Опасни съставки в боите за яйца

  • 6 529
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
И аз днес си купих боя за яйца от голям супермаркет. Пишеше безвредна боя с разрешение на МЗ №........ит .н. Проверих си в къщи Е - тата. Имаше Е 123, едно от Абсолютно забранените Е-та за хранителни цели наред с Е 121 - цитросув червен оцветител и Е 240 - консервант формалдехид. #CrazyИзхвърлих боята. Има тема пак във форума за естествено оцветяване на великденски яйца. За който се интересува
жълто - отвара от люспи на стар лук, наситена отвара от лайка.
червено - отвара от люспи на червен лук или цвекло
зелено - отвара от тетра (смладлика) - купува се от аптеките.
Нямам вариант за синьо, но ще го преживея.
Като сложа ваденки и украся и нашаря с восък и съм готова.
Тази година няма да се тровя Peace

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, Smiley*, ама ти си цяла библиотека!  Peace

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Печените филии пълни с отрови

 За да бъдат здравословни, картофките трябва да се пържат при температура по-ниска от 150 градуса и не повече от 5 мин, обясни доц. Тери Врабчева, шеф на лабораторията "Химически замърсители и добавки в храните" към Националния център по обществено здраве.

За 5 мин. как ще се изпържат ThinkingЕдно време ядяхме полусурови картофи за да вдигнем температура и си взимахме извинителни бележки от лекарката без проблем.

  Сега и препечените филийки били вредни.......фотосинтеза си му е цаката.......

# 18
  • Мнения: 1 679
Биляна, сутрин обикновено преглеждам набързо електронните издания на Новинар, Стандарт и някои други. Така ми попадна тази информация.
Статията за Опасни съставки в боите за яйца смятам, че е актуална и полезна за всички, още повече че точно такива бои за яйца продават навсякъде. Дори и свекърва ми си беше купила такава. Преди 2-3 дни имаше и репортаж по новините за тези опасни съставки.
За другите две статии - който иска да се запознае и да им обръща внимание - затова и не ги пуснах като отделни теми  Hug

# 19
  • Мнения: 1 122
Много ми е чудно как може по новините да казват, че боите за яйца са напълно безвредни, като по магазините продават бои съдържащи абсолютно забраненото Е 123?

# 20
  • Мнения: 2 481
И сега има ли въобще някоя боя в която да няма Е-та освен да не са написани?

И това със есетственото боядисване..спомням си че май от джоджен също ставаше зелено,а от листа от орех някакво друго- кафяво ли???
А синьо  newsm78

Абе май ще си взема бои пък каквото ще да става! #Crazy

# 21
  • Мнения: 125
Момичета и аз не открих нито една боя без Е-та. Embarassed Embarassed Embarassed
Страх ,не страх ще боядисвам с Е-та.  chef  chef

# 22
  • Мнения: 1 032
Моята боя е от Билла, мислех си че поне големите магазини упражняват контрол- но не. Съдържа Е123 и Е142 от споменатите тук опасни и още две- три други Е-та.

# 23
  • Мнения: 3 166
Току-що си разгледах боите. Взела съм от тези на капсули. Оказва се , че съдържат Е-102, Е-123,Е- 131, Е-133. По-интересното е, че точно под изброените Е-та е посочена нардебата от МЗ, с която е одобрено производството на тази боя. newsm78 Защо никой не им прави проверки на тези хора?

# 24
  • Мнения: 1 122
gigio, svetlana_78 съветвам ви да ги изхвърлите. Аз така бих направила. Има бои и без Е 123- той е най-опасен.

# 25
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ето ви доста подробна информацияза Е-тата.

http://www.vegebg.org/materiali/razumniat_vegetarianec.html

# 26
  • Мнения: 3 478
Предполагам сладкарските бои не съдържат вредни съставки ( или поне така се надявам), с тях не може ли да се боядисва?

# 27
  • Мнения: 4 358
Предполагам сладкарските бои не съдържат вредни съставки ( или поне така се надявам), с тях не може ли да се боядисва?

Не знам за сладкарските, но по повод на линка

Внимателно го разгледайте - и обърнете внимание на Е - 330 - днеска си направих труда и по повод на сладкарството (защото от скоро ми е хоби) - много внимателно разгледах всички Жили бон бонбончета който с такава радост купуваме на децата си защото ги обичат - във всички без изключение има Е 330 #Crazy, в повечето бонбони Маршмелоуз който използваме за покрития на торти и захарни фигурки за торти #Crazy - просто не знам вече.
Аз си купих Немски бои за яйца от ХИТ - много внимателно четох етикета - уж нямат вредни Е- та ама вече на нищо не вярвам Sick

# 28
  • Варна
  • Мнения: 567
Сега си видях и аз боите, и естествено ги изхвърлих!
Всичките Е-та ги има , на фирмата Пет ЕООД са!

# 29
  • Мнения: 1 494
В моята боя има:
Е-102
Е-110
Е-122
Е-123
Е-131
Е-133

Боята е от тези под формата на капсули антибиотик. Ха сега де?!

Хрумва ми вариант с тези обвивки, дето се залепят около яйцето с гореща вода.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 12:06 от abigale

Общи условия

Активация на акаунт