За акнето и Diacneal

  • 23 041
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Countryside
  • Мнения: 11 639
Не пийте на своя глава антибиотици за акне, то е само за определен вид акне. Иначе антибитиците са тетрациклин или доксициклин. Акнето има различни отключващи фактори, това че някой е пил антибиотик за акне нищо не значи. То и сега има доктори масово изписват Диане35 при акне и окосмяване, ама заради едните пъпки/косми да се трови организма  ooooh!

# 46
съгласна съм с теб на мен дерматоложката ми го изшиса на своя глава никога......само че май не бих го пила. Naughty......незнам притеснява ме факта,че стомаха ми едва ли би го понесъл ...наскоро си излекувах колит Tired

# 47
  • Мнения: 28
Препоръчвам на всички с по-чувствителна кожа (било то суха или мазна) сериите на Авен. Те са предназначени точно за такива кожи и повечето им продукти дори нямат мирис! До сега нямам никакви оплаквания и съм много доволна от тях. Съвсем на скоро си взех тоника за лице, който се води за суха и чувствителна кожа (а моята дори не е суха), но ми действа чудесно - толкова е лек за кожата и не опъва. Съвсем скоро ще си взема и гелът за измиване от същата серия.
Джей пробвай поне един продукт на Авен и стискам палци да си доволна от него.

# 48
  • Мнения: 167
Не изчетох цялата тема и се извинявам,ако се повтарям...но! От 7 години се боря с тази гадост-изпила съм ужасно много АБ,ползвала съм хиляди кремчета и ефект никакъв,докато поредната лекарка не се светна да ме прати на изследване за стафилококи.Направиха ми антибиограма и се оказа,че въпросните стафилококи се повлияват само от няколко вида АБ,които нямат нищо общо със стандартните хапове,изписващи се за акне.От декември месец насам са ми излезли точно 4 пъпки,които изчезват докато ги забележа  Hug та ,мисълта ми е- искайте такова изследване,не е скъпо -около 20 лв,но поне няма да ви тъпчат с безмислени антибиотици.

Сега се боря с ужасните белези,но важното е,че не излизат нови пъпки.Дано съм била полезна! Hug

# 49
  • Мнения: 2 386
И аз бях на дерматолог днес, но ми изписа Далацин Т, салицилова киселина и един крем (забравих му името, капарирала съм му доставката заедно с рецептата). Ще пиша как ми се отразява, но аз имам пъпчици на рамената.  Confused

# 50
  • Мнения: 28
По препоръка на моята козметичка си взех Далацин и не съм доволна. Тя още тогава ми каза, че помага в 50% от случаите с нови пъпчици, но на мен не помогна и в 1% Sad
От много време си купувам един спирт, който си го правят на място в една аптека на ул. "Козлодуй". Не го ползвам постоянно, защото нямам нужда, но държа винаги да си го имам под ръка. На моя близка приятелка й го купувам вече от година и е много доволна - проблеми с пъпки по гърба.

# 51
  • Мнения: 2 386
Не ме отчайвай предварително  Grinning , все пак е дерматолог, не козметик.. Дано е преценила правилно, гледа ме с някаква лупа.
След колко време се забелязва резултат? И какво означава, че помага в 1/2 случаи с нови пъпчици? Ами старите? Не разбирам нищо от пъпки, как ми дойде това до главата, пфуу...

# 52
  • София
  • Мнения: 4 777
Истината е, че масово се предписва едно и също- Зинерит, Далацин, Диакнеал и рядко нещо друго Confused Не съм чула на някой да са му предписали нещо по-различно.

# 53
  • Countryside
  • Мнения: 11 639
Аааа и Имекс, да не го забравяме  Mr. Green
Ммм, след като спря да ми действа Далацина ми изписаха някъкъв лосион, който се прави в аптека. Но принципно си права това изписват, то и пъпките сигурно са еднотипни знам ли  Thinking

# 54
  • Мнения: 28
Предварително казвам, че информацията, която давам е от личен опит.
Моята кожа е нормална към смесена и ми се случва поне 1-2 пъти месечно да ми излизат по няколко пъпки. Козметичката ми препоръча въпросният Далацин, да го нанасям още като усетя, че пъпката ще се появи и ми каза, че в 50% от случаите тя не излиза. Също така ми каза, че на излязла вече пъпка няма смисъл да го слагам. Аз на излезлите действам със вълшебното спиртче и бързо изчезват. А Далацина до сега не ме е спасил от нито една  Sad Признавам си, че не съм се консултирала с моята дерматоложка за него, току виж не са ми дали правилни инструкции за ползването му  Thinking

# 55
  • Мнения: 3 050
Да добавя само, че мястото което си намазала пожълтява и първите 10 мин. щипе ужасно.
 

Много е индивидуално явно, защото при мен хич не щипе.

здравейте от мен...искам да попитам някоя от вас чувала ли е за лечение на акнеична кожа на гърба раменете и лицете естествено чрез Doksiciklin(най-вероятно не се пише точно така ,но да поясня)-това е широкоспектърен антибиотик аз лично преди съм го ползвала за един грип който ме беше налегнал ,но не ми понесе много на стомаха....та моята дерматоложка каза,че с него много момичета е излекувала...ако знаете нещо моля споделете...изписа ми и acneout-лосиона....благодаря ви П/С:мн препарати съм изпробвала и нито един не съм повторила  bouquet
Доксициклина е с доказани толкова много вредни странични действия (освен върху стомаха) че се чудя защо си го пила за грип... Масово го пият, но хич не е препоръчително (по мое мнение де).
Най-често в лосионите, които се изписват за приготвяне за пъпки са Хлорнитромицин (АБ, който преминава през кожата и лекува акнето), понякога и Клиндамицин (което всъщност е лекарството, съдържащо се в Далацин). Другите съставки, които често са в тези лосиони (за приготвяне) са сяра, цинков оксид, салицилова киселина, резорцин, танин. (разбира се не в 1 лосион, има различни комбинации) Peace

# 56

съгласна съм с теб.....благодаря ти за информацията iquanka  bouquet...аз реших да не се подлагам на този метод с антибиотика ,даже ще си сменя и дерматоложката....а приема на сяра дали няма да заздрави кожата....но пък да не би да се появят странични ефекти като напълняване например,защото за бирената мая знам,че помага при проблемна кожа ,но и се пълнее .... Shocked newsm78

# 57
  • Мнения: 3 050
Някои хора (като приятелят ми) колкото и бирена мая да пият няма да качат hahaha определено повишава апетита, но не при всеки е задължително да се качат кг-ми.
Сяра не ти препоръчвам вътрешно за прием, но най-добре би те посъветвал лекар Hug

# 58
забравих да питам дали някой е запознат с пиенето не билката пелин....била много полезна за акнеичната кожа Peace....аз в момента пия коприва и мисля че добре се повлиява...

# 59
  • Мнения: 48 035
Диакнеал става ли при кърмачки? Каква му е основната съставка?

Общи условия

Активация на акаунт