Мастопатия - ще се мре ли скоро?

  • 78 367
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 337
Мама на Габи, и при мен е така.
Сега очаквам цикъл и имам чувството, че гърдите ми ще експлоадират. Дори спя само по гръб, за да не ги притискам, защото когато се обърна настрана чувствам болка.
Просто незнам, толкова са неприятни и болезнени тези неща, че понякога ми се  Cry

# 76
  • Мнения: 3
Здравейте! За първи път ще ви пиша, но много отдавна ви чета. Незнам от къде да започно - проблеми колкото искате. Имах фиброкистозна мастопатия само на лявата гърда. Преди 10 години прекарах операция извънматочна бременност. Появи се и на дясната гърда същата мастопатия. Преди години правих мамография и е ехография - диагнозата е все тази. И на мамолози ходя и то при доценти, но ме притесняват доста неща. Болката е голяма, но ме болят постоянно и подмишниците и надолу ръцете. На гърба под плешките също имам болки. Незнам вече какво да правя. Пих капки Мастодинон, витамини Е и А, Бромокриптин, мазах се с Протестогел и дето се казва файда никаква. Това исках да ви споделя. Моля пишете ми. Благодаря ви предварително, но честно казано съм отчаяна. От две-три години насам имам проблеми и със стомаха, а диагноза нямам.

# 77
  • Мнения: 351
Здравейте момичета!На 29 години съм.Имам секрет от едната гърда,но до сега за 5 години се е появил три пъти и то за по един ден..изтича малко със две три стискания на зърното(на цвят е прозрачен и на края става бледо жълт като коластра)
Вчера бях на мамолог-д-р.Свещаров.Прегледа ме на ехограв и опипа гърдите ми.Каза че няма нищо тревожно за сега.Но трябва да вземе секрет а за сега няма как защото нищо не тече!Каза ми че най-вероятно имам папилом и ако не потече секрет да дойда на преглед след 6 месеца.Притеснявам се...като знам през колко време потича и колко е малко.А трябва да се изследва...
В папката прочетох после:фиброкистозни млечни жлези.И след като се разрових из нета и видях ,че папилома е добреокачествен рак изтръпнах.Има ли някоя с подобен проблем?Притеснено ми е.Знам че д-р.Свещаров е добър мамолог,но просто се притеснявам.

# 78
  • Мнения: 3
Здравей,ЕУФОРИЯ!Не се претеснявай,но ходи редовно на прегледи.при нас жените е така.Важното е да мислим хубави нешта за да се случват хубажви нешта.Аз ти давам кураж пък и мен ме естрах,но нали за това сме хората за да се потдаржаме.ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ И ВЯРВАМ,чЕ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД.  Grinning

# 79
Здравейте и от мен!
Преди няколко дни ми откриха поликистозна мастопатия. Пуснах тема за това, но тъй като нямах никакво време да чета не видях, че има подобни, а се чудех защо нямам отговор Simple Smile На мен ми изписаха Бромокриптин, но тъй като знам за страничните му действия изобщо не искам да започвам с него. Днес ми препоръчаха заместител - Парлодел. Тези дни мисля да си го купя и да започна с терапията.

# 80
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте момичета!На 29 години съм.Имам секрет от едната гърда,но до сега за 5 години се е появил три пъти и то за по един ден..изтича малко със две три стискания на зърното(на цвят е прозрачен и на края става бледо жълт като коластра)
Вчера бях на мамолог-д-р.Свещаров.Прегледа ме на ехограв и опипа гърдите ми.Каза че няма нищо тревожно за сега.Но трябва да вземе секрет а за сега няма как защото нищо не тече!Каза ми че най-вероятно имам папилом и ако не потече секрет да дойда на преглед след 6 месеца.Притеснявам се...като знам през колко време потича и колко е малко.А трябва да се изследва...
В папката прочетох после:фиброкистозни млечни жлези.И след като се разрових из нета и видях ,че папилома е добреокачествен рак изтръпнах.Има ли някоя с подобен проблем?Притеснено ми е.Знам че д-р.Свещаров е добър мамолог,но просто се притеснявам.


Първо се успокой!Имай доверие на д-р Свещаров той е добър специалист Мамолог.Искам само да уточня че доброкачествен рак няма - рака е злокачествено заболяване.За доброкачествените заболявания се използват понятия доброкачествен тумор или доброкачествено образование.Да дам малко разяснения относно диагноза папилом или т.нар интрадуктален папилом.
Касае се за доброкачествен тумор произхождащ от епитела на каналите на млечната жлеза.Засяга предимно възрастни жени,рядко се наблюдава при по-млади жени.Може да бъде множествен или единичен.Клинично лезията е безсимптомна или манифестира със следните оплаквания:
спонтанна или след притискане сериозна или по-често кръвениста секрециа от мамилата - налице в 75 % от пациентките
- наличие на малка (0,5-2.0 см) субареоларно разположена формация.
- в редки случаи е възможно да има и ретракция на зърното
За диагнозата важно значение има резултата от дуктографията и цитологичното изследване на секрета от мамилите.

# 81
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте и от мен!
Преди няколко дни ми откриха поликистозна мастопатия. Пуснах тема за това, но тъй като нямах никакво време да чета не видях, че има подобни, а се чудех защо нямам отговор Simple Smile На мен ми изписаха Бромокриптин, но тъй като знам за страничните му действия изобщо не искам да започвам с него. Днес ми препоръчаха заместител - Парлодел. Тези дни мисля да си го купя и да започна с терапията.

Мастопатията в днешно време не се приема за заболяване,а за състояние на млечните жлези.За облекчаване на симптомите се използват различни медикаменти.Парлодел и бромокриптин са аналози и могат взаимно да се заместват.Има и други медикаменти с които целта е да се успокоят симптомите като прогестогел,мастофит,мастодинон,фемикур,витамини,нестероидни противовъзпалителни и други.
По какъв повод ви е открита мастопатията,раждала и кърмила ли сте?

# 82
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Мама на Габи,и при мен болката е неприятна,но чак да не мога да спя...Аз по-скоро забелязвам нещо друго,ама не ми се смейте Laughing-май има някаква връзка с правенето на секс!Ако 4-5 дни не сме се "борили"с мъжо,започва да ме притиска лявата гърда!Откакто му казах,все си предлага лекарските услуги Wink!
В продължение на 3 месеца пих Геритамин-нео по предписание и сега имам почивка от тях.Като ги спрях,симптомите си се върнаха пак!Само дето не мисля да продължавам,напълнях с 6 килограма и нямат сваляне!Имам чувството,че само съм подтискала неразположението,нищо не съм лекувала с това лекарство!Разбира се,приемам всякакви съвети!
Всичките ми роднини от женски пол от страна на баща ми(неговата майка,сестра му и двете ми братовчедки,още нераждали),имат мастопатия и са пробвали какво ли не!Продължавам с прегледите,разбира се,ама този Геритамин Naughty!

Като ти прочетох мнението ти се сетих да уточня нещо:
редовното правене на любов,бременност,раждане,кърмене са балсам за гърдите и намаляват риска от проблеми  с тях.Тези неща са доказани:)

# 83
Mimka67, стига си разчитала на лекарствата, рожба на химията. Обърни се към природата - има китайски продукти, които са изцяло натурални, а едно от най-хубавите лекарства, които ги има и у нас това е сиропа от черен бъз и пчелните продукти.
Сироп от бъз можеш и сама да си направиш, ако нямаш възможност да си купуваш, тъй като едно бурканче струва 5 лв. Черният бъз узрява наесен, береш, отделяш му зрънцата с вилица, стискаш плода, добавяш захар - 1 кг на 1 литър, и пиеш. Ако искаш можеш да го стерлизираш, но ако спазиш пропорцията сироп - захар, няма да има нужда, тъй като захарта го консервира. Една супена лъжица се разтваря в минимум 250 гр вода, 2-3 пъти на ден. Много е приятен за пиене. В никакъв случай не трябва да пиеш само концентрат, тъй като в големи количества черният бъз е отровен и можеш да си създадеш неприятности. Сокът на черния бъз има уникалното свойство да пречиства кръвта и от него можеш да имаш само полза. В интернет има информация за него и можеш сама да се убедиш. Желая ти бързо оздравяване!

# 84
  • Мнения: 3
Благодаря ти много,КАТИФИ!Ще пробвам,но незнам колко време да го пия и как ще ми подейства на стомаха  с който в момента имам доста проблеми.АКО можеш ми пиши,че доста съм се уплашила.ПРЕДИ ГОДИНИ СИ ПРАВИХ МЕХЛЕМ ОТ НЕВЕН И СВ.МАЗ.С НЕГО СЪМ СЕ МАЗАЛА,МАГДАНОЗА ПЪК СЪМ СИ ГО НАЛАГАЛА НА ГЪРДИТЕ,ВЪТРЕШНОСТА НА ТИКВА СЪШТО.ИСКАМ ДА КАЖА ,ЧЕ  СЪМ ПРОБВАЛА И ОТ ПРИРОДАТА.БЛАГОДАРЯ ТИ ПАК! Simple Smile

# 85

Мастопатията в днешно време не се приема за заболяване,а за състояние на млечните жлези.За облекчаване на симптомите се използват различни медикаменти.Парлодел и бромокриптин са аналози и могат взаимно да се заместват.Има и други медикаменти с които целта е да се успокоят симптомите като прогестогел,мастофит,мастодинон,фемикур,витамини,нестероидни противовъзпалителни и други.
По какъв повод ви е открита мастопатията,раждала и кърмила ли сте?


Да раждала съм. Детенцето ми е на 2,6 години и съм го кърмила до година и един месец.

# 86
  • Мнения: 10
                  Споко!На 26 г. имах фибро-кистозна мастопатия.Не бях раждала и нямаше изгледи скоро да се случи това.Попаднах обаче на много готин лекар ,който ми каза,че ако някой започне да ми обяснява от какво се появяват и как ще изчезнат кистите,значи ме лъже .На 30 г. родих и слава богу изчезнаха.Преди да посетя д-р Томов,един ,,касапин'' ми постави диагноза рак.Чувството е ,,невероятно''.Така,че в общи линии това е малкото зло.Вероятността да изчезнат кистите е евентуално през менопаузата.Живей си живота и не мисли за тях.

# 87
момичета,не знам как ще ви прозвучи,защото малко се натрапвам,но не вярвайте само на един лекар.всяка жена си познава тялото и си го усеща.когато усещаш,че има нещо и отидеш-кажат ти:няма нищо не спирайте до тук.аз преди три години усетих нещото и отидох,казаха:мастопатия всяка раждала жена го има.добре,но аз го усещам и ме тормози.нищо не направих,докато една моя приятелка не ме покани с нея да я придружавам за преглед в по-големия град.след нея реших  така и така съм отишла и аз да легна на апарата .казвам ви буквално за един дообяд ме стегнаха за операция и ми извадиха нещото 3 на 3 сантиметра/колкото кибритена кутия/слава богу доброкачествено но докато излезеш от  
упойка да видиш дали имаш гърда просто не знаеш на кой свят си
нямам повече време,че отивам на работа пък пиша бавно
извинете за натрапването

# 88
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
момичета,не знам как ще ви прозвучи,защото малко се натрапвам,но не вярвайте само на един лекар.всяка жена си познава тялото и си го усеща.когато усещаш,че има нещо и отидеш-кажат ти:няма нищо не спирайте до тук.аз преди три години усетих нещото и отидох,казаха:мастопатия всяка раждала жена го има.добре,но аз го усещам и ме тормози.нищо не направих,докато една моя приятелка не ме покани с нея да я придружавам за преглед в по-големия град.след нея реших  така и така съм отишла и аз да легна на апарата .казвам ви буквално за един дообяд ме стегнаха за операция и ми извадиха нещото 3 на 3 сантиметра/колкото кибритена кутия/слава богу доброкачествено но докато излезеш от  
упойка да видиш дали имаш гърда просто не знаеш на кой свят си
нямам повече време,че отивам на работа пък пиша бавно
извинете за натрапването

Не си се натрапила,хубаво е че повече хора изказват мнения по въпроси които вълнуват жените.Само ще помоля не пишете от гост,а си пишете от регистрацията,защото потребители на форума могат да искат да се свържат с вас.

# 89
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мамографът показва дали има някакво по-плътно образувание в гърдите, а само биопсията показва за какво става въпрос всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт