Без земя... Биологично динамично земеделие.

  • 33 570
  • 226
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 414
Родовото селище в Странджа не е "комуна".
затова съм го сложила в кавички. за мен тази дума няма негативно значение и не съм искала да обидя никого Peace

Deepinside защо си толкова негативно настроена? кой е казал, че тези хора не изпълняват ангажиментите си към семейство/общество и т.н.?

обсъждали сме с мъжа ми подобен живот - за сега сме решили, че по ред причини не е за нас, но принципно не виждам какво лошо има в това просто да живееш, да изкарваш колкото ти е нужно, за да се прехранваш и да се занимавш с къщата, прехраната и нещата от първа необходимост. ако не го правиш на място със съответната инфраструктура, наистина ти отнема цялото време. да, връщаш се няколко века назад, но това лошо ли е? а дали е назад?
просто това е друга философия за живота. а "какво смятат, че се постига по този начин" нямам идея, но предполагам, че така живеят най-добре в мир с природата и със себе си, следват естествените ритми и т.н.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 14:58 от agneshka

# 91
  • Мнения: 135

просто това е друга философия за живота. а "какво смятат, че се постига по този начин" нямам идея, но предполагам, че така живеят най-добре в мир с природата и със себе си, следват естествените ритми и т.н.


не съм склонен да подкрепям тази идея, щото имам основания - касае теоритичните основи, подбудили това ("посланията на един идеализиран фентъзи герой"), явно комерсиалното използване на увлечения на идеалисти, и допускам че това може да отвлича хора с духовни интереси в не съвсем подходящо направление на развитие и др.

Има хора които са пострадали от това че са си продали примерно апартамента в Москва и са отишли в "комуната" на Висарион в  Сибир, за което се смята че е специален експеримент да се провери как биха могли да съществуват хора изолирани горе-долу от цивилизацията. Някои са успели да се измъкнат от там, имало и българи, доколкото разбрах.
Много ми приличат нещата, нещо като дружки дали не са...
Според мен човек трябва да положи развитието си на реална основа и тази основа в наше време може да я даде езотеричната наука на Посвещението - във връзка с което са биодинамичните ферми. (например)

# 92
  • Мнения: 2 818
А в какво се състоят ангажиментите към обществото?

В Анастасия това, което не ми харесва (освен стила на писане на книгата - аз съм много глупав, пък тя колко е умна) е патриотизма.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 15:37 от Maktub

# 93
  • Мнения: 135
А в какво се състоят ангажиментите към обществото?

може да са приети още преди раждането на човака от душата му преди да се въплати  и да са много индивидуални.
Ако не към обществото, по общо - кармични задължения на различно ниво.
ако има такива и не са решени, усамотяването в планината може да не е най-подходящо, щото за кармичните енергии се смята че циркулират по енергийните канали на етерното тяло (надите) (не може да избягаш)  - прябва плащане или трянсформиране/надрастване.

А ако един от методите на работа е  да си имаш градинка и да сееш в нея семена дето са били под езика ти, може да е мноооого недостатъчно!


от така наречения "патриотизъм" до национализма разстоянието може да не е много - а национализма има антихристианска същност и следователно е насочен срещу правилното еволюционно развитие (такова също има)
Това може да е още един знак за това какви сили стоят зад тези на пръв поглед вълшебни приказки, просто ...копнеещи да бъдат осъществени  Crazy

# 94
  • Мнения: 2 818
Демек в града си ценен, а на село не?

Духовната работа можеш да си я вършиш навсякъде.

Аз лично не бих направила сравнение между Виссарион и родовото селище. Все едно да сравниш учението на Дънов с адвентистката църква например.

# 95
  • Мнения: 135
Демек в града си ценен, а на село не?

 

нямах това предвид, ама виждала ли си какво значи швейцарско село? - със супермаркет, шосета и инфраструктура.
сега не смятам че има благоприятни условия за такова нещо, още повече без организациа, планиране, специалисти и средства за производство и качествена земеделска техника.
Някой от вац да е орал земя  с магаре или с кон, не е най-ефективния начин! но не това е главния проблем, а силите и енергиите. Без реална основа почиваща на Божествената мъдрост...

а за сравнението... мисля че може да се намерят общи неща, и нищо чудно да излезе че е общ проект.
За излъчването и външния вид на г-н Мегре не ми се говори!

# 96
  • Мнения: 4 414
съгласна съм с Maktub.
 Deepinside не говорим за манията по Анастасия по принцип, а за конкретни хора - тези в Странджа и не е редно да се обобщава така.
усамотяването в планината може да не е най-подходящо, но може и да е. ако разсъждаваме така, може нищо да правим, за да не сбъркаме. а и когато става въпрос за хора, които не познаваме, не е редно да бъдем категорични. в крайна сметка всеки отговаря за себе си и готови решения няма. ако имаше, щеше да е лесно. търсенето на пътя е лично и никой друг не може да ти намери твоя път.

# 97
  • Мнения: 135
търсенето на пътя е лично и никой друг не може да ти намери твоя път.



търсенето е лично , но ако ти виждаш че някой се опитва да завлече твой приятел във финансова пирамида, би ли стояла безучастно?

# 98
  • Мнения: 4 414
търсенето на пътя е лично и никой друг не може да ти намери твоя път.
търсенето е лично , но ако ти виждаш че някой се опитва да завлече твой приятел във финансова пирамида, би ли стояла безучастно?
ако имаш лично отношение, дължащо се на конкретни контакти и случки, можеш да ги споделиш...ако имаш желание, разбира се.
в противен случай си говорим едни неща да се намираме на приказки...
по конкретния въпрос - не, НЕ бих стояла безучастно, но ако това е урокът, който този приятел трябва да получи, най-вероятно няма да съм в състояние да му повлияя, колкото и да ми е мъчно. така че пътя пак сам ще си го намери.  Wink

# 99
  • Мнения: 135
отношение, дължащо се на конкретни контакти и случки, можеш да ги споделиш...а

преди време бях срещал един руски сайт http://www.anastasia-is-me.ru/
не искам да го коментирам, ако човек може да разсъждава самостоятелно, смятам че може да си направи изводи.

що се отнася до финансите - в Русия има немалък бизнес с кедровни ядки , кедрово масло и книги за "Анастасия"
това създава и някакво енергийно поле, и някой може и това да ползва според мен. Съответно - колкото повече "последователи" - повече оборот и енергия. Има структури които може би и не много явно, участват в управлението на тия... "ресурси". (и може да не са във възторг от моята гледна точка и информацията, която споделям)
За "патриотизма" и "силата на рода" - въобще не ми се коментира.
немалко неща се събират!

# 100
  • Мнения: 4 414
уф, едно и също нещо въртим...
не съм фен нито на Анастасия, нито на хората в Странджа...просто тук си говорехме за биодинамичното земеделие, а тези хора там имат връзка с темата. това е сигурно. а дали имат връзка с бизнеса с кедрови ядки, кедрово масло и книги за Анастасия, дали някой ги финансира и кой е той и защо го прави не е ясно...поне аз досега не прочетох нищо категорично по въпроса.
нищо, явно няма да се разберем... така че предлагам да спрем и да се върнем в темата...за земеделието. Peace

# 101
  • Мнения: 135
  темата...за земеделието. Peace

едно от условията за биодинамично земеделие е да се използват определени видове биодинамични усилители на плодородието, които се приготвят по конкретни процедури, описани от Рудолф Щайнер в цикъла му лекции за биодинамичното земеделие. Това касае динамизиване / активиране на почвата с определени субстанции и енергии.

# 102
  • Мнения: 624
За ябълките в градината - ами тези дървета не са пръскани принципно с нищо до този момент и продължават да не дават хубав плод - както каза Мария стават едни на черни петна, малки...... Майка ми твърди че въздухът вече се бил променил и продуктите били изобщо с друг вкус и по друг начин се развивали или не както "едно време" Grinning

Относно ябълките... Преди време четох една книга на Хайтов "Шумки от габър". Разказваше за една дива ябълка, която расте в гората до селото му и никога не е била обработвана с каквито и да е препарати, но давала страхотни плодове. Той изказваше мнение, че тази ябълка се е климатизирала в течение на векове към съответните условия и за това не е необходимо да се третира по какъвто и да е начин, а останалите сортове, които са хибриди или се внасят, просто не са привикнали към нашите условия.

# 103
  • Мнения: 3 506
Горе-долу и аз натам си бях насочила мислите - че повечето от плодните дръвчета в днешно време, и особено от сортовете, които се търгуват на пазара, са получени по един или друг начин хибриди. Факт е, че повечето плодове (с много малки изключения от рода на джанка и дива круша) не съм ги виждала никога през живота си като диворастящи. За съжаление нямам достатъчно познания на този етап, нито пък свободното време да се ограмотя, кои плодове съществуват от край време (предполагам, че те най-лесно могат да се гледат без изкуствени намеси), кои са хибриди, по какъв начин са получени (предполагам, че някои от начините са доста по-безвредни от други, като напр. генното инженерство) и прочее.

# 104
  • Мнения: 624
Не съм запозната никак с Норбеков,но вярвам,че е възможно незабавно изцеление.Мулдашев пише примерно за "операциите",които извършват филипинските лечители и как раните се затварят мигновенно,при това без да личи никакъв белег.
При древните българи също се натъкваме на подобни изцления-примерно Орфей.

Да, много неща не са от вчера  Wink . В Перу ок 50 г. пр.н.е. са извършвали трепанация на череп.

Относно родовите имения - мисля, че на хората им е омръзнал целия този бетон. И на мен ми е идвало "да хвана гората"  Laughing  . Смятам, че не е много трудно да се организира нещо от този род, но пълна изолация от останалия свят би била много трудна, а и не е необходима. Преди 11 г. посетихме едни възрастни хора - жена и мъж, които живееха в гората (в Родопите). Дядото слизаше 2 пъти в седмицата до града, за да купува хляб. Всичко останало си го добиваха сами. Бабата беше на 92 г. доста енергична и подвижна.

Общи условия

Активация на акаунт