Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 216 142
  • 207
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 89
Здравейте,
предписаха супинатори на синът ми и се чудя къде да ги поръчам: Горна Баня, Плантограф или някъде другаде. Ако някой скоро е правил, моля да разкаже...а също и каква е цената?
Благодаря!   bouquet

# 136
  • Мнения: 56
Здравейте отново!
Аз нося стелките от дъжд на вятър. Как успявате да ги напъхате в обувките си? През зимата беше ок в едни широки ботуши, но сега дори в балерини с един номер по-големи не успявам да ги нося, без да получа пришки.
Баща ми има много плоско стъпало и не може въобще да ходи пеш. Според вас дали ще има подобрение от стелките и трябва ли да ходи на ортопед първо?

Задължително първо на ортопед.Той ще каже къде и какви стелки да си поръча баща ти.

Миличка,аз още не съм сложила мойте стелки,чакам да застудее,че имам едни ботуши,които са ми с един номер по-големи.Ох,не ми се мисли,кой знае колко ще е трудно в началото докато свикна

# 137
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ако мерките на стелките са взети правилно и самите стелки са добре изработени ще ти е некомфортно само в началото, после става адски удобно.

Аз никога е съм си купувала един номер по-големи обувки заради стелките, пасват си перфектно в тези, които са ми точно по мярка. В балеринки не съм ги слагала, защото много ми повдигат и крака ми излиза от обувката. Но за маратонки, затворени обувки (равни), боти, ботушки са ми перфектни.

Когато избирам летни обувки гледам да са ортопедични, че няма как да сложа стелката в сандали или чехли Confused

# 138
  • Мнения: 56
SilverDream   bouquet

Благодаря ти за инфорамцията.
А иначе лятото и аз като теб Simple Smile

# 139
  • Мнения: 657
Да възобновя поизостаналата тема - и без това вече е време за затворени обувки. С плоскостъпие съм и вече година съм със стелки от Плантограф. Само че като ги поръчвах краката ми бяха толкова зле, че стандартният вариант на стелки не ми пасна - ужасно твърди, не влизат в повечето обувки. Според рехабилитаторите там /много отзивчиви млади момчета, м/у другото/ това се дължало на болките в краката, които имах тогава. Та смениха ми стелките с по-меки, с които свикнах много бързо и нося непрекъснато. Сега съм добре, но съм минала и три курса физиотерапия, едва ли е само от стелките. Проблемът, че ме посъветваха, като се пооправя да си поръчам от твърдите им стелки, защото тези меките не вършели достатъчно работа. Сега се чудя, защото твърдите наистина бяха неудобни и не съм убедена, че ще свикна с тях. Ходих на ортопед, който не ми каза нищо съществено - сама да си реша. Моля ви за пресни отзиви от стелките на Плантограф, иначе си мисля за апарата на Ходи леко и да взема стелки от тях. Само че Ходи леко са в София, а Плантограф мога да използвам и във Варна... Вариант за Варна за стелки след преглед на уред, някой знае ли?

# 140
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз преди седмица - две си поръчах още един чифт стелки и чакам да пристигнат вече Mr. Green  Поръчах ги в Хасково след преглед при др. Е. Генов - 75лв. Нямам търпение вече да ги сложа Crazy

# 141
  • Мнения: 56
Днес за първи път си сложих стелките поръчани в Горна Баня.Доволна съм!

dami мойте са от твърдите и са удобни.Но при мен проблемът с падналия свод не е толкова задълбочен.Знам от приятелка,която е много зе с краката,че в началото тъврдите стелки са и били адски неудобни ,но после нещата се оправили в следствие на постоянното им  носене.

# 142
  • София
  • Мнения: 472
Тъй като тук коментирате ортопедични стелки, моля мнение заслужава ли си тази оферта. Не съм носила досега никакви стелки, но определено имам нужда.
http://superdeal.bg/offers/Chuvstvate-bolki-i-umora-v-hodilata-S … a-tzena-ot-30-lv-

# 143
  • Мнения: 657
мисля, че офертата си заслужава - индивидуалните стелки са на цена между 60-80лв, а и фирмата е една от известните, поне ортопедите я знаят и явно работят с нея.

# 144
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да ви кажа честно, вече забравих кога купувах моите твърди стелки (но по-напред в темата има дата и година), но не са мръднали грам.
Така, че съм твърдо за твърди стелки от Плантограф.

# 145
  • Мнения: 657
Шани, а свикна ли с тях? На мен ми дойдоха много твърди и затова ми ги смениха с по-меки, пак техни, но така или иначе трябва да се ориентирам към твърдите. Но се страхувам, че отново няма да ми паснат на крака.

# 146
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
вече съм свикнала отдавна.
Но в самото начало си беше зор, за около 2 седмици.

# 147
  • София
  • Мнения: 472
Благодаря, ще си поръчам, пък после ще споделя. Hug  bouquet

# 148
  • Мнения: 1
Здравейте казвам се Никола и съм на 20г. Прекъснах 2 годишна работа като барман заради дългите часове в които стоях прав. От това стоене почнаха да ми изпъкват вените на краката , мисля че сега е началния стадий на разширени вени понеже краката ми лесно се уморяват особено вечер , а понякога когато е по-топло дори щипят... Та въпросът ми е тези стелки помагат ли за разширени вени ? Благодаря предварително. Бих отделил 60-70 лева ако помагат.

# 149

Общи условия

Активация на акаунт