относно персонала при др.Стаменов

  • 12 393
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Лежах в същата стая преди време и правех вливане.Беше следобяд,непрекъснато влизаха
момичета със стимулации и неволно слушах разговорите им със сестрата,която им поставяше инжекциите. В един момент свърши Меногона и на всяка следваща пациентка беше обяснено,че новата пратка ще пристигне след еди-колко си време.Имаше жени,чиято доза е шест Меногона.На всяка от тях сестрата обясни,че максимално може да им инжектира пет броя,защото организмът им може да поеме максимум толкова наведнъж.И преди следващия-6ти Меногон трябва да минат поне няколко  часа.
Първа,втора,десета пациентка...Стана ясно,че заради забавянето от страна на дистрибуторите
инжекции ще трябва да се поставят след полунощ за конкретния ден.
И на n-тата пациентка казаха,че ще й поставят наведнъж шестте Меногона.Може би сестрата реши,че организмът на това момиче е по-специфичен?И яйчниците й са по-издръжливи?По външен вид ли я прецени?
И между другото,на мен ми беше казано в прав текст,че препаратът тече на "прекалено бавна капка",което заради тона на сестрата аз недвусмислено изтълкувах като упрек,че заемам леглото твърде дълго.

# 16
  • Мнения: 9
в интерес на истината сестрата въртя регулатора който определя скоростта на вливане  и не се промени изобщо скоростта т.е. както и да го въртише нищо не ставаше.а относно дали аз мога да регулирам системата -за втори път ми слагат система може би за 20 години и повече ,нямам никакъв опит не съм медицински работник .дали е спрял да се развива плода поради тази причина не знам - никой не може да каже със сигурност каква е причината.

# 17
  • Мнения: 140
Това което съм чела за имуновенина е, че се влива на "бавна капка" именно заради евентуален анафилактичен шок. Едва ли плода е спрял да се развива заради по-бързото вливане. А ти консултира ли се и с друг лекар преди да си сигурна, че плода е спрял да се развива? Съжалявам за това което ти се еслучило, но аз лично бих изчакала преди да се подложа на кюртаж /доколкото разбирам това ти е направено/. А и последните данни са, че след инвитро ако има спонтанен аборт матката не се почиства ако това не е наложително.
Пожелавам ти третия ти опит да бъде последен!

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
nino123, дълбоко съжалявам, за това, което си преживяла, но причината, която посочваш няма връзка с вливането. Причината за по-бавното вливане е именно опасността от алергичен шок, но след  като при теб е било за 2-ри път са действали по-смело.
Аз лично винаги ще съм благодарна на целият екип на Д-р. Стаменов.
nino123, желая ти успех от цялото си сърце и никога повече да не срещнеш подобна болка Hug

# 19
  • Мнения: 531
nino123, съжалявам за горчивия опит който си събрала! Намерете сили да продължите! Вливания се правят във всяко интензивно отделение и дано следващата ти бременност забърши с бебешки плач!  bouquet

Рожбе, къде тук видя грешка на Д-р Стаменов, вливанията се правят в интензивното на Клиника "Малинов", а ти dessiko коя от потребителките обвиняваш в комерсиалност?!

Момичета не превръщайте в арена тази тема, изпълнена с толкова болка!

# 20
  • Мнения: 9
със още 1 лекар бях консултирана преди аборта . вижте,за да се запиша за вливания на имуновенин отидох на третия етаж в клиника малинов,има голяма чакалня и вляво зад стъклената врата секретарки .мисля че това е на др.Стаменов отделението ,там си давам имуновенина и една от тях ме заведе на 2 етаж за вливането.дори и да не е причина за аборт това бързо вливане: аз се питам кои решава да не спази процедурата за скоростта на вливане?значи според вас това не вреди на плода ,а само на мен???

# 21
  • Мнения: 6
По отношение на частното кабинетче на д-р Стаменов:
След дългото чакане /шест месеца/ за да ми дойде реда за преглед при него, при първото ми посещение ме прегледа самият д-р Стаменов. Поиска изследване на кръв за антитела и да си запиша нов час. Това което ме учуди и по-късно скандализира е, че питах няколко негови служителки къде да дам кръв и те не обясниха точно къде. Просто казаваха долу. Взеха ми кръв долу, и никой не можеше да ми каже кога ше излезе резултата. Наложи се сама да проуча, след като те ми казаха, че са дали кръвта за изследване в ЦИБАЛАБ, да се обадя в тази лаборатория и да разбера, че след три седмици ще е готово.  След като вече си взех резултата научих, че всъщност те са имали друга лаборатория по-долу, където е могло да дам кръв.
Както и да е, следващото лошо впечатление беше, че при втория преглед вече д-р Стаменов го нямаше, а ме прегледа Персенска. Пред името й не пиша д-р защото тя е абсолютно некомпетентна и твърдя, че не разбира нищо. Тя не можа да установи къде ми е фоликула, който д-р Стаменов беше констатирал предния път и то не защото е минала овулацията, а защото тя се объркваше, не знам от какво - казваше ту ляво , ту дясно. После чете в листчето какво е написал доктора и накрая заключи, че не е важно къде е, важното е че се е спукал/което не беше вярно/, защото само след три дни беше назрял фоликул, след което се спука /установено от докторка в Тина Киркова/.
Да не говорим за факта, че д-р Стаменов поиска изследване на антиспермални антитела само на мен. На мъжа ми не, което след това разбрах че е грешно, защото това трябва да се изследва и при двамата.

В заключение мога да кажа, че въпросния д-р Стаменов може и да е добър специалист, но така и не разбрах - повече няма и да отида там.
Моето лично мнение е: алчността му за пари натоварва ежедневния му график, което пречи на точността и прецизността му при прегледите и вземането на решения.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 13:48 от danteri

# 22
  • Мнения: 945
Не съм съгласна. Много компетентни и внимателни са и двамата доктори. А фоликул е най-лесното нещо да се види. Гледа го и и го мери и кварталния гинеколог. На мен не ми се е разминавала информацията от кварталния и двамата доктори в клиниката, до милиметър бяха измервани фоликулите точно. И наистина просто си сбъркала лабораторията. Трябва да питаш на рецепцията или секретарките. Наситина много момичета са объркани като ходят някъде за първи път, но който пита настойчиво винаги получава своите отговори.

# 23
  • Мнения: 1 950
danteri , не е необходимо да пускаш един и същ пост в няколко теми Wink.
Не си доволна от клиниката, няма да е посещаваш повече - ми чудесно Laughing
Но да даваш квалификации за доктори, на които дори не си дала шанс да ти помогнат е грозно, грозно е и да обиждаш, а репликата за "алчността" ще я подмина.
Успех ти желая.

# 24
  • Мнения: 945
Ми само искам да допълня за антиспермалните антитела
Цитат
На мъжа ми не, което след това разбрах че е грешно, защото това трябва да се изследва и при двамата.

в тази връзка, че андрологът обяснява кога се пускат на мъжа антиспермални антитела - когато има агалутинати в спермограмата. Следователно, ако няма аглутинати, значи няма антитела, които да ги предизвикват. Лекарят преценява дали да изисква излишни допълнителни изследвания.

# 25
  • Мнения: 4 589
Хора не бъдете толкова негативни. Не съм съгласна, че д-р Стаменов ламти за пари, това не е вярно, Той е добър специалист и си върши много добре работата. Това че е там почти 24ч, плюс съботите и понякога неделите, не мисля, че го прави за повече пари. Не сте доволни, ок , просто сменете клиниката.

Това е като филм, не може да се хареса от всички. Така, че от 1000 жени, една не е доволна, ок, има и други клиники и лекари.

Аз поне мога да сравнявам с други и не виждам разликата. И моя мъж мрънкаше, че чакаме по 2-3ч. , но щом се налага, ще чакам. Била съм в Канада, същото е. не мислете, че там е като по филмите, хоп и хайде в кабинета.

Желая на всички да бъдете по-усмихнати и много късмет.

# 26
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Ники е права, не може всички да са доволни от дадена клиника.
А и към всички отношението не може да е еднакво, това навсякъде се среща.
нападките се насочиха директно към д-р Стаменов, а темата е "ОТНОСНО ПЕРСОНАЛА ПРИ Д-Р СТАМЕНОВ". Има разлика, нали!!!

момичета дайте наистина да не се превръща темата в арена, все пак nino123 я е пуснала за да сподели своята мъка...

 Hug

# 27
  • Мнения: 4 324
Моля не превръщайте темата в "ЗА" или "ПРОТИВ" д-р Стаменов.
Всеки сам избира кой д-р да посещавам и всеки може да изкаже мнението си, като съответно никого не задължава с него.

Все пак е важно да постигнем мечтите си!

# 28
  • Мнения: 6
 Simple Smile
Всички сте много милички и сладки !!!
Извинете, че развълнувах тишината на вашата комуна, но реалността е съвсем различна...
От много време само чета тези форуми, но според моето лично мнение, рекламата на д-р Стаменов е адски преувеличена и ви казвам, че е абсолютно не коректно от негова страна да ме прехвърля на друг лекар при положение, че съм чакала шест месеца специално за него.
На всички обсебени от него пожелавам най-чистосърдечно успех!
Но си мисля, че трябва да се помогне и на онези, които още не са решили къде да отидат.
Момичета, моето лично мнение е да не си губите времето в чакане само за да отидете при този д-р Стаменов. Според мен той с нищо не се отличава от другите такива специалисти.
Според мен той просто има повече връзки с медиите и се показва по-често по телевизията и от там идва неговата популярност.
Всеки сам решава за себе си.

Р.Р. Също ме извинете, че повтарям "според мен" и "според моето лично мнение", но ми беше направена забележка, че не го употребявам.

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
 nino123 , първо искам да ти кажа че много добре разбирам как се чувстваш, на почти 38г. съм, с 3 спонтанни аборта и сега съм бременна от 4 опит ИКСИ. Знам какво е означавала тази бременност за теб. Пожелавам ти да имаш сили да продължиш и дано се сбъдне твоето чудо. От сърце ти го желая! Hug
Аз съм вливала 6 пъти имуновенин в клиника Малинов. Първия път преди трансфера и 5 пъти откакто съм бременна. Вливанията се наблюдават от сестрите на клиника Малинов, а не от акушерките на Стаменов. Това, че не са се съобразили с желанието ти е недупостимо.Аз лично бях свидетел, когато едно момиче искаше да и се влее системата много бавно (сигурно е стояла поне 8 часа за 30 ампули) и въпреки че се опитаха да я убедят, че не е необходимо да се влива толкова бавно(това и беше 2-ро вливане), уважиха желанието и. Така, че в твоя случай са постъпили отвратително.
Няма начин да се разбере дали бързото вливане е причина за аборта. Аз например последните няколко пъти сама си увеличавах скоростта на вливане, защото от дългото лежане по гръб всичко почва да ме боли. Не се е отразило на бебето. Но при всеки е различно.
Тия НК-клетки са голяма мъгла, ние в случая сме като опитни зайчета.
Аз лично изобщо не съм убедена в ползата от тези вливания, но това е друга тема.
Дано по-бързо се възстановиш и продължиш напред.

А коментарите за алчността на Стаменов и некомпетентността на Персенска изобщо не смятам да коментирам, защото са абсурдни.

Общи условия

Активация на акаунт