За Негово Величество чипса

  • 13 238
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 435
В Бг съм яла само едно лято и то беше Lays , на Хайнц даже не знаех,че има,но умирам за такъв с оцет. Blush
п.с. Да кажа,първият път го опитах в Кипър,бах в първи клас и бях на гости.Там във всяка къща имат от чувалите с чипсове и на мен ми дадоха един в зелена опаковка,а на другото дене в червена.Като опитах и направо ми стана гадно...ако искате вярвайте-помислих си: Тия ми дадоха развален чипс,пък на тяхното дете някакъв хубав,сигурно защото съм българка. hahaha Joy ..детска работа...след това казах на мама и тя ми обясни.От вторият път обаче когато го хапнах няколко дни по-късно,не го заменям за друг.

# 91
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
Обичаме чипса, но се въздържам да го купувам. На повечето пакети в състава е посочено, че съдържат мононатриев глутамат. Тази съставка действа възбуждащо на вкусовите рецептори и оставяш с  впечатление за неповторим вкус, а всъщност действието е подобно на наркотичното и има много странични ефекти.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
И аз обожавам чипс, но ме боли стомаха напоследък и рядко си похапвам - ако пия бира например. Иначе започнах да си правя в домашни условия.

Блонди, точно вчера ми направи впечатление, че в магазинчето до нас има от стария мазен и вкусен чипс в едни обикновени, омазнени пликчета  Mr. Green Днес възнамерявам да се насладя  Hug

# 93
  • Мнения: 27 524
Не съм фен на чипса. Единственият, който съм склонна да купувам и то рядко е този, само че не точно тази разновидност, а със сирене май беше. И това не е типичният мазен чипс, а един такъв грапав.
Точно този го обожавам, винаги си вземам този зеления - невероятен е Peace

Момичета, тортиите, ако не се лъжа са от царевица, това не е картофен чипс  Grinning

# 94
  • Мнения: 4 447
И ние си правим домашен чипс с белачката за картофи,
но няма естествено нищо общо с този от магазина.

Не харесвам прекалено соленият чипс.
Харесва ми със сметана и този българският....ъъ...
..забравих му името, но има и с вкус на домат - ммммм Flutter

Чувала съм, че за истинският картофен чипс
сорта картофи е специален - за чипс.
После техниката на рязане е специална, както
и начинът по който се пържи в специална
мазнина, естествено.

Това го знам от нат познат, който се занимаваше
с въпросното производство на Българският чипс.
(май не този, на който не помня името)

# 95
  • Мнения: 4
Включвам се с доста голямо закъснение - ама чак сега има новина, която да даде отговор на твоя въпрос. От този месец на пазара има Чипи Домашни - нарязани картофи изпържени в 100% слънчогледово олио. Имат четири вкуса - с гъби, с шарена сол, с чесън и оцет, и със суджук. Имах щастието да пробвам от тестовити пратки (1 месец преди да излязат на пазара) и са досущ като стария български чипс (впрочем, правят се по рецепта от миналия век)... и никак не са скъпи. В нашия магазин вчера ги видях за 1.20 лв.

# 96
  • Мнения: 852
Обожавам го,особено с паприка,но се въздържам и рядко купувам

# 97
  • Мнения: 626
Обожавам чипс , но домашен не съм правила , трябва да пробвам .

# 98
  • Мнения: 580
Да,тези с паприка и моркса сол са уникални ,оабче гледам да не си похапвам много често ,в противен случей ще заприличам на хипопотам  Blush .

# 99
  • Мнения: 759
Много обичам чипс, но бих казала, че си купувам максимум 4-5 пъти в годината...Просто се ограничавам. Когато си взимам обаче хич не ме интересува от какво е направен, трябва просто да ми харесва Simple Smile Когато бях в САЩ си купувах всяка седмица по едни такива огромни торби, като чували! Там има много и различни видове, а още по-хубаво беше, че има и Семейни Пакети- по няколко различни вкуса Simple Smile

# 100
  • Мнения: 2 047
В Бг съм яла само едно лято и то беше Lays , на Хайнц даже не знаех,че има,но умирам за такъв с оцет. Blush

  Този е единствения купешки, който ми харесва, но после ме боли корем от него.

  Обожавам обаче домашно приготвените тънки картофки  Heart Eyes

# 101
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Домашен не съм правила ....иначе от купешките хапваме със сол ...с паприка .

# 102
  • Мнения: 3 268
Обичам чипс,натурален само със сол.Много рядко обаче хапвам тази вкусотия,може би 2-3 пъти годишно.

# 103
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
обожавам на лейс....този с кетчуп хайнц....сега като пиша и ми се налива устата...само този обичам

# 104
  • Мнения: 6 958
Стандартен със сол  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт