Актуални новини

  • 40 530
  • 578
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Забравих и "политическият трилър" (така го наричат журналистите тук) с името на Македония.

# 16
  • Мнения: 314
прегледах набързо днешните (местни) новини:
- повишена продажба на алкохол (болна тема тук)
- недостиг на лекари
- цените на жилищата са спрели да се повишават, даже малко спадат
- профсъюзите продължават да губят членове
пропускам всички новини за престъпления/заподозрени/осъдени и пр.
Kalinka, извини ме, ама за неактуални новини май не съм чувала  : )

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 20:45 от anita_

# 17
  • Canada
  • Мнения: 231
TarikMom, навън не казвай на глас това за "някакъв хокеен отбор" тук.  Mr. Green Биха снощи и сега народа се радва.  Mr. Green

От местните новини:
- Лавал - остров на север от Монтреал,- е заплашен от сериозни наводнения заради обилното топене на сняг. Очаква се доста по-лошо да е от други години.
- Стартира /ама май на есен/ кампания за масово ваксиниране - срещу HPV - насочена към млади момичета /инфекция, предавана по полов път, с най-честа проява рак на шийката на матката/.
- Покачване на бензина с над 10 цента/литър за 1 денонощие, кофти прогнози за възможни цени през лятото.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
При нас: нахлуха в ранчото на една секта и измъкнаха сума ти деца и тийнейджърки. Американ Еърлайнс отмени сума полети заради неизправност на самолети  Shocked. 6 пикли на по 16 години пребили 7ма пикла и заснели побоя, за да го пуснат на Ютюб  #Crazy. Cега ще ги съдят като пълнолетни и като нищо ще ги пратят в затвора за назидание. При нас, в Сан Франциско, още се вълнуват от олимпийския огън и протестите покрай него, въпреки че джабалата мина в сряда.

А, за малко да забравя: Хилъри Клинтън кихна, Барак Обама се изкашля, а Джон МакКейн се почеса по лявото ухо Rolling Eyes.
Това и тук го нищят, сега в нощните новини тийзнаха, че в Германия се очаква най-голямото повишение на цени на хран. стоки от 25 год. насам.

# 19
  • Мнения: 1 436
И другата актуална новина, 4ти месец я нищят: има ли рецесия? Доларът падна, пазарът на недвижими имоти се срина, бензинът скочи, безработицата и тя баааавно се покачва, но от време на време някой си от някоя си федерална комисия по нещо си обяснява по новините, че май вървим към рецесия, но не е сигурно, така че, спокойно doh.

# 20
  • Мнения: 523
Тук започнаха често да говорят за задаваща се световна криза за основни хранителни продукти. Дават, че в страни като Индия, Китай, Бангладеш кризата била сериозен проблем. Индийците вече били забранили износа на ориз. Имаше интервю със служителка на ОН, която каза, че ако допреди две години са били в състояние да осигурят пълна чаша ориз на ден на нуждаещ се, то днес пълнят чашата едва на половина. На мен ми е малко странна тази новина, предвид изобилието и разхищението на храна в САЩ и Европа, но можело и нас да ни засегне newsm78

# 21
  • Мнения: 3 932
Хокей, хокей и пак хокей...играем в сериите за купата Стенли...така де, не ние, ама Другите  Mr. Green, сега се хвалим колко сме добри щото бихме, ама като паднат, ще ги изядат с парцалите Mr. Green.

Очакват се наводнения по повод засиленото топене на снега. Току припламне някой пожар.

Показват се една-две по-зрелищни катастрофи или някой нашумял процес. Има едно дело за корупция, срещу бивш виден политик-всяка вечер ни занимават с него.

Доста усилено ни занимават с изборите в САЩ.

Някой и друг икономически анализ.

Общо взето новините са локално-провинциални...за наше огромно съжаление.

# 22
  • Мнения: 7 914
интересна тема Peace

# 23
  • Мнения: 3 932
И другата актуална новина, 4ти месец я нищят: има ли рецесия? Доларът падна, пазарът на недвижими имоти се срина, бензинът скочи, безработицата и тя баааавно се покачва, но от време на време някой си от някоя си федерална комисия по нещо си обяснява по новините, че май вървим към рецесия, но не е сигурно, така че, спокойно doh.

Ха-ха, а при нас лафа е: Американците ги чукна рецесия, ама тук в Кебек, "нема да сЪ пУашите"  #Cussing out, че ние сме като дупе и гащи с американците... newsm78

# 24
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
ако някой вече е пускал този линк - извинявам се!

http://www.newseum.org/todaysfrontpages/

за мен е изключително интересно да попрехвърля новините от първа страница от всички посоки на света Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 257
И другата актуална новина, 4ти месец я нищят: има ли рецесия? Доларът падна, пазарът на недвижими имоти се срина, бензинът скочи, безработицата и тя баааавно се покачва, но от време на време някой си от някоя си федерална комисия по нещо си обяснява по новините, че май вървим към рецесия, но не е сигурно, така че, спокойно doh.

Ха-ха, а при нас лафа е: Американците ги чукна рецесия, ама тук в Кебек, "нема да сЪ пУашите"  #Cussing out, че ние сме като дупе и гащи с американците... newsm78

Тук (US) всъщност лафът е: "the R word"...Много страшна думичка, чак не е за казване. В училищата така говорят за думите, които не трябва да се произнасят цели, щото са лоши, много лоши: "the B word", "the F word"...Та и тука под сурдинка - "the R word". Mr. Green

*******************************

Кажете ми сега за Саркози и за Мадам Саркози! Flutter

# 26
Италия:
- малко за изборите.
- малко за продажбата на Ал Италия.
- малко за това, че хората нямат пари в джоба.

- много за измами, убийства, кражби, всякакви екзотични ужасии и разбира се, кой ще изгонят от Биг Брадър.
- много за футбол.

- международни новини... к'во беше т'ва?

ами аз явно имам филтър, заЩото гледам предимно това за което казваШ, 4е е малко
"многото", което си посо4ила го пропускам като спам, футбол не понасям
за международни новини си правя цапинг по канали като ббс, снн, ал джазира и про4ие.... има и в нет_а

само да допълня:
Милано спе4ели световното изложение ЕКСПО 2015, мненията са противоре4иви, но като цяло се о4акват големи инвестиции в града и дава надежда за "спасяването" на Малпенса

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 12:35 от gioia

# 27
  • Мнения: 1 909
Италианките, я кажете защо толкова малко народ гласува на изборите - прекалено сигурно е, че Берлускони ще спечели ли, или просто няма значение? Thinking

# 28
  • Мнения: 1 049
chumbi, хората не вярват, че политиката ще ни измъкне от кризата, която в момента е в Италия. Политиците едни и същи от години. Обещават и се обвиняват взаимно за кризата. Това е. Не знам дали Берлуска ще спечели.  Tired

# 29
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Италианките, я кажете защо толкова малко народ гласува на изборите - прекалено сигурно е, че Берлускони ще спечели ли, или просто няма значение? Thinking

Що да е малко?  newsm78
напълно в процентите на останалата Европа, даже като у4астие сме сред първите все оЩе.

(за Берлускони, да, беШе сигурно 4е Ще спе4ели, въпреки 4е, според първите екзит пол, преднината му е мнооого ниЩожна. сега Ще го 4акаме да запо4не с историята за фалШифициране/манипулиране и всекакви подобни нередности  ooooh!)

Общи условия

Активация на акаунт