Апартамент в морски курорт?

  • 12 606
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 041
Санта Марина е до Созопол.  Laughing

# 16
  • York
  • Мнения: 826
Този тип имоти напоследък са много търсени от руснаците.

В района на Слънчев бряг, гледам, много харесват комплекса Санта Марина.

А на Златните някакъв Иглика.

Това е инфо от един руски форум.  Confused

Не препоръчвам Иглика на Златните. Шумно е през лятото, намира се в близост до доста натоварена улица, по която освен колите минават и вскички коли, които зареждат заведения, магазини и т.н.През есента, пролетта и зимата наоколо се строи  Stop
Като изключим това иначе изглежда добре и казват, че е качествено строителството  Laughing

# 17
  • Мнения: 5 462
В Иглика се продават апартаменти не знам вече от колко време ??? newsm78Явно не особено успешно .... Tired

# 18
  • Мнения: 3 215
Не се занимавай изобщо с нашето черноморие. За подобни пари може да се намери нещо в северна Гърция - чистота, спокойствие, липса на презастрояване.

Абсолютно подкрепям.Ние точно така направихме.
Ако купуваш у нас и искаш да има басейн,охрана и чистачки,приготви си поне 10-12 евро на квадрат,но имай предвид,че освен квадратите на твоя собствен апартамент се включва и съответната част от общите части.В много сгради общите части са огромни и така може апартаментът ти да е 45 квадрата,но плащаш такса поддръжка за 90 квадрата например.Да не говорим,че ако има още есктри като сауни,парни бани и прочие,като нищо ще плащаш(ти или наемателите на апартамента) и за позлването им,макар че един път са ти калкулирали пари за поддържането им.Освен това най-вероятно всяка година ще ти увеличават таксата съобразно инфлацията у нас...
Това с гарантирането на годишния наем си е чиста смешка.Колкото и да подписваш,ако няма наематели,няма и наем.Да не говорим,че непрекъснато се случва апартаментите да се отдават под наем или ползват без собствениците им изобщо да разберат и съответно да получат някакви доходи.Толкова много непрофесионализъм има,че ако си запозната с нещата,никога няма да ти мине през ум да купуваш и да се заплиташ в мрежите им.
Качеството на строителството изобщо няма да го коментирам...

# 19
  • Мнения: 4 380
Договор за гарантиран наем не се сключва ако комплексът не е сигурен, че това е абсолютния минимум който ще се взима от апартамента. Те няма да пропуснат изгодата си. Това може да е неизгодно за собственика като сума, защото ако управляваше сам апартамента би взимал двойно и тройно, но е изгодно в случаите, когато нямаш време, възможности и желание да се занимаваш.

# 20
  • Мнения: 3 215
Скъпа Xenia,
всичко се сключва и всичко се обещава,когато става дума за продажба на апартамент.После нещата изглеждат по съвсем различен начин.Повярвай,знам за какво говоря.
Ако наистина държите да е у нас,по-добре апартамент в малка сграда,купен по възможност от строителя (за да си спестите комисионните) и управляван лично от вас.Сигурността лесно се постига с един СОТ,няма нужда да плащате заплатите на 3-4-ма бодигарда,които освен да дремят и да гледат телевизия в портиерната,друго не правят.Ключ давате (ако много се налага в случай,че живеете далеч) на доверен човек или познат,а не на някоя неука фирма за property management...
Съветите ми са съвсем добронамерени!  bouquet

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Old Sport вие в Гърция ли купихте?

# 22
  • Мнения: 3 215
Да,в сграда на 20м от плажа.Спокойствие и чистота на няколко часа от теб.Ако искаш повече инфо,пиши ми на лични,за да не правя реклама тук  Crazy

# 23
  • Мнения: 4 380
Скъпа Xenia,
всичко се сключва и всичко се обещава,когато става дума за продажба на апартамент.После нещата изглеждат по съвсем различен начин.Повярвай,знам за какво говоря.
Ако наистина държите да е у нас,по-добре апартамент в малка сграда,купен по възможност от строителя (за да си спестите комисионните) и управляван лично от вас.Сигурността лесно се постига с един СОТ,няма нужда да плащате заплатите на 3-4-ма бодигарда,които освен да дремят и да гледат телевизия в портиерната,друго не правят.Ключ давате (ако много се налага в случай,че живеете далеч) на доверен човек или познат,а не на някоя неука фирма за property management...
Съветите ми са съвсем добронамерени!  bouquet

Аз разбирам много добре, но това просто няма как да стане. Нито мога, нито желая да се занимавам с управлението на наема, със Сотове или хипотетични познати и доверени (на днешно време въобще някой има ли такъв?). Има си бизнеси за тази цел и за това им се плаща. Има си и закони, които да ги задължат да си спазват задълженията по договор. Аз искам да съм спокойна зад океана за апартамента си и да имам някакъв гарантиран годишен доход от него. Това е.

# 24
  • Мнения: 3 215
Напълно те разбирам.Те и англичаните и ирландците така ... ама ела да видиш какво става в действителност.А за законите и договорите - извинявай,но говорим за Бг все пак.Толкова дълго ли живееш зад океана,че си забравила каква е законността тук?!
Все пак всеки решава как да си харчи парите...
А ако близките и познатите ти са хипотетични,то какво остава за фирмите.Логиката ти е желязна наистина...
И особен доход от апартамента не чакай.Купи го и след една година пиши,за да ме опровергаеш.Междувремнно може да погледнеш малко форумите на чужденци,купили апартаменти в Бг,управлявани от фирми,за да видиш за какви проблеми става дума и какви сигурни доходи и по-сигурни разходи са им на главите...Да си подготвена.
Това е Бг,тук бизнес се върти различно от там,където си.За съжаление....

# 25
  • Мнения: 4 380
Нещо много те е обидила България ми се струва... Ако мислиш, че там където съм е по-голяма законност, много се лъжеш. И Слава Богу че бизнесът в България не е това, което е тук. LaughingТова е отделна тема за разговор.

Не схванах защо ми даваш англичани и ирландци за пример...Колко трябва да си прост за да купуваш схлупени бараки по цигански села...Нека купуват де, не ми пречат. Така ПОНЕ някаква стойност проимва и българското село. Мен подобни инвестиции не ме вълнуват. Grinning Както и Гърция и където и да било в чужбина.

Близките и познати не са ми хипотетични, такива практически нямам на черноморието. И да имах, не бих ангажирала когото и да било без законни задължения за които си плащаш и договор който можеш да отстояваш в съда. Както аз не бих поела отговорност за чиято и да било недвижимост, така не бих поставила в подобно положение и близките си.

# 26
  • Мнения: 3 215
За съжаление само демонстрираш колко зле информирана си за клиентите на морските и планинските ни курорти - 80% от купувачите на апартаменти там са англичани и ирландци.Явно толкова знаеш и за фирмите,управляващи имоти във въпросните курорти.
Намерението,с което се включих в дискусиятa беше да насоча погледа на авторката на темата и на такива като теб към неща,които са под повърхността и не се знаят от повечето хора.
За правенето на бизнес тук и зад океана ...това е за друга тема.
Успех с инвестициите ти пожелавам!  bouquet

# 27
  • Мнения: 18
Аз се занивам с управление на имоти в Слънчев Бряг и държа да отбележа, че това което е изписано по нагоре е пълна глупост. 90% от нещата са лъжа.  Ако някой се е опарил от строител или фирмата , която му е управлявала имота, то не значи , че всички са такива. Това е типично по нашенски - дайте да оплюваме хората - щом строят, щом работят там значи всички са измамници! Не насаждайте отрицателното си отношение на хората. Аз най ги обичам такива собственици , който се правят на много отворени и сами си отдават имота под наем, но след първото лято идват да ни реват да сключват договор с нас. Помислете какво искате и дали исканията ви са реални. Не може да очаквате да имате апартамент, който да го ползвате един месец, един месец да е под наем и да вземете от него милиони. Пак по нашенски - нещо хубаво и голямо, за малко пари и после да ни дават за него много пари!

# 28
  • Мнения: 4 380
Мира, от Слънчев бряг съм много заинтересована. Може ли координатите на фирмата ти? (може на лични)
Ще съм ти много признателна ако разкажеш какво включват услугите ви и какви са удръжките за услугата!

Виж...не се връзвай на отрицателни мнения по повод подобен бизнес, още повече когато не е ползвал човек услуги на такъв. Има малко момент на консерватизъм в обществото.
Такива услуги са много полезни.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
няма нужда да е на лични,нали темата е затова.Нека да сме информирани и от двете страни и да направим своя избор Peace

Общи условия

Активация на акаунт