модерно бебе = дънки

  • 11 072
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 276
Как точно да не стане темата "за и против" като ти така си я задала?  Shocked

Ако на мен ми се беше намесила така в живота, да ми правиш забележки с какво си обличам детето... темата ти щеше да бъде за майките грубиянки...

Дънките са много удобна памучна дреха... аз ходя с дънки всеки ден... защо да не слагам на детето???

# 91
  • Мнения: 1 340
Аз дънки на детето си не обличам, не за друго - досега не съм видяла дънкова бебешка дрешка, която да ми хареса (нито по магазини нито по други деца), а и отдавна вече не са "fashion"  Wink Носи джонси, памучни панаталончета и гащеризончета.

А наистина аз лично не одобрявам много това да си пъхаш носа в чужди работи, отправяйки директни критики към въпросната жена. Но иначе не виждам защо всички така бясно нападате жената, че е пуснала такава тема - нали затова е форум.

Аз също много пъти съм се чудила на манията по дънките, по розовите дрешки за момиченца или пък бебе овито като в пашкул с 3 одеала, а навън 20 градуса  Thinking
Няма да отида да правя забележки на родителите, но пък бих коментирала и в това няма нищо лошо; а и в 90% от темите тук се коментират  решения на други родители и се дават критики наляво-надясно (пример - темата за коланите за прохождане).

Та по темата - модерно бебе - ДА, но не облечено с дънкови дрешки (щот са демоде)!

# 92
  • Мнения: 9 990
"нападнахме я", защото си е позволила гласно да критикува и да дава тон за нещо, което не и влиза в работата.А не, че не харесва дънкови дрешки. Grinning или че си е пуснала тема.

# 93
  • Мнения: 23 402
Обух дънки и джинсов гащеризон на сина си,когато беше на 20 дни.Смятам дрехите от тези материи подходящи за малко бебе,стига да са качествени и с подходяща кройка.

# 94
  • NL
  • Мнения: 520
Моята щерка има един дънков гащеризон и колкото да ми харесва(наистина е супер сладурски)гледам да не я обличам с него,че е от по-дебелите дънкови материи и запарва.Последният път като беше с него бяхме на път,в колата и в макси козито и цялата беше плувнала в пот.Сега покрай моят рожден ден(пак тя намаза най-много Laughing) са и подарили още едни дънки но гледам пак са дебели и незнам дали да я обличам с тях въобще.А и гащеризон-рокличка има но е голям размер и вероятно за лятото само по него.Дънките не са ми за предпочитане по принцип за дете.Има не по-малко сладки и красиви неща от друг тип плат както и по-голямо разнообразие от цветове.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 249
Без да съм чела другите мнения, си казвам: аз пък съм много ЗА дънките и дъщеря ми носи много навън. Поради 2 причини - пази добре от вятър и влага и по-важното: пази добре при падане. Малката вечно тича нанякъде, непрекъснато се катери и много пада. Смятам, че дънките предпазват по-добре от меките памучни панталони. Освен това при вятър и студ на мен ми е добре само с чифт дънки, но ако съм с панталон, отдолу трябва да обуя и чорапогащник, инак ми е хладно. За това.

У дома носи меки и удобни памучни дрехи, но навън гледам да е с дънки. Peace

# 96
  • Мнения: 3 634
Ако на мен беше направила подобна забележка в магазин щях със сигурност да ти опонирам по начин, който да те провокира да изпишеш поне 3 теми във форума.  Mr. Green
По въпроса с дънките...Мите няма нито едни и скоро няма и да има. Не е въпросът в качеството, а в личният ми вкус. Почитател съм на кадифените джинси и панталони с кройка на дънки, но от друг плат. Дънково яке, чанта,шапка и обувки са ми естетически най-отвратителните неща. Също така и дете облечено цялото в подобен "екип".
На глава от населението се падат поне по 2 детски магазина и всеки може да се "съчинява" както намери за добре.  Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 1 522
Да се включа и аз. Няма да те осъждам за мнението ти, но действително дънките се шият от плат, който е 100% памук. Моята дъщеря има дънки откакто беше на 2 месеца и половина. Те са мекички с памучна подплата, ластик горе на коремчето и връзка, така че мисля че по никакъв начин не създават неудобство на детето. Не съм ги купила за да е модерна, а защото ми харесват.


# 98
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 117
И ние купихме дънки на бебо още когато беше на 3,5 месеца  Wink Много удобни изглеждат,а не всеки път като излизаме му ги обличаме! Много ми е сладичък така - като голям човек! Simple Smile Аз съм ЗА! Peace

# 99
  • Мнения: 1 477
Синът ми носи дънки от 3-месечен.В момента имаме 3 гащеризона и 2 чифта дънки.Слагам му ги само за разходка(и ние искаме да сме модерни).Вкъщи гледам да го обличам с по-удобни дрешки(на мен например не ми е удобно да стоя с дънки у дома  Crazy).

# 100
  • Мнения: 789
Дънки има само един чифт, подарени от мама. Обух ги за първи път когато беше на година и 3-4 месеца някъде. Има и един дънков сукман, пак подарен, който и обличам понякога, пак от същата възраст. Сега като е по-топло често я извеждаме навън с дънки, но вече не е много малка. У дома е с памучни или плетени от баба дрешки.

Иначе за малко бебе съм против. Не мисля, че осигуряват достатъчна свобода на движение. Странно ми е да гледам бебе, дето главата си едва държи в дънкови дрешки - изглежда ми като в скафандър.
Лично за мен дънките не са модерни,на работа съм с костюми, дънките са за разходка в парка и за вкъщи. Като ходим някъде на гости, я обличам с рокли или сукмани.

# 101
  • Мнения: 1 674
Май започваме леко да изперкваме Grinning. Всеки да си облича детето както иска.
мн точно казано Peace

# 102
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Да, вярно е, че всяка майка сама решава как ще облича детето си. Не мога да направя забележка каквато ти си направила, но и аз тихо бих се възмутила.
Просто считам, че "модерните" бебета не са ми по вкуса.Предпочитам на детето ми да му е удобно...и до 8-9месец си беше с ританки,памучни панталонки или гащеризончета....след това вече со "позволих" да и купя дънкови облекла.

# 103
  • Мнения: 9 990
Темата е изключително полезна и вълнуваща.
Ако някой непознат ми направи подобна забележка и съм в подходящо настроение ще стане дори забавно.

Толкова ли е трудно да си държим езика зад зъбите, когато никой не ни иска мнението за неща, които не ни засягат по никакъв начин?

Дъщеря ми понякога ходи с едни разпадащи се дънки дори в голям студ.
Любими са и. Вече с доста кръпки и дупки.
Дори я пускам на градина така.
Някой има ли нещо против?
И ако "да", то моля да ми обясни простичко и любезно защо.




Реза, нямаш ли майчинСКИ инстинкт? Laughing

# 104
  • Мнения: 326
Когато детето е между 1 и 2 г. и постоянно пада и се въргаля из калта в парковете, дънките са си много удобни, не се късат на коленете, перат се лесно. Но за по-малки бебета наистина не е удачно.

Общи условия

Активация на акаунт