Да слушам ли консултацията?

  • 1 748
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Тук консултациите за малко бебе се правят от трима педиатри и се казва консултация, да  Wink

 И тук се казва консултация, но това е вид преглед.Все едно да питам "Да слушам ли профилактичния преглед".Както и да е, съжалявам, че размих темата.

Не си размила нищо, обсъждаме нещата.  Peace На френски е допустимо консултация да казва, така се води и така се коментира. Консултация и профилактичен преглед малко се разминават - консултация са съвети - да слушам ли съветите тоест, независимо на един, двама или повече педиатри. Преглед е равно на проверка и изследване, но не и задължително на съветване и даване на напътствия, нали?  Wink

# 16
  • Мнения: 46 516
При нас е едно, консултация му казва педиатърката.
Включва общ преглед, мерки, съвети за захраненето и въпроси на майката.

# 17
  • Мнения: 216
ами тука протича по следния начин - 1 педиатър, преглед и "съвети" за храненето

Сега вече ми поолекна, че след вчера - викам да не би да греша!
Благодаря ви мами, ще си караме по нашата схема! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 483
Синът ми яде по 6 пъти на ден. Така му е добре. Mr. Green
 Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
3 хранения ми се виждат много малко за 6 месечно бебе. Синът ми на 11 месеца яде по 5 пъти и пие мляко към10 преди да заспи. Не виждам нищо лошо в това. Щом е гладно бебето, давай., няма за какво да се притесняваш. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 447
 Моят син е със същото меню като вашето,но нашето педи каза да
продължавам по същия начин.
Кой прав,кой крив иди разбери.Аз мисля да продължавам както до сега.
Ами то детето само ще си покаже.

# 21
  • Мнения: 408
мисля че сте прекалено малки за 3 хранения,имате 6 часова почивка през нощта така че не много късно и последното ядене.Ние все още сме на 5 яденията.На вашата възраст и ние хапвахме по това време.

# 22
  • Мнения: 1 298
Когато дъщеря ми беше на 6 месеца още я кърмех на поискване.
Между кърменията и давах каша и по-малко пюре.
Това не само, че го знаеха на консултацията, ами и ме насърчаваха.

Явно и в малка държава като Холандия - всеки педиатър с мнението си.

# 23
  • Мнения: 4 784
На тази възраст на моя ако му давах само по три пъти на ден да яде, гладен щеше да си умре детето. Blush

# 24
  • Мнения: 9 973
не слушай никого,а детето.........как 3 хранения ooooh!

# 25
  • Мнения: 999
Че голямата ми дъщеря си хапва по 4 пъти на ден, а какво остава за твоето бебе да хапва по 3 пъти.

# 26

Извинявам се, ама тя тая педиатърка направо се излага Shocked

 Не се излага педиатърката, ами консултацията Joy Joy Joy

  Това си е обричане на глад на толкова малко бебе!За нищо на света не бих го хранила така!
Peace

# 27
  • Мнения: 216
да ви попитам за количествата, че моето е направо вълче, все не му стига:)
ето нашите количества
мляко - около 210 мл
каша - ползвам 180 мл вода и там колкото стане
пюре - бурканчетата са от 200 грама

Мога ли да му давам по повече?

# 28
  • Мнения: 630
Какви 3 хранения на 6 месеца?! тия хора имат ли акъл?! моята дъщеря и сега хапва по 4 пъти. Единственото грешно според мен е редът на храните -каша за обяд, а пюре за следобед. Би следвало да е обратното -зеленчуково пюре на обяд, а каша за следобедна закуска.

# 29
  • Мнения: 1 298
Обикновено тук кашата се препоръчва за закуска, а зеленчуково ( или по-късно месно пюре за вечеря ).
За следобедна закуска се дава плод.

Калина, след като си изяжда такива количества, какво по-добре от това. Аз не мисля, че е много.

Общи условия

Активация на акаунт