Да се пенсионираме на 75г !!!

  • 3 762
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 953
Население под, във и над трудоспособна възраст
Години Общо Възрастови групи
под трудоспособна възраст - % във трудоспособна възраст - % над трудоспособна възраст - %
1990 100 *21.6                                    55.5                                          22.9
1995 100 *19.1                                    56.6                                          24.3
2001 100 *16.3                                    59.2                                          24.5
2005 100 *14.8                                    62.4                                           22.8
2006 100 *14.6                                    62.8                                           22.6
2007 100 * 14.5                                   63.0                                           22.5


Източник http://www.nsi.bg/population/Population07.htm


 
63% от населението е в трудоспособна възраст - при това положение как на 1 работещ се падат 3ма пенсионери ???
Проблемът явно е във голямата безработица, сивата икономика, какво ни залъгват че пенсионерите по принцип са били повече като бройка от работоспособното население ???

Българите живеят с около 7 до 9 години по - кратко в сравнение с жителите на страните с най - добри показатели в Западна Европа, като Исландия, Италия, скандинавските държави, Испания , Швейцария и Великобритания

Средна продължителност на живота в България : http://www.nchi.government.bg/statistika/A_4.pdf
Ще си мрем по работните места това е


Източник http://energo-diagnostika.com/?p=61

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 21:01 от Candy girl

# 46
  • Мнения: 4 651
Не са 3 ма на 1 Candy_gyrl.
"В България в момента 100 работещи издържат 82-ма пенсионери, като се очаква до 2050 г. на 100 работещи "да се падат" 123-ма пенсионери."

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=306924

# 47
  • Мнения: 599
То имаше различни категории труд и някои имаха право да се пенсионират по-рано. Вероятно още ги има. Само никога не съм могла да разбера защо военните се пенсионираха толкова рано. 40 годишен здрав - прав пенсионер. Виж за миньорите е ясно.
и сега е така - полицаите и военните на толкова се пенсионират ,
аз познавам такива - висят по цял ден като портиери , и пазят нещо си ( и така 20 години )  , и на 41-42 пенсионери ( ако искат ) , с 20 брутни заплати подарък послучай пенсионирането си и после почват да работятя нелегално , а хората се бъхтат да внасят осигуровки за пенсиите на 45 годишните пенсионери
 

А защо ли като предложат на някой да стане полицай или военен,казва:"Да не съм луд",а?
Имаш ли отговор на въпроса?Имаш ли представа,че тия хора половината от месеца не са си вкъщи?Имаш ли представа,че те за разлика от работещите в частния сектор/осигуряващи се на минимална заплата,а взимат 4 пъти повече от нея/,внасят осигуровки в/у реалния размер на заплатата си.Имаш ли представа,че мъжа ми има над 1000 почивки,които не му разрешават да си ги ползва,а му се полагат след дежурство и които най-отговорно му заявяват,че не може да ползва,че немогат да му бъдат платени,нито пък зачетени като трудов стаж/а в закона пише друго естествено/.Имаш ли представа,че съм си отгледала детето съвсем сама точно заради отсъствията му?Не,нямаш никаква представа.Сега говорих с една приятелка,на която съругът й е полицай и го изпращаше на работа-за нощно дежурство,а твоят сигурно се е опнал пред телевизора най-спокойно. И за твое спокойствие естествено.
Ама е много лесно да се говори и да се гледа в чуждата паница,без да се отчитат някои факти.
Аман от хора,които разбират от всичко и все някой друг им е виновен,а невземат да се борят за по-достоен живот.
Останете си със здраве PeaceЗнам,че сега ще наскачате,но да ви успокоя-не смятам да отговарям на нападките ви.

# 48
  • Мнения: 3 827
осигуровките на бюджетните служители се плащат от държавата , както и здравните им такива   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Как ще сме здрави, бе хора! На едно от първите места сме по инсулти в Европа. Също на едно от първите по смъртност от сърдечни заболявания. Вчера някакъв професор извади една статистика. Какво здраве, какви пет лева! В момента е такава работата, че се пазим от здравеопазването. Само за едни изследвания на кръв и урина се бръкваш 30 лева поне, какво да говорим за хроничните заболявания. Човек като е на 20-30 години се мисли за безсмъртен. Може да издържи на стрес и на бой и на работа. Но после, като отгледа 2 деца, като започне да работи по 10 часа на ден, за да изхрани децата и почивката всяка година се превърне в мираж, ето тогава направо си е жив умрял.
Може западняшките бабишкери да идват с фотоапаратите в БГ и да маат шарени бермуди по жълтите павета, но те са работили в по-добри условия, които БГ-.то ще има след години. Ха я опни западняшката баба  да в шивашката фабрика да видим как ще изглежда след 2-3 години. Или да чисти чуждите къщи.
Много от нас живеят в София и големите градове, където всичко е по-лъскаво. Но отидете в селата да видите как изглеждат жените там. На 30 и няколко години изглеждат като на 50. Някои хора гледат много оптимистично на здравето, защото сега мога да ядат пасти, но други нямат пари и за хляб.

От икономическа гледна точка работата е ясна и много прилича на сметките на застрахователите - така си прави нещата, че все да е на печалба, независимо какво ще се случи.

# 50
  • Мнения: 7 474
na_ga само, който го е изпитал може да те разбере  Tired
Няма празници, няма делници  Tired

# 51
Предлагат пенсиониране на 75 години, хора, които са окупирали разни постове и ходят на работа, за да си прочетат пресата, да вдигнат кръвното на служителите  и други зависими от тях хора. Тези хора нагло се опитват да си осигурят доходи до смъртта,  че може и за наследниците си  да осигурят наследствена пенсия. Аз съм за пенсиониране след 30 годишен трудов стаж по желание.
Довод:
-дала съм достатъчно на обществото
-интелекта си искам да инвестирам в себе си (  hahaha   плетене/разплитане на  чорапи,  бродиране бод зад игла, разходки сред природата  Laughing )
Ако не ми стига пенсията- ще поработя- но не ме принуждавайте да работя в България до 75 г.
Биха могли да се замислят за майките  - до 18 годишнината на децата да могат да си стоят вкъщи и да възпитават децата си (по желание). Дайте ни право на избор и ние ще решаваме- да работим, да гледаме деца или да емигрираме от България.
Писна ми да плащам данъци на хора дето смятат да ми вземат парите до 75-тата годишнина... който иска да се реализира интелектуално в обществото- да го прави до 60 години, след това само за доказали се интелектуално и финансово.

# 52
  • Мнения: 4 651
Как ще сме здрави, бе хора! На едно от първите места сме по инсулти в Европа. Също на едно от първите по смъртност от сърдечни заболявания. ................

RadostinaHZ, това че живеем по-дълго не значи, че сме здрави.
През 1935-1939, продължителността на живота е била 51.75 години.
Тогава може хората пак да са умирали от инсулти, но сега 50 годишните
почват да пият хапчета, които регулират кръвното и смъртоносният инсулт
ги тръшва на 70 вместо на 50.
Това, че българина има един от не щадящите организма хранителни навици също
му "помага" си пати от сърдечно-съдови заболявания.

От икономическа гледна точка работата е ясна и много прилича на сметките на застрахователите - така си прави нещата, че все да е на печалба, независимо какво ще се случи.

И аз така мисля. То и сега е така. Ако почине единия съпруг  пенсионер, другия получава добавка от 20-тина лв. Крайно време е пенсионните фондове да станат изцяло лични и хората да знаят, че каквото са си изработили от това ще се ползват на старини. Разбира се социални пенсии за хората пенсионирани по болест или изпаднали в крайна нищета, трябва да продължи да има.

# 53
  • Мнения: 173
Дааа, естествено че ще го направят. Що ли не вземат направо доживот да го вдигнат, та да не се налага изобщо да дават пенсии. само да си крадат от вноските и да ги пилеят.
 Peace
Че то малко хора ще доживеят тези мизерни пенсии.

# 54
  • Мнения: 173
А и се чудя кой работодател ще вземе на работа служители на  65-70 години,да не говорим на повече.Като си млад-нямаш опит,а като си на годинки-се оказва,че ти пречат годинките.Мойте родители трудно си намериха работа,а са на 52-56 години.
Ако съм в парламента и дори не си седя в залата,а по съседните кафета и бюфета с евтините кюфтета мога да се пенсионирам и на 80г,защо не.  Е,да обаче аз живея  в реалния живот,в който повечето хора на 40-50 години (даже и по-млади)си отиват от сърдечни и други болести или взимат коктейл от хапчета против кръвно,за сърце...

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 smile3512 тия побъркаха ли се. Да мрем на работните места - това ли е задачата? Ще се икономиса много от пенсии да това е самата истина. #Cussing out

# 56
  • Мнения: 1 479
Иначе как ще ги стигнем американците и останалите дьржави? Joy

# 57
  • Мнения: 4 392
Какво се тюхкате?
Много ще доживеем дотогава ами .. Joy

# 58
  • Мнения: 2 759
                      Ако това го въведат  Sick аз пък последните 10 години ще ги карам майчинство  Crossing Arms. Да видим тогава кой кого  Twisted Evil!

# 59
  • Мнения: 7 122


 Поне ще се увеличи производството за памперси за възрастни.Не ги е срам, нямам коментар! Close
И аз за памперсите си помислих.
Може би са направили невероятни сметки - щом в БАН академиците ги пенсионират на по 70, на заетите в производството като едното нищо работоспособността на 75 годишните ще бъде на макс.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт