Трябва ли жената да продължи да работи.......

  • 5 511
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Защо да е нужно?...
Зависи какви са потребностите на жената не само във финансов ,но и в чисто личен план.
Аз влизам във второ майчинство кажи речи непосредствено след предходното, е няма да ви казвам каква необходимост чувствам от това да се върна на работа.

# 16
Всеки сам решава, но аз за себе си мога да споделя ,че гледах детенце до 3 г. После просто по естесвен път си се "отделихме", детето на ясла, а аз на работа. Не съжалявам грам за това време, но и да си призная повече от това като че ли щеше да ми бъде вече твърде множко...

# 17
  • Мнения: 1 367
Според мен тези моменти с детето са безценни и трябва да се изживеят колкото може по-пълноценно. Не бих била доволна друг да учи детето ми на първите думички,първите игри и изобщо на всяка стъпка в развитието му в първите месеци.Но всяко семейство решава за себе си,имайки предвид обстоятелствата-нагласа на родителите,финансово положение,темперамент на детето и т.н.

# 18
  • Мнения: 2 090
Не,не трябва Naughty.Мъжът трябва да поеме основната грижа за семейството в този момент(до навършването на поне 2,до 3 годинки на детето).

# 19
  • Мнения: 192
По принцип не само до този момент.
За мен никой не може да замени жената като майка на децата.
Съответно, ако желае да работи трябва да го прави за удоволствие и без да ощетява децата, тъй като майката си е незаменима за тях.

# 20
  • Мнения: X
Моето мнение е че не трябва да продължава да работи... Това наистина са прекрасни години за родителите, даже като стана президент ще въведа и бащинство!!!! Законопроекта ще е следния: и двамата родители 2 години не трябва да работят, като ще им се плаща брутната заплата, но не по-малко от 1500 лв месечно за домакинство + необходимите разходи за консумативи за детето + един път седмично бавачка да ги отменя, че да могат хората да си починат + безлатно 14 дни в почивни бази (кеф ти планина, кеф ти море) + 200 л безплатно гориво за подарената от държавата германска чистак-бърсак нова кола..... При неспазване на закона т.е. наказанието ще е до 10 години лишаване от свобода при първоначално строг режим!!!!

# 21
  • Мнения: 34
Да си гледа жената детото в къщи поне до 2 - 3 год.възсраст, а после ако иска да си почва работа. Това бяха за мен три много хубави години, не мисля че паралелно мога да се справя и с двете работи, все в едното нямаше да съм пълноценна. Но след третата година интересите и рутината си казват думата, и мисля че разнообразието - тя на градина, а аз на работа, ни се отрази много добре. Но за съжаление, финансовия компромис не всеки може да си позволи.

# 22
  • Мнения: 46 516
... За мен никой не може да замени жената като майка на децата ...

Може, може, бащата Peace дъщеря ми е на същото мнение ...

# 23
  • Мнения: 4 335
И аз мисля,4е майката трябва дя си гледа детето до 3годишна вьзраст.

# 24
  • Мнения: 192
... За мен никой не може да замени жената като майка на децата ...

Може, може, бащата Peace дъщеря ми е на същото мнение ...

Може ама трънки!
Далеч съм от мнението че мъжа трябва да е домашен талибан - сещам се за Велко Кънев в "Да обичаш на инат".  Обаче според мен си има връзка "майка-дете" която просто с бащата няма как да се получи.

А по темата - мъжа трябва така да осигури семейството си, че за жената кеф и да работи, кеф да си стои в къщи. Или с две думи - да ходи на работа за кеф, а пък ако не иска да си стои в къщи. Това което не приемам е да ходи на работа по принуда или да се прибира вечер натоварена от служебни проблеми поради което не може да обърне подходящото внимание на децата.

# 25
  • Мнения: 698
Майката също има нужда от въздух, от нещо друго, освен сменянето на памперси и приготвянето на обяда. Ако може да съчетава двете неща - Нещото с отглеждането на детето, би било чудесно. От самото начало трябва да намери доверен човек, на когото да оставя бебето за малко, между кърменията. И този някой може да й помага постепенно все по-дълго, за да може майката да се връща по малко към работата и към себе си. Тя завинаги ще е майка, не значи това ,че трябва да се откаже от всичко останало. Омръзнали са ми майки, които се бият в гърдите как отглеждат сами децата си, а всъщност само стоят в кафето, пият, пушат и си говорят, докато малките се самоотглеждат наоколо. Имам две деца и ги гледам главно сама, имала съм детегледачки, на които съм ги оставяла, за да свърша нещо. Забелязала съм, че когато съм по-малко време с децата си, го използвам по-пълноценно, повече общувам с тях. Когато ни се налага за дълъг период да не се разделяме, си омръзваме, преставаме да се забелязваме. Мисля, че до три години, а при някои деца дори до 4, е по-добре да им се осигурят индивидуални грижи, но това не значи, че майките, които не могат или не искат това, трябва да се чувстват виновни.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз гледах сина си 1 година и тръгнах на работа. Изключително съм доволна от избора си.
Второто дете, след време, ако имам, ще се опитам да го гледам само до 10-тия месец.
За мен повече от 1 година е губене на време и забавяне на развитието и на двамата-и на майката, и на детето.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 381
Ами, ако всичко е наред с бебчо, от 10-я или най-късно от 11-я месец /ако мога да си взема 20 раб. дни отпуск ще имам този месец бонус/ трябва да се върна на работа. По финансови причини. Не можа да си позволя да получавам 220 или за догодина към 250 лв. на месец. Сигурно ще ми се иска да поостана още при детето си, но едва ли ще можем да си го позволим. Все още ще сме под наем и ще изплащаме 2 кредита за жилището ни, което ще е готово, живот и здраве, чак другата есен.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 46 516
...  според мен си има връзка "майка-дете" която просто с бащата няма как да се получи ...

Има, пожелавам ти някога да я изживееш  Hug а възпитанието е еднакво задължение на двамата, които са създали детето.

# 29
  • Мнения: 620
Според вас нужно ли е жената да  работи след като отбие малкото или трябва да продължи да го гледа?
Според мен, нужно е това, което кара жената да се чувства най-добре, да се чувства пълноценна, да има самочувствие. За едни това е свързано с връщането на работа. За други - с оставането у дома и грижите за детето и домакинството. Въпрос на лично усещане, не може да се каже кое е правилно и кое - не. Ако жената се върне на работа, това не означава, че не може да бъде пълноценна майка, съпруга, домакиня. Но, ако насила си остане у дома, въпреки че иска да се върне на работа, то тогава тя ще бъде изнервена, избухлива, мърмореща и т.н.

Абсолютно покрива моите виждания по темата.
3 месеца след раждането претърпяхме животоспасяваща операция - 2 броя Confused
Това не ми попречи на година и 10 месеца да го запиша на ясла.Перфектен ход от моя страна.
Не съм от майките,които разполагат с неограничени нерви,а това изнервяше и детето.В къщи нямах шанс да го сложа на гърне,освен ако не го набия - а това не е решението на проблема.В яслата за 3 седмици беше готов и махнахме памперса.Общуването с връстниците от ранна възраст е важно според мен.
Нямах проблем с ревящо дете при воденето нито на ясла,нито на градина,което вярвам,че за много майки е много неприятен момент.

Общи условия

Активация на акаунт