Фън шуй V

  • 26 364
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 216
Итървах кога сте пуснали новата тема

# 31
  • Мнения: 521
Чета всико с итерес и после ще питам  Hug

# 32
  • Мнения: 440
Запис! Страхотна тема, поздравления   bouquet  Имам въпрос, който може е обсъждан, така че ще съм благодарна и ако можете да ме насочите по кои ключови думи да търся. Нашият апартамент, както повечето други, не е с правилна форма и имаме липсващи сектори (не знам дали се изразявам правилно, но познанията ми са в начален стадий).  Едната стая е издадена и излиза извън рамките на квадрата (или може би е по-правилно да кажа, че общите площадка и стълби ми влизат в "квадрата", не знам  newsm78). Как да компенсирам, моля помагайте.... Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 2 019
verochka, най-добре пусни скица на апартамента.
Гледах днес предаването "Часът на мама" и направо се възмутих от хората, които бяха поканили по темата фън шуй. Егати препоръките дадоха  #Crazy Гледа ли го някой?

# 34
  • Мнения: 1 091
shoshi, не съм го гледала, за съжаление. Ще кажеш ли накратк за какво говореха и кое те възмути?

# 35
  • Мнения: 521
Не мога да изчет всички теми до тук, но сте страхотни  Hug
Само да споделя опита си- 1. в спалнята в зоната на любовта бях сложила две рамки със снимки на нас с мъжа прегърнати, след това решихме да имаме бебе - факт!
2. В зоната на богатството в хола започнахме да оставяме чантите си със служебните документите -факт е по прилични доходи, е не съвсем постоянни, но се ядва
3. Незнам в коя зона е но но полицата зад врата в хола има касичка - миналата година беше прасе, тази мишка/плъх - гледам никога да не остава празна- има винаги поне 1 лв
4.Банята ми е кофти позиция - до хола ,под стълбите и с/у входната врата, за капак с огромно огледало от външната страна - винаги стои затворена, както и капака на т.чиния
5. От известно време имам проблем с хаоса - не мога да го преодолея, както и факта, че каквото ремонтираме се чупи бързо!
Търся решение, но ми е трудно
 Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 2 019
Боги и Ива са решили да си правят ремонт в студиото и ги питат какво да променят в детския кът. Отговорът беше - за детски стаи най-подходящ е синия или зеления цвят. После за хола - червено и жълто е най-добре. В кухнята винаги препоръчват да има огледало, което да отразява масата за хранене. Егати специалистите. Май ще пиша във форума на предаването.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Пиши, разбира се. Не го гледах, но и аз май ще взема да се възмутя. Как им е сайта?

Гъсето, правилно ли разбрах, че огледалото ти е срещу вратата?

# 38
  • Мнения: 762
Здравейте,имам и аз питане.
Със семйството ми скоро ще се нанесем в една къща,където ще обитаваме наш етаж.Къщата е проектирана като вила и няма достатъчно помещения,поради което решихме да превърнем един дрешник в кабинет.Помещението се намира в сектора на учението (погледнато за етажа) и гледа на изток-югоизток с малкото си прозорче.Моля да ми помогнете да увладея по подходящ начин специфичните енргии,които ще се получат от формата на стаята,както и с какво да благоприятствам работата си,която е творческа (студентка съм по архитектура),но свързана с изморително застояване дълго време.
Това е скица на помещението с примерно обзавеждане:Предвиждам плот за монитора,а до него вдясно е библиотека,която се чудя колко да е висока и дали да стига до земята или да енад нивото на лота (80 см).Осветлението е стенно и се пада в средата на стената срещу библиотеката. 
А тук можете да видите снимка на стаята по време на ремонт.

п.с.Забравих да споменя,че над плота за монитора е скосен тавана.
Ако е по-лесно мога да приложа и скица на целия етаж със секторите.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Първо си виж числото Гуа, на първа страница, за да разбереш дали посоката, в която ще гледаш по време на работа е благоприятна за теб.
Второ, добре е да не си под скоса.
И трето, не е желателно да си с гръб към вратата.

Здравейте,имам и аз питане.
... гледа на изток-югоизток с малкото си прозорче.
Хубаво е да измериш посоките по-точно.

# 40
  • Мнения: 762
Посоката на  прозорецът е изток-югоизток.В смисъл че е е в четвъртинката между изток и югоизток.Виж севера на чертежа.Но съм се опитала да проектирам плота така че да съм обърната на юг.А за другите неща съм наясно,но не мисля че е възможно друго обзавеждане.Помещението е 1,30 на 3,30.
Решихме да го правим кабинет,за да е по-удобно да заключвам компютъра, кабелите и чертежите си,за да не влиза детето при тях.Пък и защото не исках секторът на знанието да е килер.
Идеята ми беше да намаля неагативните влияния и да подсиля функцията му.Например да закача вятърен чан,за да намалява бързия поток на енергията между вратата и прозорчето,да сложа огледало,за да виждам вратата...някакви такива неща,които вие вероятно знаете,а аз не. Simple Smile

п.с.Пък и мъжът ми има число 1,което прави подобно разположение благоприятно за него.Все пак той е господар на къщата,защото печели повече пари.Нали такова беше правилото? Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 12:06 от dimitriana

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Последно, посока юг е благоприятна за теб или за мъжа ти? Аз останах с впечатление, че ти ще работиш там. newsm78

# 42
  • Мнения: 762
Аз съм 7мица,изпуснала съм тази информация.Юг ми е неблагоприятна,но не съм сигурна че мога да променя посоката на мебелите.
Аз работя там,но мъжът ми ползва компютъра също.Споменх себе си,защото предположих че има предмети,които увеличават творческия заряд на дадено помещение.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 019
dimitriana, секторите за които говориш нямат нищо общо с класическия фън шуй. За да се видят какви са енергиите в помещението е необходима скица на цялото жилище и направление на фасадата с точност до градус.

# 44
  • Мнения: 521
ria, да срещу вратата е !Не е изцяло защото централно срещу вратата е стълбището за втория етаж.В огледалото се отразява вратата и голям шкаф за обувки.
Пропуснах да спомена, че на външната врата имам прозорец - бях чела, че това също е неблагоприятно. Но имам и още една врата , а пред вратата зелени храсти  newsm78
 

Общи условия

Активация на акаунт