се замислих сред кои по-точно цветя играят пловдивските деца?!

# 113
  • Мнения: 1 900
Явно има и хора като Вас, за които са нещата са нормални, може би затова нищо не се случва в тази насока.
Е по какво съдиш, че за нас е нормално децата ни да играят градинки които преди това са посетили кучета на които стопаните не са се погрижили за чистотата в съответната градинка?   smile3516

# 114
  • Мнения: 7
Ех, valeria.k , "Вас " е написано с главна буква. Обърнах се на Вие към дамата, на която отговарях. Явно никой не ме разбира. Ужас!!! Embarassed
Май е добре да не се вълнувам толкова.
Ами това е момичета  Crazy съжалявам за бъркотията, която бременният ми мозък създаде неволно  Confused Освен да ви пожелая още веднъж Весели празници  easter

# 115
  • Мнения: X
Silvia_80 ,не го приемай, лично/сигурна съм,че Кремена най-малкото е искала да те засегне/,но положението е такова-дори и в кварталите с повече градинки пак има мръсотия,кучета и котки/ и акитата им/ и това не е защото от общината не правят нищо,а защото ползващите ги  нямат изградени елементарни навици/например аз мога да кажа,че въпреки много редовното чистене в парка на "Белите брези" половин час след метачките-вече изобщо не личи/..За шумните и буйни ученици-не можем да забраним на никои деца да ходят в градинките-,но пък можем да си възпитаме нашите да се съобразват с околните,...както и да не си хвърляме боклците до пейката/`щото ни е по-лесно,а кошчето е на две метра/,да не чоплим семки,да не хвърляме фасовете  на пясъчника защото личния пример е най-важен и децата ни попиват всичко това......А идеално чиста градинка май само на собствения си двор можеш да имаш....но пък и не е необходимо-то трябва и имунитет да се гради.
Карай си спокойно бремеността и не се коси предварително-а за разхождане на бебето,като се роди живо и здраво ти препоръчвам градинката на Каменица и Градската градина-поне са ти наблизо.
И Весели празници на всички и от нас.

# 116
  • Мнения: 135
 silvia_80 не се замисляй толкова че то ако се замисляме много трябва да си гледаме децата в гората или в някое село в балкана Crazy

весели празници на всички и нека бог да закриля семействата ви easter easter

# 117
  • Мнения: 3 216
Явно има и хора като Вас, за които са нещата са нормални, може би затова нищо не се случва в тази насока.

Много грешиш,ама много. Аз пьк се засегнах от така поставения от теб вьпрос. И не заради друго,а защото се сещате за тия неща чак като забременеете. Преди това на никога не му прави впечетление. Трябва да ти кажа,че моето дете посещава сьщите тия градинки и е нормално да има по-големи деца там,даже е задьлжително,за да контактуват по-добре децата.Ти кьде си видяла градинка за деца до 2 гдини,до 4 години,до 6 и.тн Градинките са общи,както е и общо задьлжението да ги пазим чисти.

И а цитата ти по-горе изобщо не е на място.Лично аз сьм била 2 пьти в телевизия Евроком и сьм говорила точно за тези неща. Има момичета,които се занимават с това,да сьбират информацияя и да я правят достояние на кметовете. Потьрси из форума и ще видиш теми за тия пусти градинки. Това,че не всики са активни не значи ,че няма такива,които не се страят и не полагат труд,катомама Коала и Ренци.


 За мен е потресаващо ако детето ми се рови в пясъка и в кофичката си събира кучешки изпражнения

Не само,че ще ги сьбира,ами и ще ги опита,бьди сигурна. Няма дете,което да е играло и да не е лапало и пяськ и гарнитурите му. Joy

И сподели,моля като на теб толкова ти пука ти какво направи? Изхвьрли ли поне едно от акитата?

И нещо друго искам да кажа. Не винете винаги собствениците на домашни любимци( аз нямам такива),пясьчниците не се пьлнят от тях,а от БЕЗДОМНИТЕ животни. От тях няма как да опазим,освен,ако не се покриват нощем с нещо.

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 19:38 от kremena

# 118
  • Мнения: 6 206
Относно градинките - да, момичето е право, че трябва да има разделение по възрасти. Точно градинките са 0-4 год, 4-8 год, 8 плюс.
Така е, защото големите не могат да пазят малките и инциденти стават.
Друг е въпросът, че площадки изобщо няма, пък да са разделени по възрасти е абсурд.
Аз работя с тази организация http://www.rospa.com/playsafety/bulgaria/index.htm
Всички общински площадки, без изключение, не отговарят на стандартите. Което значи че са опасни.
Никой не прави нищо по въпроса.

Защо трябва да стане нещо непоправимо, за да се сетим, че по-важно от безопасността на децата ни няма?

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте:)
отдавна не съм писала,ама така е по празниците.
Виждам че сте зачекнали болната ми тема за градинките Simple Smile При нас е направо кошмар,ние изобщо си нямаме (както някои знаят живея в Коматево) та си нямам проблема с големите деца(ако може да се нарече проблем,нали и мойто ще порасне,какво правим тогава ) и бездомните кучета,няма парк,няма проблем,ето така е при нас Sad Засега добре качвам го на колата и в градската или другаде за щастие си имаме и двор,ами после.....след една две години какво правим,а и аз ще съм на работа.....ама кой ли ти мисли за хората,така е в нашата прекрасна страна и скапана държава Sad
Весели празници на всички ,много здраве,любов и благополучие в семействата ви  easter

Общи условия

Активация на акаунт