Градината - идеи и решения - 2

  • 125 341
  • 573
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 511
Красота! планирам да засадя покрай оградата туфи лавандула! много обичам аромата и цвета им!

Чудесна идея! Благородно ти завиждам.  Grinning

На тези лавандулови поля ходим всяка година. Близо са до селото на мъжа ми. Просто е невероятно-всичко е лилаво докъдето ти поглед стига. Ароматът е насравним,чуваш как жужат пчелите....Стоя и гледам,гледам... Blush
Бера,изсушавам на връзки и ги слагам в гардеробите. Така цяла зима ми мирише хубаво и нямам молци.

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добра среща градинарки.
имам мускулна треска, цяла събота строих.
превземам на свеки градината, че аз нямам моя си, ама идеи имам доста Wink

та ето ми последната реализирана идея спирала за подправки. остава да се направи зоната около езерцето и да се засеят подправките.
сега е още студено, но края на месеца започва с озеленяването Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 511
Ехе....много красиво се е получило.  GrinningДано свекито ти няма против,че приватизираш....и навлизаш в територията й. Mr. Green Аз бая зор видях и накрая я оставих да си прави каквото поиска-само купувам цветятя,тя сади. Защото иначе каквото засадя аз,след 2 дни е преместено,че не му е добре и се мъчи растението! Mr. Green Ама то това за друга тема беше май. Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 2 708
Как обичам аромата на лавандула само ако знаете. Искам да си насадя на няколко места, имам една от миналата година в саксия, която ми предстои да я преместа в двора и семена сега съм насяла, но знам че е трудно със семена, с разделяне на туфи най - успешно се хващала. И както очаквам нашествие на комари лавандулата ще е още по - полезна Simple Smile
За живия плет, които ми предстои да садя, оказа се че лигуструма почти навсякъде е изчерпан на голо коренче, ако се спрем на него ще чакам до есента, но сега вече се замислям да разнообраза Туя и Лигуструм за жив плет, как ви звучи като комбинация?
И един друг въпрос, знаете ли къде се продават нещо като дървена решетка (имаше си име, но съм го забравила), по която се увиват катерливи растения, едни увивни рози съм замислила да тръгнат по нещо такова и да ми скрият една част от двора. В един каталог гледах, но бяха чак в Димитровград

# 19
  • Мнения: 1 715
Куки такива решетки съм виждала и в Бриколаж и в Практикер.Ето и тук може да видиш
http://www.bulgaro-m.com/GE%20katalog.html

# 20
  • София
  • Мнения: 2 708
valq_78 мерси за линка, страхотни неща има, но звъннах за цени и  Crazy  розариума е 211 Евро без ДДС и транспорт (още около 50 лв)  Shocked Множко са ми, но са много хубави. Дали и тези в Бриколаж и Практикер са такива цени?

# 21
  • Мнения: 1 494
В Практикер има много голямо разнообразие от подходящи материали- различни зелени мрежи, решетки от бамбук и пластмаса, имитираща дърво,дървени летви,  различни прътове, от които може да се сглоби подобна решетка. Спомням си цената на една пластмасова решетка- около 30-на лева (1,5/2м). Но спомена ми е по-скоро ориентировъчен. Освен това не е лошо да се огледат и други подобни хипермаркети, защото вече установих, че в Практикер е по-скъпо от Метро.

# 22
# 23
  • Мнения: 187
Посях част от далиите. Grinning

Имам още далии, а чакат и гладиолите. Flowers Sunflower

# 24
  • Мнения: 1 091
И тук да се присламча, че ме чака цял двор за оформление.

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
запис

# 26
  • София
  • Мнения: 3 669
И моя мъж коси тревата, но не успя цялата защото заваля. Аз плевих и засадих далии -  сега съм с мускулна треска на дупето и бедрата  Laughing

# 27
  • Мнения: 2 037
Миналата пролет бяхме в Гърция на море, минахме през Солун, в тамошния Практикер е просто разкошно. Много по-интересно от нашия. Тези растителни (искам да кажа бамбукови ли са, сламени ли са, не зная) огради, които се предлагат на рула с различна височина бяха почти без пари.

# 28
  • Мнения: 1 715
Не само в Гърция е така.Аз всяко лято пътувам със съпруга ми из Европа и има страхотни специализирани магазини само за градината и там има разкошни неща за всеки джоб.
И моето свеки вчера засади всички далии.Нашата трева също вече е за косене скоро я косихме,ама с тоя дъжд расте като луда.

# 29
  • Мнения: 762
Записвам се.

Общи условия

Активация на акаунт