Това ли е евтаназията?

  • 12 776
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 485
Разбирам всички, които се чувствате зле, но пък по-добре ли е да се мъчат животинките и с нищо да не можем да им помогнем? Потресе ме най-много това, че си станала свидетел на по-голямата част от гадната манипулация, а после като капак са ти върнали трупчето на животинчето да го правиш каквото знаеш. Няма ли някаква услуга като кремация или нещо подобно - да не се травмират хората допълнително?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 242
eli6, там е работата, че манипулацията е тежка и обременяваща психиката и чувствата на стопаните, но в никакъв случай не трябва да бъде мъчителна и болезнена за животното! Това просто е недопустимо и от морална, етична и чисто законова гледна точка! Това, което са направили тези "лекари" е престъпление! В случая не коментираме чувството за вина и загуба на стопанина на животинчето, макар че и те не са за подценяване.

# 17
  • Мнения: 288
eli6, аз първо бях решила да си умре при нас котенцето, но след  това хиляди пъти съжалих, разбрах, че съм сгрешила, че да умре не е като да заспи, а наистина изпитва ужасни страдания. Цяла вечер броях минутите и се молех да не получава нови пристъпи, да се поуспокои и да дочака едно по-леко избавление от мъките. А то какво стана...
Манипулацията трябваше да бъде съвсем различна,безболезнена, а  аз ТРЯБВАШЕ да съм с нея, да я гушкам до последно, докато заспи. Не е правилно да не допускат стопаните, моите чувства наистина нямат никакво значение, важното беше тя да не страда. Трупчето също искахме да си ни го върнат. В края на морската градина на Бургас има едно малко кътче, почти никой не го знае, там има  поддържани с много любов  гробчета на скъпи мънички същества-кученца, котенца, други душички...Дано моята дундичка си е намерила вече приятелчета. Само че ни потресе как беше увита в черен чувал, осукана с тиксо около врата, като душена. Сякаш ще я хвърляме в някой казан. Не мога да си простя, че допуснах всичко това, ужасно е.
Момичета, искрено съчувствам на всички вас, които сте губили обичани същества!  Sad

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Трябва да си простиш мила, просто трябва! Не си виновна за това, което се е случило. Много е тежко, но не трябва да се обвиняваш дори и за миг. Ако има справедливост, тези трябва да бъдат съдени и осъдени. Но за съжаление се съмнявам, че в милата ни родина това е възможно.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Много съжалявам за котето ти...  Sad
Едното ни куче го евтаназираха преди 3 г. Беше на 14 г. с увеличено сърце. Спря да яде, само лежеше, доктора каза, че ще лежи така няколко часа или ден два и ще си отиде. Решихме да му спестим мъките. Мъжът ми отиде в клиниката и го евтаназираха. Каза, че не се е мъчил. Сложили са му по-голяма доза упойка и просто е заспал. Мъжът ми е бил през цялото време до него. Не се е мъчила животината... Sad

# 20
  • Oslo
  • Мнения: 659
Това е ветеринарна амбулатория "Изгрев" в бл.94 на кв. Изгрев.  Благодаря ви за съчувствието !  bouquet  bouquet  bouquet

Циана, това да не е новата кооперация до парка? Ако е същият - преди месец след 2 супернекадърно направени(от него) операции на счупено краче, го ампутира , защото го бе увредил безобразно. Става въпрос за пинчерче, което подарихме на наши приятели.
Съжалявам за котето ти...

# 21
  • Мнения: 288
   Да, СтелиЯни, нова е кооперацията, до парка, мисля че за един и същ некадърник става дума. Горкото кученце, толкова съжалявам! На този човек трябва да му се забрани да доближава животинка!

# 22
  • Мнения: 5 001
Аааааау  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Разплаках се докато четях......Ние приспахме нашето куче на 16 години беше.....Получи пареза на задните крака и се напишкваше и наакваше.Много го болеше и виеше целодневно,а болкоуспокояващи вече не му помагаха....Още ми е трудно да говоря за това,но темата ме провокира.
 Дойде ветеринаря би му инжекция във предната лапичка(обръсна малко,за да намери вена) и кучето се унесе и заспа.След това му би директно във гърдите 4 инжекции и това беше.Отиде си в съня си без да се мъчи.Ние бяхме там никой не ни е гонил в другата стая.....
 Тоя дето се пише ветеринарен доктор е направо за съд!!!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ами за съд е, кога ли и в нашата държава ще започнат да съдят и да отнемат лекарски права на некадърни ветеринари! Това си е престъпление, което трябва да се наказва, просто е безобразие, че не се вземат мерки срещу такива! Че те касапите са по-внимателни сигурно!

Общи условия

Активация на акаунт