Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 704
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 455
20 цола ще му бъде малко. Моят син кара 20 цола от 5 годишен. Сега е на 8 години,висок е 139 см и му е малко вече.

# 1 381
  • Мнения: 146
Здравейте. Дъщеря ми скоро ще стане на 5 год., висока е 114 см. Гледам велосипедите DRAG, 18" и 20". За 18" пише, че е за ръст от 115 см до към 130 см ръст на детето. 20" от 120 см до към 135 см. никога не е карала колело, ще се качва за пръв път. Ще кара и с помощни колела. Смятате ли, че е по - добре да си взема 18", колкото се препоръчва? Или направо по - голямото.

# 1 382
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Дъщеря ми скоро ще стане на 5 год., висока е 114 см. Гледам велосипедите DRAG, 18" и 20". За 18" пише, че е за ръст от 115 см до към 130 см ръст на детето. 20" от 120 см до към 135 см. никога не е карала колело, ще се качва за пръв път. Ще кара и с помощни колела. Смятате ли, че е по - добре да си взема 18", колкото се препоръчва? Или направо по - голямото.

Дъщеря ви има още поне година, докато стане 120 см. При положение че никога не е карала колело и че ще слагате помощни, не бих взела колело 20 цола. Синът ми имаше Драг 20 цола, което купихме, когато беше на седем години. Не е имал проблеми с карането, но той кара колело от бебе и то много. Тежестта на колелото също е фактор и при него в началото на моменти го повличаше, а той нито е слаб, нито е нисък. Аз определено бих взела 18 цола.

И задължително пробвайте с детето. Така ще прецените най-добре.

Онзи ден за първи път от есента синът ми се качи на колелото си - Скот, 20 цола. Ами колелото му е малко вече. Ама толкова малко, че изглежда адски смешно на него. Не се оплака, че не му е удобно, но според мен не му е ок. Надявам се до юли да не поиска ново, че ми се иска да му взема пак Драг от България.

# 1 383
  • Мнения: 146
Благодаря! Ще се ориентирам към 18" засега. Няма как и къде да пробвам ДРАГ 18" в моя град. А и като гледам, пише че е подходящо до поне 130 см ръст. Ще може да го кара и тази и другата година поне, пък ако иска и ѝ се отдава, ще взимам и по - голямо. Поне засега иска и има желание.

# 1 384
  • Мнения: 12 014
Заведете детето да премери, защото от модел до модел има разлика във височината на седалката и големината на самата рамка.
Синът ми е на почти 8г. Кара колело със заден амортисьор 16". Хем му е малко, хем седалката е в най-ниската позиция и като височина е тъкмо. Детето е 123см високо. Гледахме Драг на приятелче, 24", но седалката е ниско разположена и вероятно ще може да го кара. Трябва да го пробва обаче дали рамката ще му е добре и самото колело

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 16:29 от Mama Ru

# 1 385
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
И аз препоръчвам да мерите на място. В нашия случай винаги реално можеше да подкара по- голямо, от това което се препоръчваше за нейния ръст. Когато и взех 16" от 104-116 см реално беше 102, но вероятно можеше да кара и 18". После направо се качи на 24"

# 1 386
  • Мнения: 146
Имаме специализиран магазин за колелета, но не са DRAG, ще пробваме и ще взимаме каквото има но да е удобно.

# 1 387
  • Мнения: 12 014
Ако някое познато дете има колело, като това, което искате, просто помолете детето да го премери, за да се ориентирате.
Още нещо се сещам. Ако детето Ви никога не е карало колело и баланс байк, помощни колелета помни не се намират над 18". Повечето деца свикват и с придържане за около седмица. Другият вариант е едно по-малко колело да се направи на баланс байк (да се свалят верига и педали), за да свикне детето да пази равновесие.

# 1 388
  • Мнения: 146
Няма да можем да намерим познати с този ръст на децата, или нямат колелета. На мен това ми беше и идеята преди - да вземем 18" и да му махнем помощните и педалите и да го подбутва в дневната (голяма е и дълга), после по малко навън ... Така се научи и с тротинетката Simple Smile.  Колкото да се научи да седи на него. И си мисля, че е дори по - добре и без помощните даа се учи, като баланс.  Наистина само 18"  имат в комплекта в цената помощни, по - големите нямат (предполагам може да се поставят, но трябва да се закупят допълнително).

# 1 389
  • Мнения: 12 014
Аз съм купувала за 16" и ми казваха, че трудно се намират, най-много за 18". То реално и по-големи колела се карат от по-големи деца, а за мъниците повече купуват с помощни. Не знам вярно ли е.
Моите и двете се учиха на баланс байк директно навън. Малкият на 3г излезе от магазина на баланса и се учи до нас докато стигнем. Каката беше на 8г, дребничка -120см. Купихме голямо колело 24", че 16" й беше умаляло, но тя е с някои затруднения и я беше страх, не можеш една пази равновесие. Тогава свалихме педалите и веригата на малкото колело и в парка до нас за 3-4 дена се научи да го кара. След около два месеца сама поиска да се прехвърли на колело с педали и верига и го подкара от раз. Малкият на 5г се прехвърли от баланса на "истинско" колело.

# 1 390
  • Мнения: 758
Здравейте, искам да взема и аз колело. Детето ми се справя чудесно с балансиращо. Бихте ли ми дали насоки какво трябва да гледам при избора?

# 1 391
  • Мнения: 4 761
Здравейте, искам да взема и аз колело. Детето ми се справя чудесно с балансиращо. Бихте ли ми дали насоки какво трябва да гледам при избора?

Отивате в магазина и мерите. Гледате да му е удобно на детето и да ви се вмества в бюджета. По принцип от дядото на детето знам, че скорости с въртене са по-подходящи за децата, отколкото скорости с палци, защото влизат по-добре. Синът ми кара от първите, аз - от вторите. Като цяло по техническите въпроси питам дядото на детето, че не ги разбирам много.

# 1 392
  • Мнения: 12 014
Зависи на колко е детето. Ако става въпрос за малките цолажи, помислете струва ли си да купувате ново, защото те се сменят/ израстват през две години.
И аз съм за мерене от детето. Гледайте от най-ниското положение на седалката пръстите на краката да опират земята. Щом детето кара баланс байк няма да му трябват помощни, а това значи височината да е такава, че да може само да тръгва и да спира. Като е седнало и завъ.ти кормилото за завой ръчичките да стигат спокойно, т.е да е хванало стабилно кормилото. Да е леко. Малките колелата могат да бъдат доста тежки.

# 1 393
  • Мнения: 758
Благодаря ви на 4 години е. Още от миналта година много иска колело с педали. 104см е и предполагам, че трябва да е към 16цола но задължително ще мерим. Как да преценя кое колело е леко или не? Има ли някъде таблица или подобно за ориентир според големината?

# 1 394
  • Мнения: 12 014
Драг ги водят май най-леките. Вдигнете го, усетете го. Има таблица на цоловете според ръста на детето, но зависи и от модела много. На моят син на 5г едва му намерих колело 16", което да може да кара, идваха му високи и го беше страх.

Общи условия

Активация на акаунт