Фън шуй V

  • 26 421
  • 280
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 217
Ами, доколкото помня, намерила си по-добрия вариант - надлъжно спрямо прозореца, така се усвоявала по-добре енергията, влизаща оттам. Да си с глава или крака към прозореца, не е препоръчително.  Simple Smile

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Преди леглото беше под прозореца към терасата с табла от едната страна, а от страната на главата - ракла. В съседство има баня, но на тази стена има големи гардероби. Остри ъгли насочени към леглото нямаше. Сега пак е под прозореца, раклата я преместих, а на главата сложих една дървена табла.
Статуетката е мисля керамична, златиста.

Ами доколкото разбирам от обясненията си избрала по-добрия вариант. Лято! ти е казала други важни моменти.
За статуетката мисля, че е подходящо да я сложиш на ЮЗ, особено, ако ти харесва мястото.

# 227
  • София
  • Мнения: 6 217
ria, не мога да включа защо точно ЮЗ е подходящо за фигурката; Blush ще ме подсетиш ли? (Нещо със земята ли е свързано?)

# 228
  • Варна
  • Мнения: 1 231
лято!, правилно мислиш.  Wink
Елементът на ЮЗ е земя, а статуетката е керамична. Разбира се по-добре е да е на З или СЗ, където цвета ще отговаря на елемента, а материала ще подсилва, но и така става.
Тъй като информацията е минимална, много е трудно да се дава конкретна препоръка, затова щом има положително усещане за някакво място, нека се слуша гласа на интуицията.  Flutter

# 229
  • София
  • Мнения: 6 217
Благодаря!  Simple Smile Има все още нещо тук smile3537...

# 230
  • Карлово
  • Мнения: 4 705
Има ли значение тематиката на детските рисунки закачени в детската стая?

# 231
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Има ли значение тематиката на детските рисунки закачени в детската стая?

Би ли се изяснила. Thinking

# 232
  • Карлово
  • Мнения: 4 705
Има много картини, които бях накачила на детето в стаята, например Нощен град ( в черно), друга с техника с издраскване пак черен фон, едни кули запустели, с незнам каква техника  , самотно дърво в пустиня, морски бряг с разпенени вълни и други такива. Като четох, четох оставих само една с пеперуди. А самите рисунки бяха красиви, но се чудя дали още като ги донесе да ги мятам в шкафа или да и ги оставя за известно време да им се порадва?!

# 233
  • София
  • Мнения: 2 019
Не можах да разбера детето ти ли е донесло въпросните картини и на колко години е? По принцип е хубаво картините да предизвикват положителни емоции и преди всичко да са свързани по някакъв начин със стремежите на детето. Пеперудите са много добра идея, но самотно дърво в пустиня, запустели кули и черни цветове някак  не ми се връзват за детска стая.

# 234
  • Карлово
  • Мнения: 4 705
Да, детето ходи на такава школа. И там изработват рисунки, с различни техники и тематики. Окачването на рисунките, ми се струваше подходящо за поощряване на заниманията и, пък и признание за труда, който е вложила. Тя с такава гордост си показва произведенията. Като попрочетох в книгите, за допустимите картини, още повече в детската стая, реших, че е лош фън шуй, цвета на някои от тях или тематиката, както по-горе изредих.

Другото, което ме притеснява е растението, което мога да поставя - пише с прави листа нагоре, като бамбук, за стимулиране на растежа на детето, но бамбука, който имам расте бавно и е поставен във ваза с вода и камъчета, дали е подходящо. А бе, колкото повече чета по се омотавам.

# 235
  • София
  • Мнения: 6 217
И аз да се намеся  Mr. Green За картините - кой измисля конкретното изображение, примерно самотно дърво в пустиня? От школата ли, или децата сами си решават? Имам предвид, не може ли детето пак да се занимава и старае, но с по-"положителни" рисунки, не така мрачни?  Rolling Eyes

# 236
  • Карлово
  • Мнения: 4 705
Госпожата, която води школата. Всички деца рисуват на даден етап картината. Идеи взимат от книжки 30 художествени проеки, Аз обичам да рисувам и т.н.

# 237
  • София
  • Мнения: 2 019
Щом детето ги е нарисувало и си ги харесва, нека да си ги окачи. След известно време ще нарисува други и ще ги подмените, така постепенно ще оставиш тези, които са пъстри, ведри и го водят към това, към което се стреми. Бамбука е добро решение.

# 238
  • Карлово
  • Мнения: 4 705
Освен, тъмните, които аз харесвам  да сложа в коридора, обаче мястото е само срещу входната врата. Добра идея ли е? А размерът на рамките 58-60 х 40, добър избор ли е? Или да не се задълбочавам?

# 239
  • Варна
  • Мнения: 1 231
От обяснението ти ми изглеждат доста интересни, но въпреки че си падам по подобни изразни средства не бих ги държала в обкръжението си дълго време.
Не само от гледна точка на фън шуй. Rolling Eyes  Ако не те затруднява да ги снимаш, много ще ми е интересно да ги видя.  Flutter

Много странна госпожа ви води школата. Thinking
Детето ти на колко години е?





Общи условия

Активация на акаунт