алергия към ухапвания от комар

  • 33 066
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 361
моята алергия към комари се появи преди десетина години, като бях малка нищо ми нямаше. но нямам алергия към оси и пчели, може би двете алергии нямат връзка

# 16
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Аз имах алергия и като дете и сега. Малкото ми дете също. Охапаното от комара място се подува и става червено след като поспадне след 2-3 дни остава пъпка пълна с водичка.Мажа я с фенистил.

# 17
  • Мнения: 686
Дъщеря ми прави вторична алергична реакция към комарите. На първия ден от ухапването - просто пъпки. На втория ден обаче вече са огромни, червени и надути, появява се и допълнителен обрив, като реакция. С течност обаче се пълнят само пъпките, които са от ухапванията.
Но при нас алергията се изявава и със зачервени и сълзящи очи + кихане и хрема. Веднага почвам с антихистамините - и вътрешно и външно. За 2-3 до 4 дни се поуспокоява ситуацията.
Но от оси и пчели изпитвам истински ужас... аз самата съм алегична към тях и целогодишно си ходя с урбазон в чантата. Дай Боже, да не ми се налага да го използвам, особено за детето  Praynig
И моето момиченце е така.
 Този урбазон как се дава или се бие? Embarassed

# 18
  • Мнения: 10
Hey,
 Ima dve homeopathichni lekarstva koito mojesh da opitash-Ledum 30CH i Apis Mellifica 30CH. OPitai purvo Ledum na vseki 10 min, 4-5 dosi po tri drajenca. ako ne oblekchi, opitai Apis Mel pak po sushtiya nachin. Ako ne pomogne, pishi, shte poglednem za drugi... Peace
Urbazona e neshto ujasno-ako mojem da napravim neshto s homeopathichni, neka da opitame ....

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....
Но от оси и пчели изпитвам истински ужас... аз самата съм алегична към тях и целогодишно си ходя с урбазон в чантата. Дай Боже, да не ми се налага да го използвам, особено за детето  Praynig
И моето момиченце е така.
 Този урбазон как се дава или се бие? Embarassed

Урбазонът се поставя инжекционно. Сега съм се заредила в чантата със Солу Медрол, той може и мускулно да се сложи.


....Urbazona e neshto ujasno-ako mojem da napravim neshto s homeopathichni, neka da opitame ....

Урбазонът може и да е нещо ужасно, но при алергични реакции спасява живот!
Иди чакай с хомеопатични хапченца да овладееш тежък алергичен пристъп, ако пази Боже, се наложи.
За ал.реакция от комарите съм склонна да опитам, но ако е нещо по - сериозно изобщо няма и да се сетя за хомеопатия.

# 20
  • Мнения: 10
.....
Но от оси и пчели изпитвам истински ужас... аз самата съм алегична към тях и целогодишно си ходя с урбазон в чантата. Дай Боже, да не ми се налага да го използвам, особено за детето  Praynig
И моето момиченце е така.
 Този урбазон как се дава или се бие? Embarassed

Урбазонът се поставя инжекционно. Сега съм се заредила в чантата със Солу Медрол, той може и мускулно да се сложи.


....Urbazona e neshto ujasno-ako mojem da napravim neshto s homeopathichni, neka da opitame ....

Урбазонът може и да е нещо ужасно, но при алергични реакции спасява живот!
Иди чакай с хомеопатични хапченца да овладееш тежък алергичен пристъп, ако пази Боже, се наложи.
За ал.реакция от комарите съм склонна да опитам, но ако е нещо по - сериозно изобщо няма и да се сетя за хомеопатия.


.....
Но от оси и пчели изпитвам истински ужас... аз самата съм алегична към тях и целогодишно си ходя с урбазон в чантата. Дай Боже, да не ми се налага да го използвам, особено за детето  Praynig
И моето момиченце е така.
 Този урбазон как се дава или се бие? Embarassed

Урбазонът се поставя инжекционно. Сега съм се заредила в чантата със Солу Медрол, той може и мускулно да се сложи.


....Urbazona e neshto ujasno-ako mojem da napravim neshto s homeopathichni, neka da opitame ....

Урбазонът може и да е нещо ужасно, но при алергични реакции спасява живот!
Иди чакай с хомеопатични хапченца да овладееш тежък алергичен пристъп, ако пази Боже, се наложи.
За ал.реакция от комарите съм склонна да опитам, но ако е нещо по - сериозно изобщо няма и да се сетя за хомеопатия.


[/quote. Nyamam kakvo da ti kaja. Az sum lekar-homeopat i imame dosta klinichni sluchai na tejki reakcii, no homeopatichnite koito polzvame tam sa samo po recepta. Nayasno sum che urbazon, prednizolon i t.n. spasyavat jivot. Az govorya za lechenie, a ne za burza pomosht. Neznaya kakvo e nivoto na homeopatiya v BG, neznaya kakvo se prodava v aptekite-az samo publikuvam za hora, koito imat jelanie da opitat. Ako ti ne iskash-nyama problem.   bouquet

# 21
  • Мнения: 230
вчера дъщеря ми я ухапа комар под долния клепач, по точно до носа.Днес е мн 4ервено и подуто под окото.За колко време долу горе преминава.Миналата година са я хапали комари,не се сещам за лицето, но чак толкова не се е подувала никога. Притеснявам се ако я намажа под клепача със Псилобалсам  докато го търка да не си бръкне и в окото и да не попадне и там псилобалсам  Rolling Eyes.
ако някои има инфо да сподели  Praynig


а някои дали е ползвал тези да даде отзиви http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2569

http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2522 

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 17:52 от valentina_p

# 22
  • Мнения: 6 390
Привет
снощи ме ухапало нещо, още вечерта започна да ми се подува мястото на ръката, но вече цялата длан, че и пръстите и китката започва да ми се подува... това алергия ли е... нямала съм такъв проблем до сега... какво чудо ме е ухапало не знам...
Може ли само с алергозан да мина без да ходя на доктор...

# 23
  • Мнения: 5 140
Моята дъщеря от бебе има алергия към комари, аз също цял живот имам алергия към комарите, не съм сигурна че отшумява. На Ния се подува оттича и посинява, мажа я с Фенистил, но не е каой знае какво облекчение и пие Зиртек.


Ели ми намажи се.

# 24
  • Мнения: 6 390
Синеоч
на края отидох на доктор... еми ти си цял доктор  Mr. Green същото каза пий зиртек и се мажи с фенистил гел... вчера пих два, днес поне вече не ме гори така ръката... че даже май може и да спада, мисля че повече си мърдам пръстите и не ме боли толкова Tired
аз пък не съм имала проблеми с комари и всякакви насекоми... ама най се... никога не е късно

# 25
  • Мнения: 5 140
Ели, Ксизал- а е по добър по принцип да знаеш. Радвам се че съм била полезна, дано по бързо ти мине.  Hug Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт