Ходи ми се на море с влак...

  • 3 527
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
ех, къмпинг Градина  Crazy
ех, Л.Каравелов - нали точно на нея имаше едно малко частно ирландско барче...  Crazy
ех, СМГ - що курсове по физика и математика изседях там, но като ме приеха предпочетох  моето си даскало, там още ме помнят - що бели сътворих  Crazy Crazy Crazy

Една друга мисъл ме гложди мене в този ред на мисли,
Когато сте в Бг за един месец примерно, мислите ли постоянно, че датата на обратния ви полет необратимо приближава, прибира ли ви се, как го изживявате този момент?


Обикновено към края на месеца съм толкова раздразнена и изнервена, че си тръгвам с облегчение към къщи... носталгия тук не ме тресе, обикновено нямам никакво време за такава; носталгия ме тресе като съм си насред  БГ и току взема ревна, че мама вече не е млада и разни такива... носталгия по скоро към миналото, а не към мястото... дар словото ми днес нещо липсва  newsm78

PS На второ четене виждам, че се опитвам да кажа същото, което момичетата са казали вече по-добре от мен... жалба за младост в полите на Витоша  Mr. Green

PS2 http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=215&WorkID=6834&Level=2 Mr. Green Mr. Green

PS3 А най-голям рев му ударих насред Копривщица, в къщата на Дебелянов както си четях "Да се завърнеш в бащината къща" - туристи наши и не съвсем ме зяпаха втрещено, а аз бришех и мажех сълзи и сополи...

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 17:46 от Agent Provocateur

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ходи ми се на синеморец с китарите и с бирата и с тенекията на огъня с наредените да се пекат току-що събрани миди...
...ама там май вече няма миди и мястото по плажа за китари, огън и тенекии е кът?

ходи ми се където и да е от софия или към софия на автостоп...
...ама вече никой май няма да ме качи на автостоп, дори аз да се реша да се опна край магистралата?

ходи ми се на Кравай...
...ама май е затворен вече?

сутрин ми се отива пеша на училище...
...но май училището ми вече го няма и пеша не мога да стигна до него?

ходи ми се 20-25 години назад...
но машината на времето май още не са я сглобили?

И при мен е така.. по-скоро носталгия по безвъзвратно отминалото време.. искам майка да е жива, а аз пак да съм безгрижно момиче, което не се страхува от годините.

От вчера насам няколко пъти отварям темата и докато изчета все ме избива на рев.. и сега така.

Джи,   bouquet

И при мен така...  Confused

Аз само съжалявам,4е децата ми никога няма да имат такова детство и такава младост като моите... Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 18:28 от mcdirock

# 17
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Чета n-тата тема по темата и пак си мисля, че сигурно съм единственият повреден човек, тотално скаран с носталгията. Rolling Eyes


Не си, не си, и аз съм от отбора  Laughing
даже и жалби за младост нямам (съгласна съм, 4е всъЩност темата е пове4е това, отколкото носталгия).
единственото неЩо от миналото, за което съжалявам, е свободното време на разположение. но... успокоението ми е, 4е ако стигна до пенсия свободно време бол Ще имам  #Crazy Mr. Green
така 4е : добре ми е така

(е, от време на време, някоя лека депресийка ме друсва и мен, ама го слагам в реда на нормалното  Rolling Eyes)

# 18
Ходи ми се до "Бодра смяна", но в голямата репетиционна вече не пеели деца,  а покрива бил паднал.
Ходи ми се на Кранево, но лагерът не е същия, откакто не е пионерски.

Ходи ми се да играя с децата в някой двор  в центъра на София, но всички са станали паркинги. И баба да ме вика от балкона за обяд, и да я чувам от НДК до 5тте кьошета.

Ходи ми се в 20то, да чуя другаря Досев как вика по коридорите, но 20то вече е луксозно място, където се влизало с връзки.

Ходи ми се на концерт в зала България, но с хора, които знаят къде е органа.

Искам отново да усещам аромата на печени чушки на улица Княз Борис Първи есен, но отдавна там мирише само на бензин.

Искам да нося ключа си на ластик на врата ми, и като играя на народна да го прибирам под тениската си,  но ми е мил живота ( и имота).  Играе ми се на ръбче, но ще ме сгазят колите, а и нямам топка 'черно на бяло'.

Искам да видя кватала на Ленински съботник, как почистват входовете си, събират вторични и най-вече разменят клюки, но това май е комунистическа отживелица. Сега всички плащат данък смет и са над тия неща. А и било 'селско" да имаш табела на вратата си и да познаваш съседа..



Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 14:31 от hei astrid

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


Искам да видя кватала на Ленински съботник, как почистват входовете си, събират вторични и най-вече разменят клюки, но това май е комунистическа отживелица. Сега всички плащат данък смет и са над тия неща. А и било 'селско" да имаш табела на вратата си и да познаваш съседа..



данък смет, или не, от Ленински съботник имат бая нужда  Laughing

# 20
пе4ели ми се Шестица от тотото .... ама не съм пуснала фиШ  Tired

за друго не се сеЩам  Rolling Eyes

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ходи ми се отново по тихите улички на Арбанаси, под звездното небе и дълбоката тъмнина....ама сега на всяка крачка са кръчми и хотели и нищо от миналото няма.

Спи ми се на чардака ни в 370-годишната ни къща.........от 8 години е необитавана благодарение на съседа ни.

Искам да се събудя от звука на гугутките и камбаните на " Св. Седмочисленици", срещайки погледа на баба ми......Гугутки в София вече няма, както и от 13 години баба ми и дядо ми.....Апартаментът е запустял.

Да постигна с чичо ми и сестра ми съвършенството: гледайки телевизия в леглото и пиейки кока кола.....Не съм го виждала от 10 години, заради семейни проблеми......

Искам си обратно майката от миналото: не толкова много задълбочена в някои работи и интересуваща се и наслаждаваща се на живота....  Cry

# 22
  • Мнения: 11 315
Искам да пътувам отново с автобус по старите утъпкани пътища на картата "100те национални туристически обекта", да откривам с очите на изненадано дете всяка една прелест по нашите земи.
Дали обаче и половината от природните и исторически обекти са в онова състояние от моите детски спомени?
Искам пак на лагер на с. Равда. Няма и помен - всичко е сринато и направено на хотели.
Искам пак на Народен събор на Рожен. Едва ли се организират. Още ме тресе спомена за 100те кабагайди като слизаха по хълма и протяжния им вой.
Искам да скачам на ластик в нечий заден двор. То останаха ли такива?
Спасение ми носят детските книжки, които препрочитам от време на време. За жалост през очите на зряла жена...

# 23
  • Мнения: 2 254
Ходи ми се до БГ...
 

# 24
  • Мнения: 2 907
А на мен ми се иска това усещане....българското...ама така както го усещах преди 10 години например. Тогава ме дразнеха неща, ама накрая нищо не ме дразнеше  Grinning
Това вече го няма.

ТиноХрисо, ти мен ме зачеркна май, а?  ooooh!

# 25
  • Мнения: 2 254
ТиноХрисо, ти мен ме зачеркна май, а?  ooooh!
Съвсем не.

# 26
  • Мнения: 2 093
Ах каква романтична тема се е заформила. Аз сьщо си предствям места в София и винаги ми е много мило.
-ходи ми се до градинката в Кристал и по жьлтите павета на Руски, покрай Минерал сувенир, руската цьрква. Пийва ми се виенско кафе в сладкарницата на хотел Бьлгария и да гледам вьрбите на отсрещната улица
-ходи ми се на тятьр, може би да видя постановка на Теди Москов или нещо актуално в момента
-ходи ми се на ресторант в Дивака, кьдето с приятелките ми ще си лафим и пийваме винце/бира
-ходи ми се в градинката на Народния тятьр, просто да поседна на пейка и да гледам фонтана
-ходи ми се на разходка в парка на свободата
-гледа ми се любимец 13 и оркестьр без име по телевизията.
Май само остана да започна да си пея Тодор Колев - "Намаше още никакви хора около Кафенето Кристал........................................"

# 27
  • Мнения: 1 017

 Grinning Grinning Grinning Много прекрасна тема  Heart Eyes Тъжно ми стана, но и Щастливо от спомени.

Аз съм провинциално чЕдо, малък град, който след като видях миналото лято усетих, че пази миналото ми в настояЩето  Heart Eyes
Моето си детство моето дете все оЩе може да го живее като се връЩа при баби и дядо...И тук може да го живее, в различни гори, на различни езера, с друго колело и с други деца.
Това по повод променените и отиШли си неЩа, които всъЩност са си все оЩе тук (там), но ние не сме съЩите  Grinning

Искам да отида с майка и с татко да събираме горски ягодки в моята си планина  Heart Eyes
Събирам боровинки в Лапландия.

Искам да си поговоря с татко. Той с Ардичката на дивана, аз свита в краката му. Ей така, за ниЩо да си поговорим.  Heart Eyes
Само цветя мога да му донеса и да запаля свеЩичка.

Искам майка пак с изправена осанка да стъпва по улиците в града ми, а хората да я поздравяват отдалечЕ.
Позгърбила се е от мъка и години. Пак я поздравяват. По малко са останали от връстниците и.

Искам на наШето си море да отида. С майка и с татко, с ладичката, през поредните "100 туристически обекта", да ми сложат печати в книжката Heart Eyes
На друго Ще бъда. С приятели. По топло и чуждо. НиЩо...следваЩата година.

Искам с дядо и баба на "колибата " да отида, и дядо да ми "пекне" 2 пържолки на огъня  Heart Eyes
И на тях цветя само мога да донеса. И свеЩи да запаля.

Искам Калата да видя отново "на живо". И Стоянка М. И Татяна Л.  Heart Eyes
Калата със сигурност няма да видя. четох новините вчЕра. Слиза от сцената.

Искам "На всеки километър" да гледам  Heart Eyes
И "Синьо лято"  Heart Eyes
И "Ум белият делфин"  Heart Eyes В неделя вечЕр. С голяма купа диня.

Искам на среЩата на класа си да отида. 15 години  Heart Eyes
Няма да мога. Вместо това синът ми Ще прекара последна незабравима седмица в предучилиЩната.

Искам в Мърфис, с колегите си след изпит да отида  Heart Eyes 
Сигруно ЩЕ им отида на гости в Гърция. Скоро.

Спирам, чЕ хем ми е мъчно, хем хубаво, хем Ще стана досадна  Blush

ПиШете оЩе, моля, много е хубаво да ви чЕта спомените  Hug Heart Eyes  bouquet

# 28
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
mama B, толкова много ме разчувства!


# 29
  • Мнения: 3 371
Ходи ми се навсякъде в Бг....с кола Grinning.

Страхотно и комфортно се чувствам там и....съвсем у дома си Grinning.

Върнах се преди 2 дни, а бях 3 месеца там и ми се струва, че минаха като 2 дни....

Вече стягам багажите да си ходя пак Laughing.

Препоръчвам ти вечерна  София, мокра от дъжда, и прекрасна......

Общи условия

Активация на акаунт