може ли някой да ме 'светне'.....

  • 1 760
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 371
Със сигурност може, но само два пъти.

Когато бях бременна, личната ми лекарка ме предупреди, че имам само два пъти право на смяна, по всяко време от бременността. Не е задължително да има причина, а просто да си намерила по-кадърен лекар. Но е хубаво в началото, а не в края, поне да ти е следил по-дълго бременността.

# 16
  • Мнения: 641
Сега се сетих, че ми казаха, че трябва да минат 2 седмици от отписването при първия и записването при втория, за да не се дублирам в системата.

# 17
  • Мнения: 1 091
Може!Иди при джипито да ти даде нов талон,обясни му.Аз също си смених АГ в 4 месец.Успех!
И при мен беше същото положение.Не бях доволна от гинеколога си.Личната ми лекарка ми издаде ново направление и ми препоръча друг гинеколог.Направиха ми нови изследвания и нов картон.А при първия гинеколог можеш да не се връщаш за документи.  bouquetУспех. PeaceВсеки има право на по-добро.  bouquet  bouquet  bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
щом си му дала направление то важи за цялата бременност и личния не може да ти даде друго.Зависи кога е било,ако още Аг то не го е дал вд здравната каса може да говориш с него да си ти го върне и с него да идеш при друг

Това не е вярно  Naughty .

Със сигурност може, но само два пъти.

Това също  Naughty

И за да не си помислите, че си правя вятър на устата, само ще кажа, че мой братовчед ми е личен лекар и той така ми обясни  Peace

dendini , отиваш при личния си лекар и му казваш, че искаш да си смениш наблюдаващия. Изобщо не е никакъв проблема. Може да го сменяш всеки месец, след както не си доволна от прегледите  Peace . Тези направления, които се дават от GP-то за избор на гинеколког при бременност, нямат нищо общо с другите, които са в ограничени количества и се падат по 0.12% на  пациент годишно.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Може. Аз смених гинеколожката си в петия месец. Личният лекар ми даде ново направление, отидох при друг АГ с него и той ме записа без никакъв проблем.

# 20
  • Мнения: 1 103
по принцип може.

# 21
  • Мнения: 2 447
може с ново направление от личния лекар

Сега се сетих, че ми казаха, че трябва да минат 2 седмици от отписването при първия и записването при втория, за да не се дублирам в системата.

      аз лично не съм чакала 2 седмици взех си направлението и отидох при новия лекар.той веднага ме записа а отписването от стария си го правят от ной не е необходимо да казваш на стария че го сменяш

# 22
  • Мнения: 258
При мен стана по следния начин : по стечение на обстоятелствата до края на 4я месец живях в друг град, като дойде време да се прибера в София, казах на гинеколожката която ме следеше до този момент какво ми предстои и тя ми даде само една обменна карта с всичкото необходимо инфо - изследвания, мои данни /кг, кръвно и т.н./ и с тази обменна карта се записах при новия ми гинеколог. Мисля, че Джи ПИ-то ти може да ти издаде ново направление, попитай!  Peace

# 23
  • Мнения: 377
Може. Личният лекар дава талон №3 (направление).

# 24
  • Мнения: 9 814
Аз мисля,че личния лекар може да ти даде ново направление. Peace

Да така е! В началото на четвъртия месец реших да сменя гинеколога си и личния лекар ми даде ново направление за друг.

# 25
  • Мнения: 4 753
Може би е по-добре да си вземеш картона от стария ти лекар (вместо да ти правят нов), сигурно и изследванията са ти там.... На тях не им е особено приятно, но няма право да не ти го даде... Бъди по-нахална и си го вземи...  Peace

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вземи си картона  Peace

# 27
  • Мнения: 728
Може, взимаш си ново направление от личния лекар и отиваш при друг. Както казват момичетата ако имаш картон при стария си го вземи.

# 28
  • Мнения: 367
Бях в същото положение.Смених  си гинеколога миналия месец(бях в 25-та г.с.).Отидох при  личния лекар и взех ново направление,имаш право да смениш само веднъж гинеколога,така че си запиши час при новия преди това(да не се окаже,че няма свободни и да си си взела вече новото направление и то да "изгори")Ходих при старата си гинеколожка и й казах,че ще се местя в друг град ,да ми даде изследванията(по излъгах,но нямаше да ми ги даде ако бях казала,че я сменям,въпреки,че е длъжна).Даде ми ги   отидох при новия лекар.Изслеванията по-принцип трябва да стоят в бременната(всичко може да се случи)  Naughty Или ако искаш му кажи истината и това е....имаме права,които лекарите са длъжни да спазват,независимо дали им харесва или не.Ако не искат да бягат от тях жени-да си вършат по-добре работата.  Mr. Green Пробвай  ,ако има проблем пиши пак.  Hug

# 29
  • Мнения: 266
взимаш си картона той не може да го задържа.Аз смених гинеколога си в 8 мес. затова че се заинати и не пожела да ме прави секцио,а аз бях с доста проблеми.Търси най добрия,все пак става въпрос за теб и твоето бебе.

Общи условия

Активация на акаунт