Колички за близнаци - продължение :)

  • 48 390
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • Софето
  • Мнения: 622
Мамчета вие сте гледали, избирали, сравнявали... много колички за близнаци и искам един съвет от вас. Кажете ми според вас коя количка е най-добра, цената няма значение. Аз нещо много трудно се ориентирам с тези колички за близнаци, избор почти няма а за цветове да не говорим.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 727
Малена, споко, няма най-добра количка.
Общо взето, тези, които са подходящи за новородени, не са добри за по-големи, щото са много тежки. Някои не минават през вратата на апартамента, повечето не влизат в асансьора на панелките (не съм чула някоя да влиза де).
Някои са много проходими, но тежат по 30 кила, други са леки, но не стават за новородени.
Така че, спокойно си гледай бременността и не се притеснявай, накрая все ще сте недоволни Simple Smile Това в рамките на шегата де.  Joy

# 17
  • Мнения: 212
hellche искам и аз като тебе да кажа  Joy Joy Joy Joy ,
fata morgana рано рано ми оправи настроението Simple Smile

гледам да не се повтарям ама защо никой не коментира на чиполино туини. аз на нея съм се спряла...

# 18
Чакам близначки, съвсем скоро, и реших преди раждането да се огледам за количка. Избор - никакъв. Да обобщя какво е положението на пазара. Чиполино Туини (300-360лв) - супер тясно е местото, където лежи детето (27 см), има пълно легнало, но много скоро ще им бъде малка, а да се купува количка за 5-6 месеца ми се вижда неразумно. Бертони (220лв) - същото положение като Чиполино, плюс това, че и материята ми се вижда много найлонова и ще спарва, особено сега като идва лято. Peg Perego - модел Дует (тип влакче 1150лв) - само това се внася вече, но кое дете да е отпред и кое отзад?! трудно се сгъва; Ариа Туин - не се произвеждала вече и май не става за новородени; Ариа Туин 60/40 - внасят по заявка, но е по-скоро за деца с малка възрастова разлика, а не за близнаци, едната седалка е много малка и пак като поотрасне детето пак няма да върши работа. Чико - доколкото разбрах не внасят за близнаци. МакИнгланд - и те нямат за близнаци. ТФК - Туинър Туист - (900 лв) - не  съм я виждала на живо и не мога да преценя само по описанията в нета; ако някой има лични впечатления, ще се радвам да прочета. Последно видях и марка, която не бях срещала - Фил&Тедс, англ. марка, внася се от Ивентас - количката прилича на тази на ТФК (цената е около 1150 лв). Май с това се изчерпват вариантите за близнаци. Предлагането в БГ е много ограничено. Дано инфото е полезно и за други търсещи колички за новородени дечица. Всяко допълнение и/или корекция към написаното ще е добре дошла.

# 19
  • Мнения: 154
ТФК - Туинър Туист - (900 лв) - не  съм я виждала на живо и не мога да преценя само по описанията в нета; ако някой има лични впечатления, ще се радвам да прочета. Последно видях и марка, която не бях срещала - Фил&Тедс, англ. марка, внася се от Ивентас - количката прилича на тази на ТФК (цената е около 1150 лв). Май с това се изчерпват вариантите за близнаци. Предлагането в БГ е много ограничено. Дано инфото е полезно и за други търсещи колички за новородени дечица. Всяко допълнение и/или корекция към написаното ще е добре дошла.

Привет мами!!!Кате,количката на TFK я има в София в Пигис Хауз.Бащата на моя мъж казва,че била много добре изработена,по-добра била като изработка от количката  Фил и Тедс, а той човека разбира от такива работи!Иначе тежи 15-16 кг.,няма да влезне в асансьор.Мястото за бебетата е достатъчно широко.Не е лоша количката,но е тежичка и си трябват двама за свалянето.Има и гаранция 2години,което също е плюс.
от мен толкоз!!!Хубав ден ви желая!!

# 20
  • софия
  • Мнения: 555
ииии едно свястно нещо да има за близнаци и да спрат да го произвеждат... тц тц тц, става дума за класическата Арията Туин на Пег перего.

# 21
  • Мнения: 306
Джини ние вече я капарирах ме. в софия живее брат ми и той ще ми я вземе ,магазина мисля беше в елемаг на 2-рия етаж но да не те объркам newsm78 ще го питам и ще ти пиша точно

Плами, аз също имам кой да ми я донесе от София, но ти виждала ли си я на живо или само в интернета? Иначе на снимка много добре изглежда, но мисля Верчето май беше писала, че е доста тесничка. Изобщо, ако си я виждала сподели впечатления. А иначе каква беше цената и колко капаро ви искаха? Предполагам, че може би не е бил в наличност и сега чакате поръчката. Изобщо разкажи ми каквото знаеш за количката Praynig Щото аз с тоя тумбак не мога вече да се замъкна до София и трябва да разчитам на чужди впечатления. Иначе като я гледам ми изглежда лекичка. А дали има напълно легнало положение? Simple Smile

# 22
Малко ново инфо от днес - http://www.9plus.eu/9plus_new.pdf. В този файл има и цените. Видях ги на живо - City Twin на Firstwheels - теснички са и двете кошчета, с които се предлага - по 28 см. е местото, където ляга детето; You 2 Twin stroller на Cosatto е по-широка - 30тина см и пълно легналото положение, не е съвсем хоризонтално;  И двете не влизат в асансьор - над 70 см е ширината на количките и гаранцията е 6 месеца. Цените в магазина, са като посочените в каталога.
Mama hero - наистина ставаше дума за класическата Aria Twin на Peg Perego - така че каквото има налично все още по магазините - това ще е. Но при Peg Perego ме учудва краткият срок на гаранция - 6 месеца... TFK имат 2 години. Ами това е за сега. Ако проуча нещо ново - ще пиша.

# 23
  • Мнения: 212
Kate Plovdiv благодарим- наистина полезна информация. ама в такъв случай кво ще правим ?  newsm78 newsm78 newsm78 Shocked

# 24
  • Мнения: 431
За жалост, така стои въпроса с количките за близнаци, но за сметка на това пък щастието ни с тях е огромно. Момичета, незнам защо толкова е важно количката да има пълно легнало положение. Нашата също няма и малките си бяха много добре в нея. Според мен всеки трябва да си предцени как ще излиза с количката, в смисъл, ще има ли помощници и дали ще трябва да се смъква всеки път. Аз вече категорично реших, че ще вземем тази:.

# 25
  • Мнения: 541

Mama hero - наистина ставаше дума за класическата Aria Twin на Peg Perego - така че каквото има налично все още по магазините - това ще е. Но при Peg Perego ме учудва краткият срок на гаранция - 6 месеца... TFK имат 2 години. Ами това е за сега. Ако проуча нещо ново - ще пиша.

Само да кажа че наскоро взехме Aria Twin на Peg Perego от  Пакостник-онлайн магазина и гаранцията е една година.

# 26
  • Мнения: 541
mecheto а колко ще ви струва количката?

# 27
  • Мнения: 212
estrella   на теб колко ти излезе количката и доволна ли си? достатъчно ли е широка ?

# 28
  • Мнения: 154
Аз вече категорично реших, че ще вземем тази:.
Меченце, а колко време ще чакате за доставката?и мен ме интересува този тип количка,ако споделиш малко по-вече инфо ще съм ти благодарна. Hug

# 29
  • софия
  • Мнения: 555
Ей мамчета - хич не се притеснявайте,ч е е тясно
Децата ви никога няма да разберат как е да си на широко Wink не забравяйте, че са свикнали на теснотията от съвсем съвсем мънички. По-важното е да мислите за собствените си ръце, гръб и кръст, т.е. как тази количка ще се мъкне напред-назад и нагоре-надолу - другото не е въобще проблем Simple Smile
Пък и да ви кажа мойте дебеланковци още се возят с удоволствие в нея

Общи условия

Активация на акаунт