Коя г.седмица е най-подходяща за 3D ехограф????

  • 7 340
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Чувала съм, че е добре да се направи към 18-22 г.с. Аз ходих в 18 г.с.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
При д-р Марков четох,че е препоръчително 11-14г.с. за първи преглед,после около 20г.с. и тези според мен са важните.Препоръчва се и към 30г.с.,но не виждам смисъл.Според мен,тези прегледи са важни от медицинска гл. точка,а не толкова за филмчета.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  В 12, 20 и 29 седмица ми правиха фетална морфология.На 3D ме гледат всеки месец.Все същото е Confused

# 19
  • Мнения: 93
и на мен ми препоръча доки феталната морфология да я направя в 22г.с. Даже си мисля да е на 4D.

# 20
  • Мнения: 117
Подходящо е от момента, в който всички органи на бебчо са станали достатъчно "плътни", за да  ги регистрира ехографа. 21-22г.с. е крайният срок за аборт по медицински причини, ако недай боже нещо не е наред с бебо, затова е добре първият преглед да не е по-късно от този срок. Ние не ходихме на втори преглед:peace:

# 21
  • Мнения: 728
аз ходих в 22 г.с

# 22
  • Мнения: 8 999
Аз ходих в 16та.

# 23
  • Мнения: 367
до 19г.с.за фетална морфология,може и след този срок,но тогава дори и да се открие някаква аномалия,малко неща могат да се направят

# 24
  • Варна
  • Мнения: 506
до 19г.с.за фетална морфология,може и след този срок,но тогава дори и да се открие някаква аномалия,малко неща могат да се направят
  Peace Peace Peace

Именно! В известен смисъл картинката след 20-21 г.с. е по-ясна за страничен наблюдател (мама и тати), НО - преглед с цел диагностика за аномалии (2 и/или 3 Д) трябва да бъде проведен между 17 и 20 г.с. ЗАЩОТО аборт по медицински показания е възможен до 20 г.с.. Тоест в диагностично отношение 22-24 г.с. е късно! Иначе, за атракция и умиление е по-подходящо тогава  Wink

# 25
  • Мнения: 1 428
Най-хубавите снимки и филмчета стават между 28 и 32 г.с.  Peace
И аз така знам  Peace

# 26
  • Мнения: 229
а ходих в 16 седмица

# 27
# 28
  • Мнения: 5 577
 Embarassed момичета, бихте ли ми обеснили каква е разликата между фм и обикновен 3д преглед, не можах да схвана?

при моята докторка мисля че има 3д ехограф, но не съм сигурна баш как да разбера.  Embarassed  нов уред е, светкащ такъв.

тя гледа подробно, казва че всичко е ок, ама за фм не е споменала, аз ли трябва да питам? затова ме интересува с какво е по-различно от обикновенният преглед?

# 29
  • Мнения: 161

  В 12, 20 и 29 седмица ми правиха фетална морфология.На 3D ме гледат всеки месец.Все същото е Confused



и аз така

Общи условия

Активация на акаунт