Раздялата

  • 2 933
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
valdim, не анализирай, не рови за причините, защото ще потънеш много дълбоко.Знам какво чувстваш и едно ще ти кажа само-не допускай да ти вмени виновност...

# 16
  • Мнения: 4 784
Когато си изгубил чувства към другия. Имам предвид любовни, а не чувства на обич. Ако сте заедно от съжаление, че като го/я оставиш ще настъпи за него/нея края на света.... тогава е дошло времето. Ако изпитваш към другия приятелски чувства също. В една връзка трябва да има любов и страст.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
щом се обичате какъв е проблема? или някой е забравил ....
припомни му го.

# 18
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Когато чувстваш, че тази връзка тежи като воденичен камък на шията ти. Когато си представяш какво би било ако не сте заедно, и тази перспектива ти изглежда съблазнителна. Когато не се сещаш  с дни за него. Когато не можеш да си представиш въобще общото ви бъдеще.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
когато не ти казва,че те обича;не ти подарява цветя без повод;не те гледа в очите,когато говорите,предпочита телевизора или компютъра пред твоята компания...това вече не е ли повод поне да се замислиш за раздяла...
Леле, колко деца ще да растат без бащи, ако всички жени вземат предвид думите ти... Има мъже, които не са романтични и наистина се държат така.
Всичко зависи от етапа на връзката. Като цяло мисля, че моментът е дошъл кагато смяташ, че ще се чувстваш по-добре без него.

# 20
Не знам защо се замисляш за раздяла и само ти можеш да решиш.

Знам го със сигурност защото минах по този път  - колебах се, направих го, и сега не е ясно накъде. За това трябва да знаеш какво искаш и дали го искаш.
Аз се реших защото душата ми умираше във вечно даване за една връзка, която захранвах емоционално само аз. Имаше много любов, много силна връзка, има и чудесно дете и не съм на много години, любов още има, но огромна разлика в ценостите, която се появи след много години заедно усложни нещата.. и аз се реших след много опити за разговори и много желание да си заравяме главите в пясъка  в отговор.... Реакцията беше бурна, кавги и сръдни, любовни обяснения, мълчание, грижа и пак сръдни.

Имаше моменти когато смятах, че е било грешка да се стигне до раздяла и такива, когато това изглеждаше, не само единствен, но и много закъснял ход.... И пак любовта да си оставиш, при това взаимна, макар и твърдоглава... Simple Smile
Не е никак лесно и трябва да следваш себе си, да си направиш сметката в емоционален, финансов и всякакъв друг аспект, но преди всичко в емоционален.   И да бъдеш наясно със себе си и да се чувстваш в хармония с живота и мечтите си. намери близък, който да те подкрепи, защото няма да ти е лесно каквото и да решиш. 

А за това има ли нящо по-добро някъде си знаеш - има и не е едно, въпросът е него /тях ли искаш.  Или само си разсъждаваш за успокоение...

Успех!

# 21
  • Мнения: 1
точно такова е усещането;само аз работя за развитието на тази връзка,ако зависеше от него  вече само да се разминаваме като непознати в апартамента,но ако реша да си тръгна знам,че той ще направи невъзможното за да ме спре;ще стане най-нежният,най-любящият мъж на света;ще извърши куп лудости и всички около нас ще ахнат от изумление колко много ме обича той...и така,докато всичко се успокои;след половин година пак ще се разминаваме като непознати и пак ще се повтори тази мелодрама...понеже съм изживяла две-три такива,вече се чудя има ли смисъл и дали няма мъже,които просто могат да бъдат умерено внимателни и нежни без да е необходимо всичко това

# 22
  • Мнения: 750
когато не ти казва,че те обича;не ти подарява цветя без повод;не те гледа в очите,когато говорите,предпочита телевизора или компютъра пред твоята компания...това вече не е ли повод поне да се замислиш за раздяла...
Абе ти добре ли си.... ooooh!
Ами моят мъж не ми подарява цветя без повод(мразя подобни блуткави жестове),аз не го гледам винаги в очите когато говорим(и как.когато като се прибере е време да слагаме масата,да къпем децата,да храня кучето....малко ще ми е трудно да седя и да го гледам само в очите),всяка вечер той си гледам филм и отмаря а аз си пиша из форума....И какво,сега да се замислям за раздяла,така ли!
По тъпо изказване не бях,чела!Събудете се бе хора!Не сме на 18 год. за да се гледаме в очите,да си подаряваме рози всеки ден,да не гледаме тв а само очите на гаджето,да не сядаме на компа защото милото е целият ни свят! Crazy
Айде,нема нужда....можем да се обичаме въпреки,че гледаме филми на различни телевизори.

По темата-дойде ли и миг да мислиш 'абе дойде ли време за раздяла' означава,че е време за раздяла.
  Все пак 7 год. е критична.Но,раздялата може да дойде и на първата година.
Това,че не изразявате любовта си по един начин не означава,че трява да се разделяте.Това е глупаво.Не може да сте еднакви.Нали за това сте заедно,защото сте различни!

# 23
  • Мнения: 4 733
Ако се чувстваш празна, ако не те жегва мълчанието между двама ви, ако нямаш желанието да го докоснеш или целунеш, ако ти е все едно дали те гледа в очите и плаче и не ти е мъка от това...дошло е времето.

# 24
  • Мнения: 750
Даже и всичко да е свършило няма раздяла, която да не те изгаря от болка. Затова  думата е толкова гадна - "раздяла"! Незнам как ще дойде момента някой да каже, готов съм за раздяла. На мен сега май ми предстои и като знам, над 10 години съм се борила, а пък сигурно  и той, незнам...Но каквото сабя покаже, днес е тъмно, утре пък може да стане светло....
Не е верно.
Раздялата с бившият ми не ме изгаряше от болка.
Думата 'раздяла' беше най-хубавата която имах в речника си.
как дойде моментът да кажа,че искам раздяла ли?!Събудих се един ден и го исках с цялото си същество.Не исках да оставам и миг повече при него.Изправих се пред него и му казах 'Искам разбод!'.Той се изсмя....но,когато си приготвих багажа и си взех детето и си тръгнах завинаги вече не му беше толкова смешно.Осем години.Хвърлих ги зад гърба си и започнах отначало.
Когато го напуснах бях по щастлива от деня в който се омъжих за него! Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1
Джейн,това,че моето мнение по въпроса е различна от твоето не го прави тъпо;), а и нещо не си чела внимателно,защото аз нямах предвид 24-часов романтичен маратон, а просто показването на малко внимание...така както описваш отношенията ти с твоя мъж нещо не ми изглежда нормално;истината е,че в България повечето хора съжителстват на доста елементарно,битово ниво...да нахраниш кучето,да сложиш масата...броя на разводите само доказва колко "нормално" е това.

# 26
  • Мнения: 750
така както описваш отношенията ти с твоя мъж нещо не ми изглежда нормално
Брех,не са ли нормални отношенията ни.....утре съм на брачен консултант! Mr. Green
А аз си мислех,че сме щастливи!
Благодая ти,че ми отвори очите....сега разбрах,че живеем на доста елементарно битово ниво!
Ама сме елементарни и ние ама.... Whistling
 
И мнението ти пак е тъпо.
Точка!

# 27
  • Мнения: 1
Съмнявам се ,че брачен консултант ще ти помогне Laughing

# 28
  • Мнения: 750
Съмнявам се ,че брачен консултант ще ти помогне Laughing
Знаех си....неспасяем случай сме.Отивам да се гръмна! smile3544

# 29
  • Мнения: 1
Гледай да не пропуснеш #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт