Препоръчайте детски велосипед...

  • 245 596
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 480
Странно, на 16" са дали за 99-116см, а на 18" за 99-120см. ябълка, по-добре ги пробвайте и двата размера, преди да изберете.

# 661
  • Мнения: 15 379
Ябълка, купувай само с детето - да седне на велосипеда, да опре крака в земята.
Преди да купим гледах няколко марки и модела на 20-цолови велосипеди. Уверих се, че само с детето може да се прецени кой модел да се вземе, защото има сериозна разлика във височините на рамите - има 20 цола с ниска рамка, но има и с много по-висока и така.

# 662
  • Мнения: 28
От началото на месеца обикалям със сина си да търсим  подходящото колело.Избор уж има и то голям ,но  когато исках да купя не можах да открия нашето колело.
Модели,размери и цени най-различни,но накрая отново нищо.В някои от магазините дори не може да се пипне ,а камо ли да се пробва определен модел и размер.Как да купя колело само по препоръка на продавача-мислех,че е съвсем нормално да се качи детето и да се види дали е неговия размер.
Накрая от цялото обикаляне и четене на мнения се спрях на Drag Rush,но тук излезе пак проблем-16 се оказа точна на сина ми,а 20 доста голямо колело.Но това го разбрахме едва като се качи и опита да завърти педалите.
Остана варианта 18,но във Варна ме убеждаваха,че 18 няма от този модел.В нета разбира се,че открих не само,че съществува но и от къде да го закупя.
Бях решила,че всичко вече е наред и детето ще кара нов велосипед.
Да,обаче не стана по-лесния начин.След позвъняване се оказа,че били произведени определени бройки,но не и за нашия пазар.
В крайна сметка ме увериха,че до няколко дни ще получа въпросното колело.Още днес сутринта колелото беше при нас и детето ми е щастливо.
Всичките нерви и обикаляне си струваха само за да видя щастливи детски очички.Три часа не слезе от него и мисля ,че избора ни е чудесен.Малкия е 116см и 18 му пасна идеално.

# 663
  • Мнения: 0
За нас май това е модела и размера. Високи сме 105 см. , тежим 15-16 кг.
http://www.bikescenter-bg.com/index.php/step.module_action/modna … ct_cat.880/lang.2
Точно този модел купихме на дъщеря ми преди около месец. Страхотно е - детето се качи на колелото от касата в магазина и спря в къщи, като слезе от него 20 минути след като се прибрахме. Оттогава е навсякъде с него - и на детска градина с него ходи Laughing А преди трудно я мотивирах да ходи надалече.
Дъщеря ми е на 4 г. и 8 м., 110 см, 18 кг.
Разбира се най-добре ще прецените като детето пробва колелото.  Peace

# 664
  • Мнения: 15 379
Галена, интересно: синът ми е на 4 години и 9 месеца, висок е 117-118 см, тежи 18 кг., но 18 цола му беше малко, купих 20 цола - Драг Скаут. Други марки 20 цола му бяха големи, защото бяха с високи рамки.

# 665
  • Мнения: 28
Явно си е до дете-ходихме на място и определено 20 му беше голяма.Пробвах и модела от миналата година с по-ниска рамка,но отново не беше за нас.

За мен дори 20 беше по-добър избор с оглед,че ще го кара повече време,но не се получи.
Най-удачния вариант за сина ми се оказа 18.

# 666
  • Мнения: 2 231
И аз след 2 месечно чакане май ще купувам днес колело. Днес са заредили Драг Раш 18 в магазина в съседния квартал. 16 Ни е малко  Sad, а 20 няма помощни колелета  Laughing  (а тя не може да кара сама колело Blush) Затова чакахме 18 с помощни колелета, което май се предлага само от Драг и Спринт  newsm78
Не знам, дано й пасне. Като я взема от градина отиваме да видим.
Иначе моята мацка е едра и може би 20 щеше да й е идеално, ама като ни трябват пустите помощни колела  Mr. Green

# 667
  • София
  • Мнения: 480
Ние сме с 20 с помощни, купени допълнително от магазина и монтирани на драг ръш. Помощните да не те спират за 20ката, ronisum.

# 668
  • софия
  • Мнения: 25 952
Моята девойка от около месец е с Драг Prima 20. Идеално й е. Беше позабравила да кара, но бързо навакса и много й харесва. Много сме доволни от избора, но с баща й ходиха в магазина и са пробвали различни колела.

# 669
  • Мнения: 2 231
Редакция:
Каката си има вече ново розово колело  Mr. Green
Драг Ръш 18 и пасна идеално. Тя е много щастлива.  Laughing
Утре ще ходя да го взема, че нямаше сега как да го натоваря, а и тъкмо ще ми сглобят и помощните колела и педалите, че си бяха в пликчетата  Wink
Интересното е, че й показаха да пробва червеното (защото беше по-близо) и тя каза, че не й харесва и като зърна розовото, вече си умря от щастие  Joy И вика това е.........
Дано да успее и да го подкара скоро сама  Grinning

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 19:00 от ronisum

# 670
  • Мнения: 3 927
В някои от магазините дори не може да се пипне ,а камо ли да се пробва определен модел и размер.Как да купя колело само по препоръка на продавача-мислех,че е съвсем нормално да се качи детето и да се види дали е неговия размер.
Любопитно ми е къде не дават да се пипа колело?
Аз вече имам опит с обикаляне за колелета, но по-отзивчиви хора от тези: http://www.djiro-bikes.com/contacts.php не съм срещала. Имат голям избор от вече сглобени колелета, имат и в кашони несглобени. А и се намират на място, където на самата улица се пробват колелетата  Peace
На каката купувах оттам и 16-ката и сега 20-ката, различни модели, всички пробвани на място.
Убедих се, че колело от хипермаркет не се купува. С мъка гледам децата около моите, на които са им взели първото срещнато тежко, китайско колело, на което те горкичките едва завъртат педалите.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз съм много доволна от обслужването там, второ колело си купуваме от тях и не сме имали проблеми с пробване на различни велосипеди. Миналата година като избирахме за детето от склада ни изкараха колело с желания цвят и още други цветове да си избира. Момчето, което ни консултира обясни надълго на детето всичко и съответно си кара колелото пред магазина.
Като ходихме в Практикер например - нито един консултант не дойде да ни обърне внимание. В Метро е същата работа.
Като цяло малките специализирани м-ни с добри консултанти и възможност да се кара колелото са за предпочитане. Не става само с това да се качиш на седалката, добре е и да се пробва в движение.

# 672
  • Мнения: 28
Визирам в случая магазина,който се намира в една уличка зад винс посока спортна зала.
Категорично продавача ми отказа да извади колелото и да го пробва сина ми.
Съвсем друго впечатление ми направиха в магазина на Бъгстон-там вече детето се качи и пробва няколко модела.
За магазина в гръцката махала има само положителни отзиви,но като дестинация ми е далеч,а за паркиране е немислимо.
За отношението в Метро,Хиполенд са писали,а и Джъмбо е същото.


Последна редакция: пт, 18 май 2012, 11:11 от galеnna

# 673
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз тъкмо гледам новата колекция на Драг и се чудя за това: http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-detski/ … d-drag-rush20.htm.
Синът ми е висок 125см, досега караше 16 инчово на Крос, но вече му е доста малко. Отзиви за Drag Rush 20 2012, моля!  Embarassed

# 674
  • Мнения: 2 231
Вече взех колелото. Каката като я взема от градина ще изпадне в Екстаз. Купих го от магазина на Байк Център в Младост 1, бл. 1А. Много съм доволна от обслужването. Магазина е много добре зареден. Има от всички модели/размери и цветове  Mr. Green Батковците са любезни, отзивчиви и помагат на детето да се насочи и да пробва. Та като ще хвалите магазини, наистина съм много доволна от всико там  Peace
И не на последно място ми е на една ръка разстояние  Mr. Green А в тая част на София не гъмжи от магазини за велосипеди  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт