Има ли родител-използвач?

  • 3 621
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
Срещала съм такъв родител- емоционален използвач. Не става въпрос за пари, а за натрапване на чувство за вина- той си бил дал всичко, той и да не решава само какво да прави с живота си. Много гадна ситуация.
Ooooooooo, то емоционални използвачи сред родителите май е често срещано, като те четях се сетих освен за своите родители и за свекървата-вдовица, та от сега ни разправя, че трябва да я гледаме, тя как ги е отгледала децата, така и те трябва да я гледат?! Дълг?! какво да се прави!
А, някой справял ли се е с емоционалните използвачи , манипулациите от семейството са най-лоши, защото имаме чувства, въпреки, че осъзнаваме какво става???!!!

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
А, някой справял ли се е с емоционалните използвачи , манипулациите от семейството са най-лоши, защото имаме чувства, въпреки, че осъзнаваме какво става???!!!

Не и вече години се опитвам, но....Никога не съм предполагала, че собствената ми роднини биха били такива манипулатори, но това е действителността. Ужасно тежко е.  Sad

# 17
  • Мнения: 59
И моичките мама и тате са такива вампири, досега си мислех , че са уникални и единствени  #2gunfire. Единственият начин за по-спокоен живот ,по моя скромен опит, е пълно отрязване на контакти .Мама беше #Cussing out, изкара ме най-големия боклук на света и успешно манипулира дъщеря ми , сина ми още не го е виждала, вече стана на 3год., НО пък аз и мъжо си стъпихме на краката и емоционално и финансово. Без щети не става, понякога ми е мъчно , но като си спомня ми минава. Laughing

# 18
  • Мнения: 4 733
 И аз мисля, че начина е датеглиш чертата. Не всички хора обаче имат силите да го направят.

# 19
  • Мнения: 9 990
Да ,има.Има и друга страна обаче.Имам и показно как се късат връзки и кой как оцелява след това.

# 20
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 877
Това, че сме длъжни да ги гледаме, май всички сме го чували, многократно и то! Но има една приказка: Летяла щъркелката на юг с двете малки щъркелчета на гърба си. Попитала едното: Ти ще ме носиш ли така като остарея? То казало: Да. Тя казала: Защо ме лъжеш? и го пуснала.Питала другото. То отвърнало: Няма да те нося, защото тогава аз ще имам малки- тях ще нося, не тебе!

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз не мога да си представя скъсване на връзката с майка ми. Нейният живот не е вечен, моят също. Дори твърде кратко ще сме заедно на тази земя....
Помага отдалечаването на много километри ( ама ваканциите са чудо).

# 22
  • Мнения: 1 447
Това, че сме длъжни да ги гледаме, май всички сме го чували, многократно и то! Но има една приказка: Летяла щъркелката на юг с двете малки щъркелчета на гърба си. Попитала едното: Ти ще ме носиш ли така като остарея? То казало: Да. Тя казала: Защо ме лъжеш? и го пуснала.Питала другото. То отвърнало: Няма да те нося, защото тогава аз ще имам малки- тях ще нося, не тебе!
Мисля,че много точно си го казала

# 23
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 877
Животът си върви. Макар че познавам хора на по 35-40 години, които чакат тате да им купи къща, мама да им купи пералня, хладилник. И тези хора/родителите/ може и да имат претенции някой ден, че трябва да им се отблагодарят. Ама на мене, дето никой нищо не ми е дал в живота ми- няма как да стане!

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз познавам такива - карат децата си да работят, да им помагат Rolling Eyes и чак до разправии се стига, когато децата примерно са заети, или на работа.
А т.нар. Деца са вече на около 45 годишна възраст Crazy
При всичкото отгоре тези родители доколкото знам са неблагодарни и безочливи Outta Joint

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И при нас е същата работа.Мъжът ми (по- големият син) въпреки, че има вече собствено семейство свеки го викаше да й върши ремонтите и всичко по къщата.Като се изнасяхме първият път от тях ревеше да не сме взимали мебели (собственост на мъжът ми) понеже брат му и тя нямали да имат на какво да седят.Когато брат му поиска да се изнесе ревеше, че нямал какво да занесе на другото място (при положение, че щеше да е в обзаведен апартамент) А ние оставихме всичко и с бебе на ръце купувахме всичко отначало.
И още хиляди такива неща.Много властна жена и постоянно гледа да ни подтиска по някакъв неин си начин.Толкова мрънкаше като живеехме заедно, че ми беше неудобно ако купя нещо за себе си или за мъжо.Все някакво чувство за вина ...Отървахме се, а и мъжът ми отдавна я отряза Twisted Evil по мое настояване.Той самият казва, че все едно се е събудил от дълбок сън откакто го изкарах от там Mr. Green

# 26
  • Мнения: X
Има...за съжеление имаме и от двата вида/и материални и емоционални/.....Но егоизма е качество за което мога само да завиждам/установила съм,че егоистите са и физически по-здрави от останалите/...а ако човек е егоист,не му пречи да използва децата си,както и родителите си/единия ми пример е за човек който цял живот живее на нечий гръб и изисква постоянно внимание...и най-вече средства/
Жалкото е,че наистина оттърваването е само с прекратяване на отношенията.

# 27
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 877
И при нас е същата работа.Мъжът ми (по- големият син) въпреки, че има вече собствено семейство свеки го викаше да й върши ремонтите и всичко по къщата.Като се изнасяхме първият път от тях ревеше да не сме взимали мебели (собственост на мъжът ми) понеже брат му и тя нямали да имат на какво да седят.Когато брат му поиска да се изнесе ревеше, че нямал какво да занесе на другото място (при положение, че щеше да е в обзаведен апартамент) А ние оставихме всичко и с бебе на ръце купувахме всичко отначало.
И още хиляди такива неща.Много властна жена и постоянно гледа да ни подтиска по някакъв неин си начин.Толкова мрънкаше като живеехме заедно, че ми беше неудобно ако купя нещо за себе си или за мъжо.Все някакво чувство за вина ...Отървахме се, а и мъжът ми отдавна я отряза Twisted Evil по мое настояване.Той самият казва, че все едно се е събудил от дълбок сън откакто го изкарах от там Mr. Green
И при нас беше точно така, но сега по-далеко и всеки си знае семейството.

# 28
  • Мнения: 581
 Аз не познавам родители-използвачи, около мен повечето са деца-използвачи.

# 29
  • Мнения: 59
 Twisted EvilТова, че егоистите са значително по-здрави физически е и мое лично наблюдение, така че не чакаите дами божието отмъщение , а си вземете живота и проблемите в свои ръце, лесно няма  bouquet, но след всяка лична победа вярваш повече в собствените си сили и нещата се получават рано или късно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт