Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 857
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 209
kusmet,
и аз бих те "засилила" към 16 цола.  От преки наблюдения ти го казвам - на 5 деца около мен в годината, която навършваха 4 год им се купиха 16 цолови колелета.

Ами, май натам вървят нещата, остава да си изберем цвят Simple Smile, най-шокиран беше таткото, който беше убеден, че ситното е за 12-ка..... Crazy


Относно втората употреба - мноУ приказлив беше нашият продавач, та държи едно малко специализирано магазинче за колелета,  оказа се, че също приема колела 2-ра употреба на негови клиенти и ги продават при него. За съжаление, в момента нямаше подходящо за нас от тези, имаше, ама розово (все пак изненадите за тате биха били в повече, ако синът му се качи на подобно), мисля, че му бяха обявили цена 100 лв. Та съветът ми е да поразпитате в по-малки магазинчета, там където се занимават и с ремонти...

# 766
  • Мнения: 24
Здравейте,
по темата за колелета - ние купихме на каката от метро преди 3 години на балканвело.
Много съм доволна от колелото - освен гумите които пукахме всичко друго си е здраво и не скърца. Затова сега като дойде време за ново колело - пак исках на завода в Ловеч, защото по информацията която събрах това са качествени български колелета.
Лошото е че купихме новото колело 20 цола без нея и се оказа че й е голямо - кара го, но не може да спре -  Laughing защото пръстчетата са й къси и не стига спирачките. Сега ще чакаме да порасне още малко че да го кара. Исках по голямо за да не се налага следващата година пак да взимаме. Сега аз се возя на него  Joy
На моменти си мисля че сбъркахме, друг път си викам - айде детето расте и без това нямаме излишни нито пари нито място за паркиране че да трупаме всеки следващ размер.
Но определено залагам на балканвело. Мисля че цените са по оправдани от драг и скот за по 300-400 лв.
И завода в Монтана пазарува китайски части.

# 767
  • Мнения: 3 993
Колко струват колелата на Балканвело?

# 768
  • Мнения: 15 379
Колко струват колелата на Балканвело?

20 цола, модел Фокс в момента е на промоция в Метро - 215 лева.
Цените са малко по-ниски от базовите модели на Драг.

Магазин за колела втора ръка - има един в горната част на Южен парк, ул. Козяк.

# 769
  • Мнения: 3 993
Цените са малко по-ниски от базовите модели на Драг.
Магазин за колела втора ръка - има един в горната част на Южен парк, ул. Козяк.

Да, явно не са толкова ниски цените, колкото би ми се искало.  Laughing
Например Драг Ръш започват от 200 лв. нагоре, нали...
Една колежка ми спомена за този магазин на ул.Козяк, видяла, че там дават велосипеди под наем. 

# 770
  • Мнения: 15 379
За наем не знам, но продават и втора ръка.
Ако видя един татко на съградинничка на моят ще го попитам, тъй като преди време ми хвалеше магазин за велосипеди втора ръка, оттам Джайънт за без пари си беше взел.

Драг са скъпи - да. Изобщо не ми се купува ново колело, след като откраднаха почти чисто новото на моят син, но пак Драг ще избера май.

# 771
  • Мнения: 293
Здравейте момичета!
Искам да изкажа моето лично мнение за помощните колела,те не учат детето да кара и според мен са напълно излишни.Ние все пак взехме такива,защото синът ми настояваше много,но докато си караше с тях все го беше страх.Накрая настоях да ги махнем и за има-няма 3 часа се научи да го кара,е нужен е и един здрав мъжки кръст за целта. Grinning
За по-малките дечица колело без педали е удачен вариант.Дъщеря ми на 2г.10 мес.я качихме на колело с педали,но тя изобщо не може да ги завърти. Whistling

# 772
  • Мнения: 464
А моят син (на почти три години) изобщо не иска да погледне колело с педали за съжаление на дядо му. Но с колелото без педали е фурия за наша радост. Като ходим в парка го дава на едно приятелче, което "кара" колело с помощни от миналата година, ами изобщо не може да пази баланс, не си вдига крачета като моя син, а само леко се побутва все едно е на кола за бутане с крака и после слиза и го бута. Така, че напълно подкрепям мнението за помощните колела, те не учат детето да кара и според мен са напълно излишни, а на моменти и опасни - така подлъгват детето да се накланя наляво или надясно.

# 773
  • Мнения: 24
И за мен помощните колела не помагат на детето. Когато взимахме на каката нямаше от тези модели за баланс и тя така си кара с помощните. За два дни я научих да кара без тях, но беше голям страх да се отпусне и да запази равновесие. А всички ми казваха че нямало да се научи и че момичетата по трудно свиквали. Собствения й баща не й показа доверие. Та се наложи майка й да настоява и да я учи. - Това беше по темата за здравия мъжки кръст и за моите 50 кг -  hahaha
Както и да е.
Сега дойде ред на малкото да се учи - тя още не съобразява че педала се върти само в една посока и редовно натискаме контрата. Чудех се дали ако махна въобще педалите може да стане колело за баланс? Не ми се дават 100 лв., а не искам да слагам пак спомагателните.

# 774
  • Мнения: 24
http://prikachi.com/images.php?images/746/6092746y.jpg

това е колелото само че в червено - ако махна педалите дали ще става или тези са по тежки от другите?

# 775
  • Мнения: 11 569

krasi_kyneva
Moже ли малко повече информация за вашето колело?  bouquet Откъде сте го купили?
Замислила съм да купувам такова дървено.

# 776
  • Мнения: 8 231
Mila Radost, махай смело педалите. Ще се получи. Малко по-тежко ще е в сравнение с колело за баланс, но щом не мислите да купувате такова, е вариант. Преди години така махнахме педалите на колелото на едно приятелче на сина ми. Той така или иначе само се возеше на колелото и не искаше изобщо да върти педали, та беше много доволен, че поне не му пречат  Laughing
Като се научи да пази равновесие, ще ги сложите пак.

# 777
  • Мнения: 24
еха, благодаря ти - спести ми 100 лв   bouquet

ще видим сега през уикенда как ще стане работата, защото тя сега като се качи и като натисне контра слиза и казва че това колело не й ставало  Joy

# 778
  • Мнения: 464

krasi_kyneva
Moже ли малко повече информация за вашето колело?  bouquet Откъде сте го купили?
Замислила съм да купувам такова дървено.

Купихме го от Карфур. Беше на промоция около 67-69 лева. Стоманено е. Бута го леко и бързо се научи, че и се засилва, вдига краката. Абе голяма радост му е. Пък ако някой го гони още по-добре.

Обаче по-напред някой беше дал линк към немския ибей за колелата на БМВ. Ако знаех такова щях да взема, защото е предвидено да се махат педалите и после да се сложат.

# 779
  • Мнения: 11 569
Мерси, Краси! Ще почета назад като имам време.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт