Мислят да бутат паметника пред НДК

  • 4 003
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 417
3 милиона лева за ремонта на този боклук?!  Thinking

# 16
  • Мнения: 35 967
време беше!

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Най-накрая някаква разумна мисъл да излезе от столичния кмет Wink.

Четох в друга тема, че щели да ни призовават да даряваме за ремонт Shocked
Бих дарила средства единствено в посока това нещо да изчезне безкрайно Laughing, а градинката да придобие човешки вид.
Ако толкова държат на скулптури, има доста талантливи млади автори, спокойно може да им се даде поле за изява.

# 18
  • Мнения: 620
Чудесна идея Laughing
И по света има грозни архитектурни произведения,ама този паметник може да ни спести нареждането в поредната класация за най-тъпи,грозни и т.н. неща.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
А не може ли да го изтърбушат отвътре и да го направят едно бизнес центърче? Или МОЛ...?
Simple Smile

ПП Малък цех за преработка на цветни метали също е подходящо!
Подкрепям  Hug  бензиностаниция или МОЛ са най-подходящи  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 4 841
По принцип съм против самоцелното бутане на паметници от миналото, но СПЕЦИАЛНО ТОЗИ отдавна трябваше да замине там, където му е мястото - за претопяване. Прибавен е в плана на НДК в последния момент, построен е набързо, използвани са възможно най-некачествените материали, само и само да стане в срок... На практика започва да се руши още със самото му построяване.

Съмнявам се, че някой някога е виждал в него идеите, въплътени от автора - за единството между настояще, минало и бъдеще; за вплитането заветите на Апостола в трудовото ни ежедневие, и така - нагоре, нагоре до благоденствие и възход... (Това го четох казано от самия автор, който естествено е против да събарят произведението му).

Откакто е построен, за повечето столичани това е просто едно грозно струпване на желязо, от което падат плочи, и около което смърди на какво ли не.
Моля тези, които наистина ХАРЕСВАТ паметника, да обяснят КАКВО му харесват, защото аз наистина не познавам хора, които да изпитват други чувства към него, освен отвращение.

# 21
  • Мнения: 1 092
С две ръце съм ЗА събарянето на този "паметник"!!! Peace

# 22
  • Мнения: 1 335
Крайно време беше! Освен, че е безумно това ... нещо е и опасно.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Освен носталгия, нищо друго не ме кара да симпатизирам на този "паметник".
Още при построяването му столичани не го възприеха.
С течение на годините просто свикнаха да не го забелязват.
Навремето се правеха паралели с Айфеловата кула - и тя не била харесвана в началото от парижани - обаче, за разлика от нея, този монумент не беше "преоткрит" и чувствата към него едва ли някога ще прерастнат в нещо повече от безразличие - това е висшата форма на "одобрение", която някой някога е демонстрирал пред мен относно това творение.

# 24
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
И аз съм против премахването на паметници от близкото или по-далечно минало, но за този през НДК мисля, че трябва да се махне. Да оставим настрана факта, че е полуразрушен и опасен, но действително е страшно грозен. Може би е добре ако може да бъде преместен, а на негово място да бъде направена хубава детска площадка например. При този паметник проблема не  е толкова в това от кое минало е, а по-скоро факта, че е разрушен и опасен.

# 25
  • Мнения: 2 716
На някой харесва ли му седмокрилият петохуйник?

Защо му викат седмокрилият петохуйник.
Викат му осемстен петохуйник  bowuu

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
На някой харесва ли му седмокрилият петохуйник?

Защо му викат седмокрилият петохуйник.
Викат му осемстен петохуйник  bowuu

Аз пък го знам ............ абе малко гадно звучи ама
петоъгълен шестокур  Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Мисля, че е време за анкета, която да уточни името, че да го произнесем на погребението!

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Крайно време беше. Това не е произведение на изкуството, а недоразумение на изкуството.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, разгеле, няма такава грозотия просто... Имаше един виц...Водят виден френски архитект да му покажат седмокрилия и българският му колега с гордост обявява - "И земетресение да стане, и наводнение, и каквото и да е - този паметник просто не може да падне Flutter ". Знаете ли какво казал французиинът? Погледнал, погледнал и казал: "Жалко Rolling Eyes"
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт